Search:

Пісня Лелеченьки (історія створення тощо)

Наступна фраза набирає кульмінаційного напруження і звучання збільшується, тому, тут застосовують роль лівої руки для відображення звучання крещендо. В кінці епізоду динаміка спадає і я регулюю звучання хору також лівою рукою і знімаю хор на четвертій долі:

Зняття

Другий куплет починають співати сопрано і альти, тому після хорового зняття я повертаюся до цих партій і замахом четвертої долі надаю їм вступ. Аналогічна подача вступу проходить в третьому такті тенорамі басам.

Приклад:

Ніч на кри – ла ніч на кри – ла о – чі мо – ло – до - му

Тут звучання набирає розмаху, а темп стає рухливішим, жвавішим і в четвертому такті таке відбувається кульмінаційне завершення.

Такого звучання я досягаю за допомогою виразності і розвитку кульмінації правою, а потім лівою рукою.

До слів: “візьміть мене лелеченьки на свої крилята” динаміка спадає, яку я відрегульовую лівою рукою і знімаю звучання на четвертій долі.

Зняття

М‘яко і ніжно з драматичним відтінком починається третій куплет. Тут невеликими жестами проводжу основну мелодію з сопранами, а потім альтами, де проходить між ними емітаційність на протязі чотирьох тактів. Далі виконую внутрішній передрух до вступу тенорової партії, а в слідую чому такті басової партії.

О – чі ме – ні мо – ло – до - му

Ніч нак – ри – ла о - чі

Перейти на сторінку номер:
 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 


Подібні реферати:

Пісня Лелеченьки (історія створення тощо)

Композитор О .І. Білаш писав музику до кінофільму “Сон”. Режисер фільму Володимир Денисенко запропонував у сцену, де завезені далеко від України кріпаки сидять і сумують у панській “людській”, ввести пісню. Написати слова попросили Дмитра Павличка. Через 10-15 хв. Він показав товаришам перший куплет: З далекого краю Лелеки летіли Та в одного лелеченьки Крилонька зомліли. Пісня “Лелеченьки” була написана швидко, вона стає популярною не тільки у нас на Батьківщині, а й за її межами. Хоровий жанр – хор а капела. Олександр ...

Виховання навиків педалізації в процесі навчання гри на фотрепіано в ДМШ

ПЛАН Вступ. Виховання навиків педалізації – складова частина всього педагогічного процесу. І. Навчання педалізації в ДМШ. Роль слуху в роботі над педалізацією. ІІ. Перше застосування педалі. Педальні вправи. Запізнюючи педаль, зміна педалі, пряма педаль. ІІІ. Виразові можливості педалі Педалізація кантиленних п’єс. Ліва педаль. Застосування пів педалі, поступового зняття педалі. Педаль в етюдах. ІV. Залежність педалізації від стилевих особливостей твору. V. Виховання самостійності учня. Заключення. Робота над педаллю – це ...

С.П.Людкевич

         С. Станіслав Пилипович Людкевич увійшов в історію музичної культури як видатний композитор, музикознавець, фольклорист, педагог і музично-громадський діяч. Митець прожив велике творче життя. Воно розпочалося ще наприкінці ХІХ ст., коли Станіслав Пилипович, щойно приїхавши  до Львова, взяв активну участь в організації ювілейного вечора І.Франка. Це було 1898 р. Тоді він виступив як диригент і композитор. На концерті прозвучав хор на Франковий гімн “Вічний революціонер”. ...