Search:

Історія компанії Microsoft

Липень. Продовжує збільшуватися число інсталяцій MS-DOS - ліцензію придбало вже 200 виробників комп'ютерної техніки.

Август. IBM випускає остаточну версію IBM PC AT із системним програмним забезпеченням Microsoft - MS-DOS 3.0, MS-DOS 3.1 і XENIX. Корпорація Microsoft повідомляє про продажі графічної програми для бізнесу Chart.

Жовтень. Microsoft створює і починає продажу програм File і Word для PC Macintosh.

Користувачам Windows 1.0, нарешті, представляється можливість працювати одночасно з декількома програмами і вільно переключатися між ними. Правда, перекриття вікон не допускається, що різко знижує зручність середовища. До того ж, для Windows 1.0 пишеться досить таки мало програм, у підсумку вона не одержала поширення на ринку.

1986. 13 березня. Акції Microsoft надходять у відкритий продаж і починають продаватися по 21 долару за акцію, але до кінця дня їхня вартість зростає до 28 доларів. Початкова пропозиція акцій піднялося до 61 мільйона доларів. 18 квітня. Асоціація постачальників програмного забезпечення присуджує щорічні премії "Кращі програмні продукти" по категоріях "Краща програма для бізнесу" і "Самий продуктивний продукт" Microsoft Excel для PC Macintosh, по категоріях "Краще технічне досягнення", "Кращий користувацький інтерфейс" і "Кращий продукт року" - Microsoft Windows.

1987. Квітень. Microsoft і IBM повідомляють про угоду на розробку операційної системи OS/2.

8 вересня. Виходить перша прикладна програма Microsoft на компакт-диску - Bookshelf.

6 жовтня. Корпорація повідомляє про нову версію Excel для Windows.

1988. 23 травня. Продано мільйонну копію Microsoft Mouse. 31 травня. З'являється операційна система OS/2, версія 1.1 з Presentation Manager.

Листопад. Міжнародні продажі досягають 48 % від усіх продажів програмного забезпечення Microsoft. Excel for Windows 2.0 - перша електронна таблиця з графічним інтерфейсом для IBM-сумісного ПК - задумувався ка програма, за допомогою якої Microsoft розраховувала потіснити лідера на ринку електронних таблиць, пакет LOTUS. Правда, Excel був досить вимогливий до ресурсів, а для його використання були потрібні власні драйвера пристроїв, що трохи знижувало конкурентноздатність продукту.

1987. 9 грудня. Відбувся релиз Windows 2.0. На відміну від попередніх версій з мозаїчною системою розміщення вікон, тут реалізована система вікон, що перекриваються. Крім того використовуються достоїнства захищеного режиму процесора 80826, що дозволяє програмам перебороти обмеження обсягу основної пам'яті DOS у 640 Кбайт. У червні 1988 року виходить версія 2.1, перейменована в Windows 286. Також 9 жовтня 1987 р. була випущена Windows 386 - редакція Windows 2.0, оптимізована для новітнього процесора від Intel; у ній закладений фундамент більшості майбутніх функцій Windows 3.0.

Операційно система OS/2 починалася як спільна розробка IBM і Microsoft (хоча велику частину роботи повинна була виконати Microsoft ). Вона була задумана як заміна DOS. Уже тоді було зрозуміло, що DOS, з її обмеженнями по пам'яті і по можливостях файлової системи, не зможе скористатися обчислювальною потужністю комп'ютерів, що з'являються. OS/2 була добре продуманою системою. Вона повинна була підтримувати багатозадачність, віртуальну пам'ять, графічний користувацький інтерфейс, віртуальну машину для виконання DOS-додатків.

Перші версії OS/2 не зробили значного впливу на ринок. Версія OS/2 1.0, випущена в 1987 році, володіла більшістю технічних властивостей, необхідних для багатозадачної ОС. Однак у ній був відсутній менеджер графічного передставлення (presentation manager, PM ), а також драйвера для багатьох популярних принтерів і інших пристроїв. Версія OS/2 1.1, що з'явилося в 1989 році, містила рудиментарну версію РМ, що, нарешті, уможливлювала використання графічних додатків у декількох вікнах. Випущена в 1990 році версія 1.2 мала поліпшений РМ, хоча він і не випливав обще- прийнятим концепціям графічного інтерфейсу. З'явилися драйвера для більшості принтерів і інших периферійних пристроїв.

Але дискредитація OS/2 уже відбулася. Версія 1.2 не стала набагато краще попередніх і усе ще висувала значні вимоги до апаратури. Крім того, багато популярних DOS-додатків виявилися для користувачів OS/2 недоступними, а ті, що були доступні, не могли взаємодіяти із середовищем OS/2, залишаючись з перевіреною DOS. Багато користувачів вирішили перейти на нову платформу Windows 3.0 чи почекати, поки з'явитися що-небудь принципово краще.

Труднощі OS/2 змушують Microsoft продовжити роботу над Windows, а IBM по колишньому веде розробку OS/2. Через деякий час представники IBM висловлюють невдоволення тим, що Microsoft переносить акцент на розробку Windows. Після появи Windows 3.0, коли за рік було продано 3 мільйони екземплярів системи ( тоді як з моменту завершення розробки в 1987 році удалося продати лише 300 тисяч пакетів OS/2. ), шляхи двох корпорацій остаточно розходяться. Сам Гейтс, відмітаючи всі обвинувачення, що як не мають основ, скромно говорить, що вся справа в тім, що " Microsoft сильно змінила світ ".

Перейти на сторінку номер:
 1  2  3  4  5  6  7 


Подібні реферати:

Фізичні файли та файлові змінні

1. Фізичні файли та файлові змінні Оксфордський тлумачний словник англійської мови подає слово "файл" так: - це будь-який із різноманітних типів висувних шухляд, полиць, коробок тощо, як правило, з металевим стержнем для тримання паперів разом і в порядку так, щоб їх легко було відшукати; - це ряд людей або речей, розташованих одне за одним. Автори операційної системи MS DOS називають файлом іменовану область на зовнішньому носії інформації, наприклад, на дискеті. Ця область містить якусь інформацію, наприклад, ...

Інформатика

За останні двадцять років ми стали свідками корін­них змін у галузі збирання, збереження і використання інформації. Чимало з цих змін зумовлені доступністю потенціальне значущої для нас інформації, високою швидкістю її опрацювання і видачі користувачу. Нам відомо, який величезний обсяг інформації починає над­ходити з екрана домашнього телевізора, якщо ми торк­немося лише деяких його кнопок. Купуючи продовольчі товари, на ярликах яких надруковано маркери, що зчитуються пристроєм касового апарату, ми одержуємо остаточний ...

Форми представлення чисел

Ми звикли вести рахунок десятками (10 одиниць утворює десятку, 10 десятків - сотню і т.д.), тобто вести рахунок у десятковій системі числення. Рахувати можна не тільки десятками. Існують і інші системи числення. Під системою числення розуміють сукупність правил зображення чисел цифровими знаками. Розрізняють позиційні й непозиційні системи числення. В непозиційних системах числення вага кожного знака не залежить від його положення по відношенню до інших знаків у числі, кількість знаків не обмежена. У римській системі ...