Search:

Історія компанії Microsoft

У червні 1988 року фірма Digital Research випускає DR-DOS, що, на думку преси, перевершує MS-DOS завдяки більш могутнім утилітам. Однак подальшому розвитку ОС перешкодила необхідність внесення змін для забезпечення сумісності з Windows, і DR-DOS так ніколи і не завоювала значної частки ринку, померши в 94-му.

1990. 13 березня. Корпорація повідомляє про нарахування 100 % дивідендів по акціях. Акціонери довідаються про те, що одержують одну до- полнительную акцію на кожну акцію, придбану до 26 березня 1990 р. 2 квітня. З'являється російська версія MS-DOS - перший програмний продукт, локалізований для радянського ринку. Число іншомовних версій MS-DOS досягло 13.22 травня. Корпорація повідомляє про вихід Windows версії 3.0.25 липня. На святкуванні 15-річчя компанії оголошено про річний доход у 1 мільярд 18 мільйонів доларів. Microsoft стає першою компанією постачальником програмного забезпечення, обсяг продажів якої перевищив 1 мільярд доларів у рік. Число співробітників Microsoft на той час складало 5975 чоловік. 17 вересня. Оголошено про початок програми по маркетингу Windows - найбільшої маркетингової програми одного продукту за 15-літню історію Microsoft.

Коли вийшла Windows 3.0, багато хто погодився з тим, що ця система, що мала графічний інтерфейс і могла працювати в багатозадачному режимі, дійсно виглядає більш дружелюбною і зрозумілий для користувача. Удосконалення, орієнтовані на програмістів, привели до вибуху активності на ринку ПО для Windows. Стабільність ОС залишає бажати кращого, але Windows 3.0 стає домінуючому продуктом на ринку завдяки попередній установці на нових комп'ютерах і широкій підтримці з боку незалежних постачальників апаратних засобів і програмного забезпечення. Завзяте прагнення Microsoft зробити Windows працездатною ОС нарешті приносить плоди. Після появи на ринку Windows 3.0, що робить комп'ютер цілком доступним для непрофесіонала, Apple подала в суд на Microsoft, обвинувачуючи її в порушенні авторських прав.

Над Windows, не відриваючись від дисплеїв, близько 10 років працював майже весь колектив фірми. І ті, хто не витримував скаженого ритму, звільнялися. У 1986 році Гейтс розстався навіть з Полом Алленом, що через тривале комп’ютерне опромінення і перевтому занедужав раком крові. На щастя, Полу вдалося побороти смертельну недугу. Довідавшись, що кращий друг уже ніколи не зможе працювати в повну силу, Гейтс зважився викликати його на розмову, у результаті якого Аллен був змушений залишити фірму, продавши Біллові свої акції, щоправда, по дуже вигідній ціні.

1991. 9 січня. У Microsoft анонсована програма Excel для Windows, OS/2 і Macintosh одночасно.

1993. 1 січня. Microsoft відзначає 10-літній ювілей текстового процесора Microsoft Word, що у 1983 році з'явився для MS- DOS, у 1984 р. - для Macintosh і в 1989 р. - для Windows. За даними Dataquest Inc., у світі нараховується більш десяти мільйонів користувачів Word. 22 березня.

30 березня. Microsoft представляє операційну систему MS-DOS версії 6.0, що включає інтегровану утиліту ущільнення даних DoubleSpace.

14 квітня. Число зареєстрованих користувачів Microsoft Windows перевищує 25 мільйонів: Windows стає самої популярний у світі графічною операційною системою. На виставці Windows World в Атланті офіційно оголошено про вихід Microsoft Windows NT. 8 листопада. Вихід Microsoft Windows for Workgroups 3.11. 6 грудня. У щорічному рейтингу журнал "Fortune" називає Microsoft "Самою інноваційною компанією в США" ("1993 Most Innovative Company Operating in the U.S.A.").

7 грудня. Вихід перших програмних продуктів Microsoft, орієнтованих винятково для дітей, - Creative Writer і Fine Artist.

Для роботи першої версії Windows NT, 3.1, споконвічно орієнтованої на на аудиторію вимогливих користувачів і ринок серверів, потрібно ПК високого класу; крім того, продукт не вільний від шорсткостей. Однак Windows NT добре прийнята розроблювачами завдяки її підвищеній защищености, стабільності і розвитому API-інтерфейсу Win32, що спрощує складання могутніх програм. Проект починався як OS/2 3.0, але в підсумку продукт був цілком перероблений.

За допомогою Windows NT Microsoft зробила неможливе - потіснила на ринку мережевих операційних систем 15-річного монстра Novell. У 96-му році Microsoft вдалося продати більше копій Windows NT Server, чим Novell - копій NetWare 3.x і 4.x. У цьому бліцкригу Microsoft використовувала проти Novell усі види зброї, винайдені самою Novell, включаючи фірмове навчання. Саме Novell уперше застосувала фірмове навчання як метод просування своєї продукції, перші авторизовані навчальні центри і сертифіковані фахівці Novell з'явилися в 1986 році. Microsoft і не стала придумувати нічого кращого, а відразу після випуску Windows NT прийнялася ударними темпами створювати аналогічну мережу навчання. Усього за три роки вдалося підготувати 100 тис. сертифікованих професіоналів по продуктах Microsoft, у тому числі і по Windows NT. Бажаний результат був досягнутий.

Перейти на сторінку номер:
 1  2  3  4  5  6  7 


Подібні реферати:

Інформаційна безпека й інформаційні технології

На ранньому етапі автоматизації впровадження банківських систем (і взагалі засобів автоматизації банківської діяльності) не підвищувало відкритість банку. спілкування з зовнішнім світом, як і колись, йшло через операціоністів і кур'єрів, тому додаткова погроза безпеки інформації виникала лише від можливих зловживань з боку фахівців, що працювали в самому банку, по інформаційних технологіях. Положення змінилося після того, як на ринку фінансових послуг стали з'являтися продукти, саме виникнення яких було немислимо ...

Excel

1. Запуск Microsoft Excel. Існують кілька варіантів Microsoft Excel для Windows, подальший матеріал орієнтований на русифіковану версію 8.0. Для запуску програми Excel слід виконати команду Пуск/Програми/Місгоsoft Excel Windows-95, після чого на екрані з'явиться вікно процесора Excel. 2. Вікно процесора Excel У типовому варіанті вікно Excel має вигляд, наведений на малюнку. Вікно містить ряд типових елементів. 2.1. Рядок заголовка (верхній рядок вікна) містить назву програми "Microsoft ...

Фізичні файли та файлові змінні

1. Фізичні файли та файлові змінні Оксфордський тлумачний словник англійської мови подає слово "файл" так: - це будь-який із різноманітних типів висувних шухляд, полиць, коробок тощо, як правило, з металевим стержнем для тримання паперів разом і в порядку так, щоб їх легко було відшукати; - це ряд людей або речей, розташованих одне за одним. Автори операційної системи MS DOS називають файлом іменовану область на зовнішньому носії інформації, наприклад, на дискеті. Ця область містить якусь інформацію, наприклад, ...