Search:

Підготовка населення по захисту від зброї масового ураження

Реферати » БЖД » Підготовка населення по захисту від зброї масового ураження

ЗМІСТ

ВСТУП

1 ЗАГАЛЬНІ ВІДОМОСТІ

1.1 Класифікація й технічна характеристика автомобілів

1.2 Побудова автомобіля

1.3 Система технічного обслуговування й ремонту автомобілів

2 ОСНОВНІ СПОСОБИ ТА ЗАСОБИ ДЛЯ ВИВЕДЕННЯ З ЛАДУ АВТОМОБІЛІВ

2.1 Виведення з ладу різних деталей, вузлів, систем і агрегатів

2.2 Спеціальні засоби виведення автомобілів з ладу

2.3 Примусова зупинка автомобілів і інших транспортних засобів

3 ПРОВЕДЕННЯ ОГЛЯДУ ЛЕГКОВОГО АВТОМОБІЛЯ НА НАЯВНІСТЬ У НЬОМУ ВИБУХОВИХ ПРИСТРОЇВ

3.1 Загальні положення

3.2 Тактика дій під час огляду автомобіля на наявність ВП

ВСТУП

За останні сто років будова автомобіля принципово не змінилася. Він, як і раніше, має колеса, кузов, чотиритактний двигун внутрішнього згоряння, трансмісію, механізми керування тощо. Проте всі вузли, агрегати, механізми й системи автомобіля дістали колосальний розвиток і істотно ускладнилися. Завдяки цьому різко зросли швидкості, підвищилися потужність, економічність, комфортабельність автомобілів, поліпшився їхній дизайн. Крім того, розширилася номенклатура застосовуваних деталей і збільшилася їхня кількість. Сучасні автомобілі мають елементи автоматизації, а більшість іноземних — обладнуються комп'ютерами.

Автомобіль — це транспортна безрейкова машина на колісному або напівгусеничному ходу, що приводиться в рух власним двигуном і при­значається для перевезень вантажів, людей та виконання спеціальних завдань.

Автомобіль потенційно є об'єктом підвищеної небезпеки. Завжди існує ймовірність різного роду дорожньо-транспортних пригод, поломок і т.ін. Крім того, оскільки автомобілі призначені для перевезень людей і вантажів, не можна виключати можливість диверсій з боку зловмисників. Ці диверсії можуть мати за мету захоплення пасажирів, вантажу або й самого автомобіля (оскільки й він сам являє собою деяку матеріальну цінність).

Тому, крім загальних даних стосовно автомобільної техніки, розглянемо способи виведення її з ладу і проведення огляду автомобіля на наявність вибухових пристроїв.

1 ЗАГАЛЬНІ ВІДОМОСТІ 1.1 Класифікація й технічна характеристика автомобілів

Автомобілі, а також причіпні засоби становлять рухомий склад автомобільного транспорту.

Автомобільний рухомий склад за призначенням поділяють на:

• вантажний;

• пасажирський;

• спеціальний.

До вантажного автомобільного рухомого складу належать:

• вантажні автомобілі;

• автомобілі-тягачі;

• причепи;

• напівпричепи.

До пасажирського автомобільного рухомого складу належать:

• легкові автомобілі, що призначаються для перевезення пасажирів (від 2 до 8, враховуючи водія) та багажу;

• автобуси, які призначаються для перевезення 9 і більше чоловік (ураховуючи водія).

Залежно від робочого об'єму циліндра двигуна (л) розрізняють п'ять класів легкових автомобілів:

• особливо малий (1,2 л);

• малий (1,3...1,8 л);

• середній (1,9...3,5 л);

• великий (понад 3,5 л);

• найвищий (не регламентується). Автобуси за призначенням поділяють на:

• міжміські;

• міські;

• місцевого сполучення.

• Окрему групу становлять туристичні автобуси. За довжиною автобуси поділяють на такі класи:

• особливо малі (до 5м);

• малі (6...7,5 м);

• середні (8...9,5 м);

• великі (10,5... 12м);

• особливо великі (16,5 м та більше).

До спеціального автомобільного рухомого складу належать автомобілі, причепи й напівпричепи для нетранспортних робіт, відповідно обладнані (санітарні, пожежні, сміттєзбиральні, автокрани, автомобілі-автовишки тощо).

Автомобілі всіх типів за пристосованістю до роботи в різних дорожніх умовах поділяють на дві групи:

• автомобілі нормальної (звичайної) прохідності, що призначаються для руху по вдосконалених дорогах (мають один ведучий міст);

• автомобілі підвищеної прохідності, які призначаються для роботи у важких дорожніх умовах або навіть в умовах бездоріжжя (в них усі мости й колеса ведучі).

Щоб розрізняти автомобілі за вказаною ознакою, використовують так звану «колісну формулу». Це умовна характеристика ходової частини автомобіля, в якій перша цифра відповідає загальній кількості коліс, а друга— кількості ведучих коліс: 4x2, 6x4 (автомобілі нормальної прохідності); 4x4, 6x6 (автомобілі підвищеної прохідності).

1.2 Побудова автомобіля

Будь-який автомобіль складається з трьох основних частин:

двигуна, шасі, кузова.

Двигун перетворює теплоту, що виділяється під час згоряння палива,

Перейти на сторінку номер:
 1  2  3  4  5  6 


Подібні реферати:

Надання першої медичної допомоги

Загальна ціль заняття: набути практичні навики в наданні першої медичної допомоги: - вивчити принципи надання першої долікарської допомоги; - вивчити особливості травматизму ; - вивчити загальні міроприємства по попередженню професійних захворювань в сільському господарстві. Практична частина 1. Вивчити теоретичну частину. 2. Відповісти письмово на вказані викладачем не менше як на 8 питань. Теоретична частина Види травм на сільськогосподарських роботах Гру-па Характер робіт Причини травм Види пошкодження 1 ...

Підготовка населення по захисту від зброї масового ураження

ЗМІСТ ВСТУП 1 ЗАГАЛЬНІ ВІДОМОСТІ 1.1 Класифікація й технічна характеристика автомобілів 1.2 Побудова автомобіля 1.3 Система технічного обслуговування й ремонту автомобілів 2 ОСНОВНІ СПОСОБИ ТА ЗАСОБИ ДЛЯ ВИВЕДЕННЯ З ЛАДУ АВТОМОБІЛІВ 2.1 Виведення з ладу різних деталей, вузлів, систем і агрегатів 2.2 Спеціальні засоби виведення автомобілів з ладу 2.3 Примусова зупинка автомобілів і інших транспортних засобів 3 ПРОВЕДЕННЯ ОГЛЯДУ ЛЕГКОВОГО АВТОМОБІЛЯ НА НАЯВНІСТЬ У НЬОМУ ВИБУХОВИХ ПРИСТРОЇВ 3.1 Загальні положення 3.2 Тактика ...

Правове регулювання безпеки життєдіяльності, управління та нагляд за безпекою життєдіяльності

Становлення суверенної України повинно супроводжуватися ство­ренням безпечного стану довкілля, виробництва, побутових умов для життєдіяльності людини. Основне місце в цьому процесі посідає зако­нодавство у галузі регулювання відносин з охорони здоров'я людини та навколишнього середовища і забезпечення безпеки в надзвичайних ситуаціях й ситуаціях повсякденного життя, тобто безпеки життєдіяль­ності. Ці відносини регулюються нормативними актами різної юридич­ної сили — конституцією, законами, урядовими підзаконними актами, ...