Search:

Підготовка населення по захисту від зброї масового ураження

установлюється на ділянках дороги з обмеженим оглядом: за поворотом, за різким поздовжнім вигином дороги, щоб водій не встиг зреагувати на перешкоду.

Розглянутий вище спосіб зупинки транспортних засобів за допомогою троса приводить у тому чи іншому ступені до ушкодження транспортного засобу і, можливо, вантажу. Однак якщо метою диверсантів є захоплення вантажу в цілості чи планується подальше пересування на захопленому автомобілі, то для цієї мети може бути використана спеціальна мережа для захоплення автомобілів, що здатна захопити автомобіль вантажопідйомністю до 15 тонн на швидкості до 80 км/год. Мережа переноситься двома диверсантами і в згорнутому виді підвішується між двома деревами. Коли автомобіль наближається до пункту захоплення, мережа падає і розправляється, обплутуючи його. Застосування спеціального текстильного амортизатора обмежує гальмовий шлях максимум 35 метрами.

Для зупинки автомобіля можуть застосовуватися згадувані вище їжаки і стрічки із шипами, що пробивають шини транспортного засобу.

Засобом, що в може змусити автомобіль вилетіти за межі дороги, є машинна олія, розлита на проїзній частині. При русі по олії під колісьми утвориться масляний "клин". При цьому колеса "піднімаються" на масляну подушку (клин), шини втрачають зчеплення з дорогою й автомобіль стає некерованим.

Для зупинки автомобіля може використовуватися інший транспортний засіб, яким перегороджують дорогу. Перегороджування дороги здійснюється звичайно за крутим поворотом. На прямих ділянках іноді інсценують автомобільну аварію, перегороджуючи проїзну частину переверненим автомобілем.

В окремих випадках провокують зіткнення.

Ще одним способом зупинки транспортного засобу при його захопленні на заміській (лісовий) дорозі є створення перешкоди у вигляді завалу. Якщо видимість на дорозі обмежена (на крутих поворотах у лісі), а

Інтенсивність руху на дорозі мінімальна І відомий час проїзду передбачуваного до захоплення об'єкта, то завал може вироблятися заздалегідь: з дерев, колод чи великих гілок. При великій ширині дороги чи якщо дерева на узбіччях дороги тонкомірні (тобто мають незначні розміри) іноді потрібно робити завал дерев по обидва боки дороги для повного її блокування. При гарному огляді дороги (коли є імовірність, що водій заздалегідь зможе помітити завал і встигне почати відповідні міри) попередньо підготовлене дерево валять безпосередньо перед автомобілем, що рухається. У момент падіння дерева диверсанти відходять по заздалегідь підготовленій стежці назад на 2-4 м і під кутом 45° до осі падіння дерева. При необхідності, один з диверсантів тримає зупинений автомобіль під прицілом вогнепальної зброї, а інші приступають до операції захоплення.

З ПРОВЕДЕННЯ ОГЛЯДУ ЛЕГКОВОГО АВТОМОБІЛЯ НА НАЯВНІСТЬ У НЬОМУ ВИБУХОВИХ ПРИСТРОЇВ

3.1 Загальні положення

Практична діяльність свідчить, що використання автомобілів як об'єктів для розміщення вибухових пристроїв (ВП) продовжує викликати значну увагу злочинців. Це пояснюється декількома причинами:

1) всі найбільш потенційні жертви злочинців користуються легковими автомобілями;

2) зручністю для злочинця візуально контролювати наявність в автомобілі або поблизу нього особи, на життя якої скоюється замах, а отже, вибирати найбільш ефективний момент для приведення ВП в дію;

3) складністю виявлення ВП у конструкції автомобіля;

4) можливістю при скоєні терористичного акту наповнити відсіки автомобіля великою кількістю вибухової рідини;

5) у результаті руйнівної дії вибуху заряду ВР з конструктивних частин автомобіля утворюються додаткові вражаючі елементи;

6) підсиленням вражаючої дії вибуху за рахунок детонації палива у паливному баці автомобіля.

Зазначені фактори вимагають від фахівців-вибухотехніків під час проведення огляду автомобіля на наявність ВП продуманої тактики дій, яка забезпечить ефективність пошуку ВП, безпеку як власну, так і оточуючих, усуне можливість несанкціонованого спрацювання ВП.

Складність пошуку ВП в автомобілі обумовлена:

• по-перше, складністю конструкції автомобіля, наявністю в ній безлічі важкодоступних для візуального огляду місць;

• по-друге, скрутністю дистанційного відмикання та відчинення дверей, капоту, багажника, вікон автомобіля;

• по-третє, застосуванням для скоєння вибухів в автомобілях, як

правило, ВП складної конструкції (радіокеровані, міни-пастки);

• по-четверте, необхідністю дотримання надзвичайної обережності при відчиненні тих чи інших відсіків автомобіля внаслідок можливості використання їх рухомих частин датчиком цілі.

Виходячи з цього можна зробити висновок, що створити єдину для всіх типів легкових автомобілів деталізовану до дрібниць інструкцію з їх огляду на наявність ВП неможливо. Більш перспективним є використання у практичній роботі методично вивіреної послідовності кроків, що забезпечать повний комплексів заходів, які необхідно здійснити у разі загрози вибуху в автомобілі.

Перейти на сторінку номер:
 1  2  3  4  5  6 


Подібні реферати:

ППЗ автотранспортного горіння легкових автомобілів

Введення. Людина створює таке штучне середовище, де практично все, починаючи від будівельних матеріалів, технологічних процесів, машин, механізмів і закінчуючи побутовими машинами, речами просякнуте підвищеною пожежною небезпекою. Необхідність підвищення рівня пожежної безпеки об’єктів народного господарства особливо актуальне на сучасному етапі економічного та соціального розвитку України. Аналіз пожеж в Україні за 1999 рік, в порівнянні з 1998 роком, вказує на зменшення кількості пожеж на 2,5% (40237 проти 41294), але при ...

Екстремальні види спорту - крок до трагедії

Знайти невідому нікому вершину. Пливти в незайманій цілині, що злітає як пух з-під лиж. Розігнатися і почути свист вітру у вухах. „ Відчути себе вільним, як птах. Розчинитися в ріжучій око білизні снігу, наблизитися до сонця. Ось воно — наше справжнє життя, та ради якого ми, яких ви називаєте екстремальними, і живемо.” Зараз все більше і більше молодих людей захоплюється так званими екстремальними видами спорту, тобто пов'язаними з ризиком для життя і виділенням великої дози адреналіну. Чому ж це відбувається?Раніше ...

Вібрація

Вібрація серед всіх видів механічних впливів для технічних об'єктів найбільш небезпечна. Знакозмінні напруження, викликані вібрацією сприяють накопиченню пошкоджень в матеріалах, появі тріщин та руйнуванню. Найчастіше і досить швидко руйнування об'єкта настає при вібраційних впливах за умов резонансу. Вібрації викликають також й відмови машин, приладів. За способом передачі на тіло людини вібрацію поділяють на загальну, яка передається через опорні поверхні на тіло людини, та локальну, котра ...