Search:

Еспарцет піщаний, ехінацея пурпурова

Реферати » Біологія » Еспарцет піщаний, ехінацея пурпурова

ЕСПАРЦЕТ ПІЩАНИЙ
(заячий горох)
Onobrychis arenaria

Багаторiчна трав'яниста рослина родини бобових. Стебла численнi, прямостоячi, до 70 см заввишки. Листки складноперистi, нижнi - з 6-12 пар елiптичних листочкiв. Квiтки двостатевi, неправильнi, в довгих китицях. Вiночок яскраво-фiолетовий, з темними смужками. Цвiте у червнi - липнi.

Плід - біб.

Росте на узлiссях, по чагарниках.

Для лiкарських потреб збирають траву еспарцету пiд час цвiтiння, а корiння заготовляють восени.

Рослина мiстить бiлки, вуглеводи, жири, вiтамiни, мінеральні речовини.

Галеновi препарати еспарцету піщаного мають загальнозмiцнюючу дiю.

Застосовують препарати еспарцету піщаного при статевiй слабкостi, iмпотенцiї у чоловiкiв.

Внутрiшньо - настiй трави i вiдвар корiння еспарцету піщаного. Для приготування настою трави еспарцету піщаного 20 г висушеної сировини заливають 200 мл окропу, витримують 1 год пити настій по 25 - 50 мл 4 рази на день.

ЕХІНАЦЕЯ ПУРПУРОВА
(рудбенiя)
Echinacea purpurea

Багаторiчна трав'яниста рослина родини айстрових. Стебло пряме, до 150 см заввишки. Листки простi, овальнi або лiнiйно-ланцетнi, по краю - за рубчасто-зубчастi, нижнi - довгочерешковi, верхнi - майже сидячi. Квiтки розмiщенi на кiнцях стебел неоднаково: крайовi - довгоязичковi, непліднi, пурпуровi, темно-червонi або жовтi; серединнi - трубчастi, двостатевi. Цвiте у липнi - жовтнi. Плід - сiм'янка.

Ехiнацею пурпурову вирощують як цiнну кормову культуру, багату бiлками, а також як декоративну i лiкарську рослину.

Для лiкарських потреб використовують заготовляють корiння восени, а суцвiття (кошики) збирають пiд час цвiтiння.

Корiння ехiнацеї мiстить глiкозиди (ехiнокозид), бетаїн, органiчнi кислоти, ефiрну олiю, мiнеральнi речовини (K, Mg, Fe, Al, Se), вiтамiни.
Галеновi препарати стимулюють Т-систему iмунiтету. Пiдвищують першу фазу захисту, тобто стимулюють неспецифiчний iмунiтет i фагоцитоз, дiяльнiсть макрофагiв та нейтрофiлiв, посилюють бактерицидну активнiсть клiтин. Пiзнiше включається специфiчний iмунний захист, пiдвищується кількість Т-лiмфоцитiв та продукцiя цитокiнiв. Препарати ехiнацеї мають противiрусну дiю, пригнiчують активнiсть гiалуронiдази, яку продукують мiкроорганiзми та вiруси (мікроорганізми і продукти їх діяльності руйнують мембрани клiтин органiзму людини).

Клiнiчнi дослiдження показують, що препарати ехiнацеї позитивн дiють при лiмфолейкозi, що може мати перспективу протипухлинному захисті.

Галеновi препарати ехiнацеї мають стимулюючу дiю на центральну нервову систему, посилюють сексуальну потенцiю, сприяють загоюванню ран, пiдвищують захиснi сили органiзму (iмунiтет).
Застосовують при запальних процесах внутрiшнiх органiв, виснаженнях органiзму, iнфекцiйних захворюваннях, статевій слабкості у чоловіків (iмпотенцiї), при виразках, опiках.

Внутрiшньо - настоянку корiння ехiнацiї (10 г подрiбненого корiння на 100 мл 70% розчину спирту, настоювати 15 днiв), приймати по 30 крапель тричі на день.

Зовнiшньо - 30 крапель настоянки ехiнацеї пурпурової розводять у 100 мл iзотонiчного розчину хлориду натрiю i застосовують у виглядi компресiв на пошкодженi дiлянки тiла.Подібні реферати:

Походження лісу, священність окремих дерев, поклоніння їм

Праслов’янська назва лісу знаходить паралелі у прагерманській назві лісу (представленій німецьким словом Wald, англійським wood), яка традиційно вважається субстратною доіндоєвропейською2), і в догрецькому субстратному терміні alsos “священний ліс” (сюди ж і назва священного гаю Зевса в Олімпії – Altes). За деякими припущеннями, цей самий корінь міститься і в назві острова Лесбос, інша назва якого (Ісса) дослівно означає “лісистий острів”. Відправлення давніх культів у священних лісах та гаях добре відоме і в Україні, і в ...

Комахи з неповним перетворенням

Комахи — справжні наземні безхребетні. Клас налічує близько 1 млн видів. Тіло комах чітко розділене на голову груди і черевце. Голова утворена чотирма сегментами. Грудний відділ складається з трьох сегментів, кожен з яких має по парі кінцівок. Другий і третій сегменти на спинній частині зазвичай несуть по парі крил. Черевце складається з б—12 члеників. Розвиток з неповним перетворенням характеризується тим, що з яйцевих оболонок виходить комаха, подібна за зовнішньою будовою, способом життя і живлення до дорослої форми, але ...

Україна кам’яний вік біотехнології

Озернімося навколо. Ми живемо в унікальний час. Відбувається чергова революція в житті людства. Вже давно говорилося, що ХХ ст. було віком ядерної фізики і хімії, а ХХІ стане віком молекулярної генетики. Тепер уже очевидно, що у людства існують певні механізми, завдяки яким воно вирішує питання кризи чисельності. Саме у зв’язку із збільшенням кількості людей виникла техногення революція, яка спричинила бурхливий розвиток фізики і хімії. Саме в кінці ХХ ст. очевидною стала вичерпність можливостей експлуатації зовнішнього ...