Search:

Екологічний моніторинг для визначення екологічних ризиків

Реферати » Страхування » Екологічний моніторинг для визначення екологічних ризиків

З 1999 року в Україні функціонує Український Центр Менеджменту Землі та Ресурсiв (УЦМЗР), що є недержавним спiльним україно-американським пiдприємством. Завданням УЦМЗР є застосування даних дистанційного зондування Землі, цифрової картографії, географічних інформаційних систем та інших інформаційних технологій з метою підтримки прийняття рішень на державному рівні та в приватному секторі як на Україні, так і в регіоні. Незважаючи на досить короткий період свого існування, УЦМЗР накопичив значні можливості застосування для екологічного моніторингу надсучасних технологій обробки даних дистанційного зондування Землі, створення тематичних геоінформаційних систем, подачі екологічної інформації через Internet-сайт www.ulrmc.org.ua. УЦМЗР має власну антену прийому супутникових зображень з високою роздільною здатністю NOAA та SeaStar. Для тематичної обробки цифрових даних дистанційної зйомки Землі у УЦМЗР використовується програма Erdas Imagine Professional 8,3 (для Window та Unix) із необхідним модулем. У розпорядженні УЦМЗР є також великій архів знімків високої роздільної здатності з супутників Landsat, IRS, SPOT та інш., який постійно поповнюється. Також УЦМЗР має значну кількість еколого-географічних даних на територію України: тематичні векторні карти України 1:200000 (автошляхи, річки, ліси, населені пункти, грунти тощо); цифрова модель рельєфу (може використовуватися для моделювання надзвичайних ситуацій) та ін. Застосовуючи нові технології УЦМЗР має можливість оперативного визначення повеней, пожеж, руйнувань об’єктів, відслідковувати проходження ураганів, затоплень та зсувів, що може мати користь при страхуванні.

УЦМЗР виконав наступні проекти в сфері аналізу екологічних ризиків:

1. Проект оцінки ризику паводків на Західній Україні 1998. Цей проект був присвячений створенню пілотної ГІС для аналізу наслідків повені 1998р. та прогнозування впливу небезпечних природних явищ на інфраструктуру. Проект виконувався за підтримкою Veridian ERIM International, USGS, МНС України, Гідрометцентру України та Центру аерокосмічного і екологічного моніторингу (АКІЕМ, Львів). Даний проект демонструє здатність допомагати органам влади України у плануванні заходів щодо реагування на надзвичайні ситуації, здійснення робіт з аварійної евакуації населення. Розвиток даного проекту в напрямку аналізу впливу довкілля на здоров’я вбачається у визначенні повадко- та зсувонебезпечних територій в Українських Карпатах, виробленні рекомендацій міністерствам щодо можливого переселення населення з таких територій. На запит МНС України було виконано роботу з космічного моніторингу паводку 2001р, визначено зони затоплених земель.

2. Визначення нафтових розливів в морі за допомогою ГІС. Було розроблено методику визначення параметрів розливу нафти в море, розроблено структуру системи прийняття рішень із залученням ДЗЗ та ГІС, даних радіолокаційних станцій, враховуючи рух суден та вплив морських течій. У випадку надходження нових запитів від Уряду України віднесено аналіз нафтових розливів, УЦМЗР готовий до відповідного застосування і розвитку даної ГІС.

3. Аналіз надзвичайної ситуації поблизу Болеславчика в районі м.Первомайська Миколаївської області. На основі даних ДЗЗ, проб води та грунтів у зоні екологічного лиха здійснено оцінку причин захворюваності населення в р-ні Болеславчика і Чаусово. Відстежено територіальну зміну кількості небезпечних речовин у природних компонентах. Створено пілотну ГІС для аналізу причин явища, геопозиційовано точки відбору проб, створено тематичні шари. За умови подальшого інформаційного наповнення ГІС може бути використана для детального аналізу причин захворюваності населення.

4. Моніторинг у Чорнобильській зоні відчуження. Цей проект був спрямований на надання інформаційної підтримки для Адміністрації Зони відчуження щодо моніторингу лісових пожеж на території зони відчуження з прогнозом можливого радіоактивного забруднення. В результатах роботи було зацікавлене Міністерство надзвичайних ситуацій, що сьогодні підтримує УЦМЗР у продовженні цієї діяльності.
5. Аналіз біорізноманіття у Причорномор’ї (розділ “техногенна забрудненість”).

Перейти на сторінку номер:
 1  2 


Подібні реферати:

Чи увійшли банківські послуги через інтернет в розряд традиційних

В розвинених країнах банківські послуги через інтернет в більшості банків вже увійшли в розряд традиційних. Особливо клієнтів приваблює можливість працювати з рахунками пластикових карток, оскільки це дає змогу користуватися послугами інтернет-магазинів у всьому світі. Механізм простий - достатньо перевести за допомогою системи інтернет-банкінгу необхідну суму коштів на картку, а потім з її допомогою сплатити якусь послугу або товар в інтернеті-магазині. При цьому в системі будуть доступні витяги з карт-рахунку, з яких ...

Управління агрострахуванням

ЗМІСТ Вступ 5       Розділ 1. Теоретичні основи страхування ризиків при здійсненні підприємницької діяльності в сільському господарстві 8   1.1 Економічна суть ризику, специфічні ризики при торгівлі сільськогосподарською продукцією 8   1.2. Загальна сутність страхування 17   1.3. Економічна сутність страхування в сільському господарстві 24           Розділ 2. Сучасний стан страхування ...

Добровільне медичне страхування

Добровільне медичне страхування є доповненням до обов'яз­кового. У рамках добровільного медичного страхування передбачає­ться оплата медичних послуг понад програму обов'язкового медич­ного страхування. Добровільне медичне страхування має на меті за­безпечити страхувальникові (застрахованому) гарантії повної або часткової компенсації страховиком додаткових витрат, пов'язаних із зверненням до медичної установи за послугою, яка надається згідно з програмою добровільного медичного страхування. Програми добровільного ...