Search:

Екологічний моніторинг для визначення екологічних ризиків

Реферати » Страхування » Екологічний моніторинг для визначення екологічних ризиків

З 1999 року в Україні функціонує Український Центр Менеджменту Землі та Ресурсiв (УЦМЗР), що є недержавним спiльним україно-американським пiдприємством. Завданням УЦМЗР є застосування даних дистанційного зондування Землі, цифрової картографії, географічних інформаційних систем та інших інформаційних технологій з метою підтримки прийняття рішень на державному рівні та в приватному секторі як на Україні, так і в регіоні. Незважаючи на досить короткий період свого існування, УЦМЗР накопичив значні можливості застосування для екологічного моніторингу надсучасних технологій обробки даних дистанційного зондування Землі, створення тематичних геоінформаційних систем, подачі екологічної інформації через Internet-сайт www.ulrmc.org.ua. УЦМЗР має власну антену прийому супутникових зображень з високою роздільною здатністю NOAA та SeaStar. Для тематичної обробки цифрових даних дистанційної зйомки Землі у УЦМЗР використовується програма Erdas Imagine Professional 8,3 (для Window та Unix) із необхідним модулем. У розпорядженні УЦМЗР є також великій архів знімків високої роздільної здатності з супутників Landsat, IRS, SPOT та інш., який постійно поповнюється. Також УЦМЗР має значну кількість еколого-географічних даних на територію України: тематичні векторні карти України 1:200000 (автошляхи, річки, ліси, населені пункти, грунти тощо); цифрова модель рельєфу (може використовуватися для моделювання надзвичайних ситуацій) та ін. Застосовуючи нові технології УЦМЗР має можливість оперативного визначення повеней, пожеж, руйнувань об’єктів, відслідковувати проходження ураганів, затоплень та зсувів, що може мати користь при страхуванні.

УЦМЗР виконав наступні проекти в сфері аналізу екологічних ризиків:

1. Проект оцінки ризику паводків на Західній Україні 1998. Цей проект був присвячений створенню пілотної ГІС для аналізу наслідків повені 1998р. та прогнозування впливу небезпечних природних явищ на інфраструктуру. Проект виконувався за підтримкою Veridian ERIM International, USGS, МНС України, Гідрометцентру України та Центру аерокосмічного і екологічного моніторингу (АКІЕМ, Львів). Даний проект демонструє здатність допомагати органам влади України у плануванні заходів щодо реагування на надзвичайні ситуації, здійснення робіт з аварійної евакуації населення. Розвиток даного проекту в напрямку аналізу впливу довкілля на здоров’я вбачається у визначенні повадко- та зсувонебезпечних територій в Українських Карпатах, виробленні рекомендацій міністерствам щодо можливого переселення населення з таких територій. На запит МНС України було виконано роботу з космічного моніторингу паводку 2001р, визначено зони затоплених земель.

2. Визначення нафтових розливів в морі за допомогою ГІС. Було розроблено методику визначення параметрів розливу нафти в море, розроблено структуру системи прийняття рішень із залученням ДЗЗ та ГІС, даних радіолокаційних станцій, враховуючи рух суден та вплив морських течій. У випадку надходження нових запитів від Уряду України віднесено аналіз нафтових розливів, УЦМЗР готовий до відповідного застосування і розвитку даної ГІС.

3. Аналіз надзвичайної ситуації поблизу Болеславчика в районі м.Первомайська Миколаївської області. На основі даних ДЗЗ, проб води та грунтів у зоні екологічного лиха здійснено оцінку причин захворюваності населення в р-ні Болеславчика і Чаусово. Відстежено територіальну зміну кількості небезпечних речовин у природних компонентах. Створено пілотну ГІС для аналізу причин явища, геопозиційовано точки відбору проб, створено тематичні шари. За умови подальшого інформаційного наповнення ГІС може бути використана для детального аналізу причин захворюваності населення.

4. Моніторинг у Чорнобильській зоні відчуження. Цей проект був спрямований на надання інформаційної підтримки для Адміністрації Зони відчуження щодо моніторингу лісових пожеж на території зони відчуження з прогнозом можливого радіоактивного забруднення. В результатах роботи було зацікавлене Міністерство надзвичайних ситуацій, що сьогодні підтримує УЦМЗР у продовженні цієї діяльності.
5. Аналіз біорізноманіття у Причорномор’ї (розділ “техногенна забрудненість”).

Перейти на сторінку номер:
 1  2 


Подібні реферати:

Сучасні можливості використання інформаційних технологій у банківській та страховій справі

Інформаційне суспільство і банківська та страхова діяльність Протягом останнього десятиріччя в світі йде формування інформаційного суспільства, а тому все більше розвиваються обчислювальні й інформаційні мережі – унiкальний симбіоз комп’ютерів і комунікацій. Останнім часом, ці мережі почали розвиватися і в Україні. Йде активне включення країни у всесвітні мережеві структури – у «Мережу мережей» – Internet. Людська цивілізація вступає в еру інформації. Світовою системою комп’ютерних комунікацій щодня користуються понад 30 ...

Досвід і проблеми викладання дисципліни Страхові послуги

Сучасний стан розвитку української держави вимагає оцінки і осмислення перспектив розвитку різних галузей діяльності, пам’ятаючи при цьому, що основою їх розвитку є професійно підготовлена, всебічно освічена людина. Успішне прямування України до найбільш розвинених країн світу неможливе без підвищення рівня освіти її громадян, починаючи від початкової освіти і закінчуючи вищою. Не розуміючи цього, не варто розраховувати на якісь сталі успіхи і досягнення. Разом із цим досвід деяких розвинених країн вже засвідчив, що вузьке ...

Страхування життя

План Особисте страхування. Страхування життя. Пенсійне страхування. Особисте страхування Договори особистого страхування можуть укладатися у відношенні майнових інтересів громадян, які не суперечать діючому законодавству, пов'язаних з життям, здоров'ям, працездатністю та пенсійним забезпеченням. До видів страхової діяльності в особистому страхуванні відносяться: страхування життя; пенсійне страхування; страхування від нещасних випадків та хвороб; медичне страхування. Кожен з цих видів страхової діяльності має свій ...