Search:

Рідна природа

І якось непомітно життя на Землі багато в чому стало не кращим, а гіршим. Багато хто розумів це, та не знав що робити. А 1969 році сталося найжахливіше, із свердловини поблизу міста Санта-Барбара розлилася нафта – багато нафти – мільйон тонн. На величезних просторах пляжі та прибережні океанські води вкрилися брудним смердючим шаром жирного слизу. Пелікани, чаплі, качки, морські леви та інші тварини потрапили в бруд і гинули. Ця подія пробудила свідомість багатьох людей. І вони вирішили один день на рік присвятити захисту нашої бідолашної планети. Цей день назвали Днем Землі.

22 квітня 1970 року понад 20 млн. Американців відзначали День Землі. Діти й дорослі, вчителі та продавці, політики й робітники збиралися на вулицях. Вони влаштовували демонстрації та мітинги, йшли до заводів, що забруднювали повітря й воду. Вони вимагали, щоб були прийняті закони, які захищали б землю та її надра, рослини й тварин. Щоб закони не дозволяли власникам ферм забруднювати повітря, воду, грунт. Щоб влада суворо стежила за дотриманням цих законів.

І люди домоглися свого, були прийняті суворі закони, що захищали моря й ліси, пасовиська й ріки. Були створені лабораторії, що стежили за чистотою вод, грунтів, повітря. Та й люди почали менше смітити на вулицях. Повітря посвіжішало, а з поверхні рік та озер почали зникати райдужні плями нафтової плівки. В небі частіше почали помічати птахів, а в лісах звірів...

Метою Дня Землі є привернути увагу людей до необхідності вирішення екологічних проблем і зробити свій внесок – нехай скромний, але реальний – у поліпшення екологічного оточення. Інформація про всі проекти вирішення екологічних проблем широко розповсюджується, вливаючись у загальний потік повідомлень про результати природоохоронної роботі у всьому світі – для того і створено цей міжнародний рух.

Існує рух “День Землі” і в нашій школі. Щороку, 22 квітня учні нашої школи прибирають посадкові смуги транспортних доріг та території, які закріплені за школою. Очищують від металобрухту береги та прибережні зони річки Прут. За зібраний металобрухт в 2002 році заробили 695 гривень. Сміття та різні відходи закопують глибоко в землю. Частину вилучених коштів за металобрухт використовуємо для озеленення приміщень школи. Минулого року учні нашого класу посадили алею фруктових дерев. Це буде згадкою про випускників та садом для майбутніх поколінь. Цього року ми готуємо виховний захід у вигляді лялькової вистави в інтерпретації казки “Колобок” на екологічну тему, який відбудеться 22 квітня.

Екологія – особливий світогляд людини, який визначається насамперед її духовністю. Людина, яка керується любов’ю, високою мораллю не завдасть шкоди жодній істоті і не вчинить над нею насилля. Руйнуючи навколишнє середовище, людство руйнує своє майбутнє. “Якщо природа зміниться на стільки, що стане заперечувати суть виду людина розумна, ніщо не вбереже її від долі динозавра”, - сказав М.Ф. Реймерс, підтверджуючи людські вчинки. Вести мову сьогодні про екологію – це означає розмовляти не тільки про зміну природи, а й про врятування життя. Тривожний сигнал кличе до розуму.

Екологічні проблеми останнім часом загострилися настільки, що стан навколишнього середовища не залишає байдужим нікого. Весь світ усвідомив необхідність збереження і відновлення природних ресурсів для майбутніх поколінь. Людство бере, а точніше відбирає у природи щорічно десятки мільярдів тонн речовин і матеріалів на свої потреби, повертаючи їй не менше 20 млрд, тонн твердих і газоподібних забруднень атмосфери і стільки ж органічних відходів.

Хмари, що несуть кислотні дощі, пилові бурі, дими виробництв, “мертві” води рік, наслідки чорнобильської катастрофи не знають державних кордонів (Див. Додаток № 3).

Одного разу на уроці біології ми написали невеличкий твір – роздум на тему “Ми – ровесники Чорнобиля”. Ось зараз я передам коротенький зміст одного із творів: “Минуло тільки 4,5 місяці, коли мої батько і мати зачали мене в любові і спокої. Своїми ледь відчутними рухами ручок і ніжок я віталася зі своїми рідненькими. Вони ще не знають, що я дівчинка і назвуть мене Тетянкою. Та от та страшна квітнева ніч 1986 року, ніби пристрелила мою матусю-лебідку, яка в розпачі все-ж-таки сподівалася на моє здорове народження. Так і сталося...”. А скільки моїх ровесників не народилося здоровими, а з різними фізичними і психічними вадами. І ще до цього часу не одна хвороба і не одна смерть є наслідком тієї страшної без кольору і запаху радіації.

Перейти на сторінку номер:
 1  2  3  4 


Подібні реферати:

Джгутикові. Основні представники. Особливості будови і функції органів

Джгутикові. Основні представники. Особливості будови і функції органів. Споровики. Гемоспоридія. Риси організації споровиків. Життєвий шлях молярійного плазмодія. Інфузорії. Інфузорія-туфелька. Особливості будови та функції організму. Губки. Загальна характеристика, будова і життєві особливості типу. Клас джгутикових об'єднує найпростіших, що мають один або кілька джгутиків. Джгутикові — дуже своєрідна група організ­мів. Одні з них — типові рослинні форми, що мають хлорофіл і живляться тільки автотрофно шляхом ...

Комахи з неповним перетворенням

Комахи — справжні наземні безхребетні. Клас налічує близько 1 млн видів. Тіло комах чітко розділене на голову груди і черевце. Голова утворена чотирма сегментами. Грудний відділ складається з трьох сегментів, кожен з яких має по парі кінцівок. Другий і третій сегменти на спинній частині зазвичай несуть по парі крил. Черевце складається з б—12 члеників. Розвиток з неповним перетворенням характеризується тим, що з яйцевих оболонок виходить комаха, подібна за зовнішньою будовою, способом життя і живлення до дорослої форми, але ...

Насіннєві плодові дерева

В українській міфології, звичаях, традиціях досить широко згадуються різноманітні рослини. У тому числі і дерева, які ростуть в садах. До них належать і такі як яблуня та груша. Яблуня - сама розповсюджена плодова культура. Висота плодоносячих дерев 5—10 м. Листи черешкові з прості опушені, іноді морщинистою пластинкою. Квітки рослини діаметром до 3 см, з 5-роздільною оцвітиною, обополі, білі, іноді рожеві чи червоні, зібрані в щитковидні суцвіття. Більшість сортів яблуні починають цвісти, виділяти і плодоносити з 3—8 ...