Search:

В’ячеслав Чорновіл

Важливе значення мав президентський указ від 15 січня 1992 р. «Про Державний Гімн України», який затвердив Державним Гімном національний гімн на музику М. Вербицького. 28 січня 1992 р. синьо-жовтий прапор проголошено Державним Прапором України, а Малим Державним Гербом України було затверджено тризуб – знак княжої держави Володимира Великого.

28 червня 1996 р. Верховна Рада ухвалила нову конституцію України.

Смерть лідера Народного руху України.

За офіційною версією міліції, яку в минулому очолював нині покійний Юрій Кравченко, смерть лідера Руху настала внаслідок ДТП. Натомість пан Кендзьор наголосив, що комісія Народного Руху України під головуванням колишнього професійного слідчого Миколи Степаненка встановила зовсім інші причини катастрофи. «Є дуже чіткий аналіз, на комп’ютері зроблено різні варіанти моделювання цієї аварії. Й усе свідчить, що, без сумніву, це було сплановане вбивство В’ячеслава Чорновола», – наголосив Я. Кендзьор.

В’ячеславу Максимовичу Чорноволу присвятили сквер перед його колишньою квартирою. Сквер, на який ще не так давно виходили вікна В’ячеслава Чорновола, назвали його ім’ям, з нагоди 15-річчя референдуму за незалежність. Це затишна місцина, порослий деревами схил, оточений зі всіх боків житловими багатоповерхівками, які, наче скелі, ховають його від міського шуму і суєти. В одному з цих будинків, по вулиці Панаса Мирного, 27, В’ячеслав Чорновіл 1993 р. отримав квартиру.

Тепер нардеп-рухівець В’ячеслав Коваль згадує слова Чорновола: «Я чудово влаштувався – живу ніби в центрі міста, а кругом співають солов’ї!». Вони співали йому всі дев’яності, аж до його трагічної загибелі 1999 року. Коштом Української республіканської партії «Собор» на розі скверу встановили пам’ятний гранітний камінь з присвятою.

Депутат міської ради Микола Гембар виступив з ініціативою перейменувати парк 700-річчя Львова. Відповідний депутатський запит він передав міському голові на пленарному засіданні сесії. Депутат пропонує перейменувати парк 700-річчя Львова на парк імені В’ячеслава Чорновола, аби гідно відзначити 24 грудня 2007 р. 70-річчя з дня народження лідера Народного Руху.

Перейти на сторінку номер:
 1  2  3 


Подібні реферати:

Павло Бут

Особа гетьмана Павла Михновича Бута, який увійшов в історію також під прізвищем Павлюк, вирізняється як стрімкістю у досягненні поставленої мети, так і примхливістю долі. Про це свідчить хоча б те, що серед усіх сподвижників попереднього гетьмана Сулими — одного з керівників козацько-повстанського руху, страчених у Варшаві, саме Буту пощастило лишитися в живих. Може, тоді, повернувшись в Україну, він і вирішив продовжити справу свого загиблого побратима. Павло Бут був добре відомий серед козацтва, яке поважало його як ...

Творець галицьких залізниць

ЛЕОН САПЄГА ТВОРЕЦЬ Портрет князя Леона Сапєги (пензля З.Родаковського) Він був колись героєм п’яти народів. Його вважали своїм і австрійці, у яких він був членом Рейхстрату, і у Варшаві, де він народився, і в Білорусії та Литві, які тоді так і не Мали своєї Держави, і в Росії, де він був камергером імператорського двору, і, звичайно, в Галичині, де він жив, творив та помер. Але зараз тут його не пам’ятають. Навіть вулиця, названа колись в його честь, тепер носить ім’я Степана ...

Харків у роки Великої Вітчизняної війни

22 червня 1941року почалася Велика Вітчизняна війна. Вона стала жахливим випробуванням для населення Харківщини. Харківщина та місто Харків мали велике політичне, економічне і воєнно-стратегічне значення та посідали у воєнних планах Гітлера значне місце. Він називав його „замком, який запирає український простір”. Харків, як важливий залізничний вузол, був тісно пов’язаний з багатьма економічними районами. Через місто пролягали шляхи на Донбас і Кавказ. Наприкінці вересня 1941 року становище на південному ...