Search:

В’ячеслав Чорновіл

Важливе значення мав президентський указ від 15 січня 1992 р. «Про Державний Гімн України», який затвердив Державним Гімном національний гімн на музику М. Вербицького. 28 січня 1992 р. синьо-жовтий прапор проголошено Державним Прапором України, а Малим Державним Гербом України було затверджено тризуб – знак княжої держави Володимира Великого.

28 червня 1996 р. Верховна Рада ухвалила нову конституцію України.

Смерть лідера Народного руху України.

За офіційною версією міліції, яку в минулому очолював нині покійний Юрій Кравченко, смерть лідера Руху настала внаслідок ДТП. Натомість пан Кендзьор наголосив, що комісія Народного Руху України під головуванням колишнього професійного слідчого Миколи Степаненка встановила зовсім інші причини катастрофи. «Є дуже чіткий аналіз, на комп’ютері зроблено різні варіанти моделювання цієї аварії. Й усе свідчить, що, без сумніву, це було сплановане вбивство В’ячеслава Чорновола», – наголосив Я. Кендзьор.

В’ячеславу Максимовичу Чорноволу присвятили сквер перед його колишньою квартирою. Сквер, на який ще не так давно виходили вікна В’ячеслава Чорновола, назвали його ім’ям, з нагоди 15-річчя референдуму за незалежність. Це затишна місцина, порослий деревами схил, оточений зі всіх боків житловими багатоповерхівками, які, наче скелі, ховають його від міського шуму і суєти. В одному з цих будинків, по вулиці Панаса Мирного, 27, В’ячеслав Чорновіл 1993 р. отримав квартиру.

Тепер нардеп-рухівець В’ячеслав Коваль згадує слова Чорновола: «Я чудово влаштувався – живу ніби в центрі міста, а кругом співають солов’ї!». Вони співали йому всі дев’яності, аж до його трагічної загибелі 1999 року. Коштом Української республіканської партії «Собор» на розі скверу встановили пам’ятний гранітний камінь з присвятою.

Депутат міської ради Микола Гембар виступив з ініціативою перейменувати парк 700-річчя Львова. Відповідний депутатський запит він передав міському голові на пленарному засіданні сесії. Депутат пропонує перейменувати парк 700-річчя Львова на парк імені В’ячеслава Чорновола, аби гідно відзначити 24 грудня 2007 р. 70-річчя з дня народження лідера Народного Руху.

Перейти на сторінку номер:
 1  2  3 


Подібні реферати:

Політичні сили в Україні після лютневої революції 1917 р.. Утворення Центральної Ради

У ніч з 24 на 25 жовтня 1917 року в Петрограді перемогло збройне повстання очолюване більшовиками. Події у Петрограді вітала пробільшовицьки настроєна частина трудящих України, однак переважна більшість її народних мас підтримувала політику партій, які входили до складу Центральної Ради, - партій соціальних реформ і національного відродження. Тому перехід в Україні влади до Рад більшовикам вдалося здійснити лише в пролетарському Донбасі. В більшості ж районів України події розвивалися інакше. Особливо напружене становище ...

Утворення та діяльність ЗУНР. Сталінські методи індустріалізації та їх здійснення в Україні

1. Утворення та діяльність ЗУНР 18 жовтня 1918 p. українська парламентарна репрезентація скликала у Львові збори всіх українських послів австрійського парламенту, галицького і буковинського сеймів, пре­дставників політичних партій, духівництва та студентства Галичини та Буковини. Збори обрали Українську Національну Раду як полі­тичного представника українського народу в Австро-Угорщині, її головою (президентом) став Є.Петрушевич. Українська Національна Рада постановила взяти долю народу в свої руки. В її рішенні було ...

Литовсько-Польський період

План Люблінська унія 1569 р. та її наслідки для України. Передумови Люблінської унії. Люблінський сейм 1569 р. та прийняття унії. Наслідки Люблінської унії для України. Брестська унія та посилення національного гніту. Передумови Брестської унії. Боротьба навколо Брестської унії 1596 р. та її укладення. Посилення національного гніту в Україні наприкінці XVI – в першій половині XVII cт. 1.Люблінська унія 1569 р. та її наслідки для України. 1.1.Передумови Люблінської унії. Грунт для останньої унії між Польщею та Великим ...