Search:

Поет Віктор Забіла

Існував і інший спосіб отримання кислого меду. Для цього в казан з кислими ягодами заливали свіжий рідкий мед так, щоб він повністю покривав ягоди. Після того, як вони пустили сік, ягоди з медом томили в печі до повного їх розварювання і потім залишали на ніч для відстоювання гущавини. На інший день в мед додавали 1/2 або 1/3 соку на стадії взброджування, і коли весь мед починав бродити, ставили його на лід і використовували надалі Бочонок для медаяк напівфабрикат.

Простий ставлений мед робили з одного кислого меду. Для цього його після тижневої витримки на льоду (для осадження осаду), переливали в добре просмолене липове барило і щільно закривали.

Барильце для меду 14 сторіччя

Барильце з медом на стадії взброджування закопували в землю і залишали на 25-40 років. Саме в такому віці мед вважався зрілим і, оп'яняючи, піднімав настрій і бадьорив. Мед 10-річної витримки вважався молодим і, оп'яняючи, тільки дурманив. До того ж його пиття супроводжувалося сильним похмільним синдромом.

Краще всього про історію слов'янських хмільних напоїв написав чудовий історик, дипломат і кулінар Вільям Валентинович Похлебкин. Тому представляю йому слово:

Термін «мед» найчастіше зустрічається в пам'ятниках XIV – XV століть, причому в XV під ним мається на увазі дуже міцний і хмільний напій, розрахований на масового споживача (військо). Цей мед і одержує синоніми «хмільного», «хмелю», тому що його в сильному ступені присмачували хмелем, і в той же час володіє «фортецею» від сивушних масел, але приписуваної хмелю, бо, чим більше було сивухи, тим більше доводилося класти хмелю, щоб забити її запах. Саме в цю епоху «хмільному» все більш додається і інший термін – «зілля», тобто напій, присмачений травами, коли разом з хмелем кладеться полин. А сам термін «зілля», або «міцне зілля», поступово придбаває інше значення: «злий» хмільний напій, п'янке пиття, про яке говорять з відомою часткою презирства – через його низьку якість. Саме сп'яніння починає придбавати, мабуть, інший характер: з веселості воно перетворюється на втрату значення, в пагубу. Так, наприклад, літописець не може пройти мимо такого факту, як згубна дія «нового сп'яніння» на важливі вчинки, дії людей, на суспільство. Він малює здачу Москви хану Тохтамишу як що відбулася в значній мірі через пияцтво в обложеному місті в ніч з 23 на 24 серпня 1382 року, причому це пияцтво супроводжувалося вражаючою і незрозумілою безрозсудністю. При облозі «одні молилися, а інші витягнули з льохів боярські меди і почали їх пити. Хміль підбадьорив їх, і вони полізли на стіни задирати татар». Після дводенного пияцтва жителі так осміліли, що відчинили ворота татарам, повіривши їх обіцянкам. Результатом було повне розорення і грабіж Москви».

Як бачите, у всі часи на Русі дозволити собі ставні меди могли тільки дуже багаті і дуже знатні, упевнені в майбутньому своєму і своїх дітей, люди. Адже такі меди зріли півстоліття.

За часів Разумовського по-справжньому ставних медів, що виготовляються тільки з меду і соку, вже не було. Модернізовані ставні меди готувалися в два етапи. Спочатку готувався напівфабрикат – кислий мед. А потім вже на основі цього напівфабрикату і вареного меду, готувався справжній хмільний мед. Таким чином, ці меди вже були комбінацією ставних і варних медів.

Перейти на сторінку номер:
 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 
 16  17  18  19  20  21  22  23  24  25  26  27 


Подібні реферати:

Життєвий і творчий шлях Ігоря Римарука

Iгор Римарук — один з тих, хто захищає гідність сучасної української поезії. Шевченківська премія 2002 року в галузі літератури та нагорода Форуму книговидавців у Львові за збірку «Діва Обида» лише суспільно це означили. Ігор Римарук народився 1958 р. Поет. Живе і працює у Києві. Віце-президент АУП. Автор трьох поетичних книжок: “Висока вода” (1984), “Упродовж снігопаду” (1988), “Нічні голоси” (1991), “Діва Обида” (1999). Упорядник антології “Вісімдесятники”. Один із чільних-модерністів “ґенерації 80-х років”. У своїх ...

Лесь Курбас і театр ХХ століття

План Вступ Розкриття теми Висновок Список використаної літератури Неупереджений погляд на історію світового театру, становлення його форм, жанрів, театральних систем показує, що кожна доба у видовищному мистецтві починалася з появи нової міфології, культу, відповідного свята, навколо якого виростали форми громадського спілкування й розваги, і нарешті поставав театр. Причому початково - у таких формах, де театральне видовище ще не виділилося з форми громадського спілкування. Це було таїнство, присвячене якомусь богові, ...

Життя Івана Сошенко

Той самий Соха АНТИПОД ГЕНІЯ Щоб ми не казали, а Людину Людиною робить оточення, отож не можна взнати справжнього Шевченка, нічого не знаючи про його побратимів, друзів, недругів. Одним з перших його Петербурзьких друзів, який певним чином визначив його долю був і Іван Сошенко, його Сальєрі…(Доречі, Сальєрі визначив долю Моцарта але не тільки ніколи не вбивав останнього, а навіть не думав про це, та й всім відомо, що причиною смерті Моцарта було отруєння салмонелозом ).То ж ...