Search:

Поет Віктор Забіла

Пошли в безповоротне минуле меди моїх предків. Хіба що мед можна відродити і у наш час у Чорнобильській зоні, де розділля для бджол, а тримале бродіння нейтралізує радіоактивність...

Крім медов, дісталися Віктору Забіле від Разумовськіх і Полуботек рецептури хмільних квасів. Знову дозволю собі зацитуватит незабутнього Вільяма Васильовича Похлебкина:

3. Квас. Слово це зустрічається в староруських пам'ятниках одночасно із згадкою про вина, і навіть раніше меду. Значення його, проте, не цілком відповідає сучасному. Під 1056 роком ми знаходимо явну згадку квасу як алкогольного напою, оскільки на мові того часу слово «квасник» вживали в значенні «п'яниця”.

У XI столітті квас варили, як і мед, а це означає, що по своєму характеру він був найближчим до пива, в сучасному розумінні цього слова, але тільки був густішим і діяв більш одуряюче.

Пізніше, в XII столітті, стали розрізняти квас як кислий слабкоалкогольний напій і квас як сильно п'янкий напій. Обидва вони, проте, носили однакові назви, і лише по контексту іноді можна здогадатися, про який вид квасу йде мова. Мабуть, в другій половині XII століття або у самому кінці XII століття сильно п'янкий квас стали називати твореним квасом, тобто звареним, спеціально зробленим, а не довільно закиснув, як звичний квас.

Цей творений квас вважався таким же міцним алкогольним напоєм, як чисте вино, їх прирівнювали по фортеці. «Вина і творена квасу не імать піті», – мовиться в одному з церковних розпоряджень. «Горе квас гнаним», – читаємо в іншому джерелі, і це ясно указує на те, що йдеться не про нешкідливий напій. Зі всіх різновидів твореного квасу самим п'янким, «найміцнішим», дурманним був «квас невиконаний», який вельми часто супроводжується епітетом «погибельний». На старославянській мові слово «нєїспл'нени» означало незавершений, не повністю готовий, не доведений до кінця, поганої якості (протилежний латинському perfect). Таким чином,, ймовірно, йшлося про недоброженном або погано перегнаному продукті, який містив значну частку сивушних масел».

.

ківш з ковшиками для квасу простий російський квас із закускою

Ось декілька рецептів квасу Віктора Забіли:

КВАС ПРОСТІЙ

Квас простій російський


Солод житній 1 кг Солод ячмінний 300 г Борошножитнє 600 г
Хліб житній черствий 80 г
Сухарі житні 130 г
Патоку (сироп цукровий) 1 кг
м'ята-трава і коріння -50г

Узяти 1 частину сухого ячмінного солоду, дві частини житньої муки і три частини сухого житнього солоду, додати полуторну кількість гарячої м'якої джерельної води і замісити тісто; накрити кадку чистою ганчірочкою, витримати протягом години. Далі перекласти тісто в казан, закрити кришкою і помістити на ніч в витоплену, остигаючу російську піч . Вранці дістати з печі, долити (1/3 від первинного об'єму) окропом, ретельно перемішати. Витримати ще день в теплі, після чого залити тісто чотирикратним об'ємом гарячої води, охолодити, засипати подрібнені сухарі і хліб (житніх сухарів 0,4 частини, чорствого житнього хлібу- 0,25 частині). Перемішати, витримати добу або трохи менше, обережно злити сусло з гущавини у велику ємність (краще всього в липову бочку). У гущавину, що залишилася, залити ще триразову кількість гарячої води, перемішати, витримати декілька годин, після чого злити друге сусло в бочку, де вже знаходиться перше. Туди ж влити відвар м'яти. Витримати в теплому місці добу, після чого прибрати в прохолодне місце для настоювання. Ще через 1-2 дні влити кленовий сироп(6 частин) (у наш час замість кленового сиропу краще використовувати цукровий сироп) і ввести окраєць недопеченого житнього хліба. Для отримання безалкогольний квасу закрити отвір бочки і поставити в льодовик на тиждень відразу після 2-го дня бродіння і після цього вживати. Для хмільного квасу витримати в теплі до кінця бродіння (припинення характерного шуму) 3-5 днів. Після цього перелити в добре просмолену бочку, додати ще три частини сиропу, закупорити і закопати в землю. Готовий через 5 років. Діє, як дурман, викликає похмілля. Бадьорить, якщо витримувати не менше 10 років. Чим більше додасте сиропу (можна і незрілого меду) тим міцніше буде квас, але довше витримка.

Перейти на сторінку номер:
 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 
 16  17  18  19  20  21  22  23  24  25  26  27 


Подібні реферати:

І.Франко та видатні діячі Галицького Відродження

Найвагоміші здобутки Галицького Відродження пов'язані з діяльністю Івана Франка. Універ­сальна особистість в історії світової культури, поет, прозаїк, драматург, журналіст, літературний критик і організатор літе­ратурного життя. Його творчість стала основою комплекс­ного вивчення зв'язків української та світової культур. Творчість І.Франка відзначається самобутністю і водно­час споріднена з новими явищами в європейській літера­турі кінця XIX ст. Його "Галицькі образки" — приклад ціка­вого експерименту: ...

Анатолій Дімаров

У гроно талановитих майстрів української прози повоєнного часу ім'я Анатолія Дімарова вписувалося повільно й важко. Принаймні, офіційне його визнання припізнилося на два десятиліття, коли брати за точку відліку 60-ті роки, впродовж яких одна за одною виходили частини роману «І будуть люди» (1964, 1966, 1968). Лише за останню — «Біль і гнів» (1974, 1980) автор був удостоєний Шевченківської премії. Втім, читацький загал визнав А. Дімарова ще раніше; перші романи «Його сім'я» (1956) та «Ідол» (1961) були досить ...

Життєвий шлях Богдана Лепкого

Богдан Лепкий — не епізодичне ім'я в українській літературі, це постать першорядної ваги, непересічного таланту. Поет, прозаїк, перекладач, літературознавець, видавець — він у кожній з цих галузей вніс вагомий вклад в історію рідної культури. Творчість Б. Лепкого тривала майже півстоліття, на яке припали складні і драматичні події та суспільно-політичні процеси. Творчість письменника протягом десятиліть займала одне з провідних місць у розвитку української літератури на західноукраїнських землях, багато в чому ...