Search:

Техніка безпеки роботи в операційно-перев’язочному блоці

Реферати » Медицина » Техніка безпеки роботи в операційно-перев’язочному блоці

Сучасні операційні блоки оснащені великою кількістю приладів та обладнання, де використовується електрика. На різних предметах, приладах, одязі персоналу може утворюватися статична електрика.

Як показує досвід, вибухи наркозної апаратури і пожежі в операційних виникають внаслідок неправильної експлуатації і порушення техніки безпеки.

Тому слід дотримуватись таких правил безпеки:

а) перед початком роботи:

Пере операцією персонал, який бере в ній участь, повинне прийняти гігієнічний душ і надіти стерильну санітарно-гігієнічну одежу.

Персоналу в операційному блоці категорично забороняється носити одяг із шерсті, шовку, нейлону, капрону і ін. синтетичних матеріалів, які сильно електризуються під час рухів, що призводить до швидкого накопичення електричних зарядів на тілі людини.

Персоналу в операційній категорично забороняється носити браслети, годинники та ін. металічні предмети.

Перед експлуатацією обладнання персонал повинне старанно перевірити цілісність проводів, які ідуть для підключення до електросітки і від апарату до хворого.

Перед початком роботи персонал повинен перевірити щоби всі металічні і електропровідні неметалічні частини обладнання були заземлені для відведення заряду статичної електрики.

При виявленні “пробою на корпус” електричного струму персонал повинен виключити електроприлад і повідомити зав.відділом.

Перед початком і протягом операції необхідно контролювати в операційній відносну вологість повітря (за допомогою гігрометра) і температуру. Відносна вологість повітря становить 605% температура повітря +21 - +25оС.

Перед початком наркозу необхідно перевірити персонал на наявність електростатичного заряду. Для його зняття кожний повинен намірено заземлити себе доторканням руки до металічного предмету, наприклад, до металічної частини операційного стола. У випадку виникнення електростатичного розряду, працівник повинен залишити операційну для усунення причин його накопичення. Наприклад, заміною взуття або одягу.

б) під час роботи:

Персоналу операційного блоку забороняється працювати на несправних приладах і апаратах.

Необхідно виключити можливість дотикання хворого з металічними предметами, наприклад з операційним столом, для чого операційний стіл покривають простинею так, щоб її краї звисали зі всіх сторін операційного стола.

Під час операції в зоні знаходження членів операційної бригади необхідно брати проби повітря на наявність в ньому парів на наявність в ньому парів анестетиків.

Відправку божій і препаратів, взятих під час операції, персонал повинен здійснювати в закритих ємностях.

в) попередження пожарів і вибухів:

В операційних забороняється застосовування відкритого полум’я (спиртівки, газові горілки, запалені сірники і т.д.) і електронагрівальних приладів.

Підлога в операційній має бути досить провідною для статичної електрики. Обробка поверхні підлоги воском або лаком забороняється. Якщо немає електропровідної підлоги, усю апаратуру слід надійно заземлити.

Категорично забороняється в операційній перемішувати гази з одного балона в інший. Зливати ефір потрібно повільно.

Не дозволяється розташовувати на підлозі розподільні щитки із штепсельними розетками. Штепсельні розетки, які вимикаються, слід розміщувати не нижче 1,5 м від підлоги, а ножні вимикачі – поза операційною.

г) після роботи:

Привести в порядок робоче місце.

Апарати привести в початкове положення, згідно інструкції по їх експлуатації.

Провести вологе прибирання операційного блоку з використанням дезинфікуючих середників.

Перевірити виключення електросіті, вентиляції і газу.

Про всі недостатки і несправності, які виявлені під час роботи, персонал повинен зробити відповідні записи в журналі технічного обслуговування і повідомити керівника.Подібні реферати:

Холера азіатська

Холера – гостра кишкова інфекція з ураженням ферментних систем кишкового епітелію, яка проявляється проносом, блюванням та гемодинамічними розладами з розвитком дегідратації, демінералізації, ацидозу. Збудниками холери є вібріони – біовари класичний і Ель-Тор, кожний з яких має 3 сировани – Огава, Інаба і Гікошима. Зустрічаються НАГ-вібріони (не аглютинуються типовими холерними сироватками), які відрізняються від холерних тим, що належать до інших О – груп. Епідеміологія. Давнім ендемічним осередком азіатської холери є ...

Особистісні зміни хворих на цукровиий діабет

Зміст Вступ……………………………………………………………………………..3 1. Загальні відомості про цукровий діабет.........................................................4 1.1. Форми захворювання...............................................................................4 1.2. Соматичні ускладнення цукрового діабету та їх лікування.................4 2. Психофізіологічна адаптація до цукрового діабету......................................5 2.1. Подолання психічних ...

Аптеки, завдання, функції, класифікація, вимоги до діяльності

За останні роки в області фармації відбулися істотні зміни: введено в дію Закон України “Про л. з.” постанова Верховної Ради України № 124/96 – ВР від 7.04.96 р., що передбачає виробництво л. з. з урахуванням міжнародних норм; затверджені “Стандарти акредитації аптечних установ” Наказ МОЗ України № 2 від 12 січня 98 р., що передбачають належну аптечну практику; планується поетапне впровадження міжнародних і європейських стандартів у фарм. Галузі України – Наказ Держкоммедбіопрому № 117 від 19.11.96 р. У цьому зв’язку ...