Search:

Про танкові підрозділи іноземних армій у військових конфліктах

Реферати » Військова справа, ДПЮ » Про танкові підрозділи іноземних армій у військових конфліктах

Зміст:

1. Введення

2. Основна частина

Питання 1: Арабо-ізраїльські війни

Питання 2: Ірано-іракська війна

Питання 3: Дії в зоні Перської затоки

3. Висновок

4. Список літератури

1. Введення

Останнім часом в засобах масової інформації нерідко зустрічаються твердження, що танки як система озброєння вижили собі. Як правило, автори подібних тез не забруднюють собі доказами, у кращому випадку дається загальне посилання на конфлікт у Перській затоці. Тривожить, що іноді необґрунтовані висловлення про місце і роль танків допускають високі військові керівники Української армії, що мають чималі повноваження по формуванню нових військових структур.

Відомо, що вірність тих чи інших теоретичних положень перевіряється на практиці. За останні десятиліття відбулася безліч локальних воєн і військових конфліктів, у яких танки застосовувалися в більшому чи меншому ступені. Накопичено досвід їхнього бойового використання в різних умовах. З погляду його вивчення інтерес викликають арабо-ізраїльські війни, ірано-іракська війна, бойові дії в зоні Перської затоки, а також остання війна в Афганістані.

2. Основна частина

Арабо-ізраїльські війни

Друга арабо-ізраїльська війна почалася 29 жовтня 1956 долі, коли Англія, Франція й Ізраїль почали бойові дії проти Єгипту. Ізраїльські війська почали настання на суецькому й ісмаільском напрямках, а англо-французький флот встановив військово-морську блокаду Єгипту. Для дій англійських, французьких, ізраїльських військ було характерне використання в перших ешелонах бронетанкових підрозділів і частин. У цілому застосування танків (усього їх нараховувалося близько 600 одиниць) було дуже ефективним.

Алі війна виявила і деякі нові явища в ході бойових дій. Поява далекобійних керованих протитанкових ракет і насичення військ протитанковими засобами ближнього бою продемонстрували нові можливості організації протитанкової оборони. Це породило ілюзію легкості боротьби з танками. Одержала поширення ідея про недоцільність створення для танка могутнього броньового захисту, оскільки завжди можна зробити кумулятивний заряд, що пробиває будь-яку броню. Суттєві підвищення захищеності танків, як і інших бойових броньованих машин, нібито варто шукати на шляху збільшення їхньої рухливості, у тому числі за рахунок зниження бойової маси. Така крапка зору вплинула навіть на країни, що мають величезний досвід танкобудування. Типовим прикладом є ФРН, де основний бойовий танк "Леопард-1" при масі 40 тонн мав дуже високі показники рухливості і відносно легке бронювання.

У червні 1967 долі почалася третя арабо-ізраїльська війна. До її початку в складі ізраїльських збройних сил нараховувалося близько 1100 танків. На озброєнні складалися частково модернізовані американські танки "Шерман" М4, М48, англійські "Центуріон" Мк5 і Мк7, а також французькі легкі танки АМХ-13.

Єгипетські збройні сили включали близько 1200 танків. Велика їхня частина знаходилася на Синайському півострові. До складу збройних сил Сирії і Йорданії входило приблизно 75Про танків. Переваги в силах було на користь трьох арабських держав по особовому складі майже вдвічі, по артилерії - у 2,5 рази, по танках - у 1,7, по літаках - у 1,4 рази. У технічному відношенні війська Єгипту і Сирії не уступали ізраїльським, а по танках перевершували їх, оскільки були збройні головним чином машинами радянського виробництва Т-54, Т-55, Алі по підготовці і боєздатності смороду були слабкіші.

Воєнні дії почалися 5 червня 1967 долі. Вже в перший день війни ізраїльські ВВС знищили близько 270 літаків арабських країн і завоювали панування в повітрі, що наклало свій відбиток на дії наземних військ.

Останні носили високоманеврений характер. Танкові частини, у залежності від обстановки, що складається, застосовувалися і для прориву оборони, і для розвитку успіху.

Так, на Єгипетському фронті Центральна група ізраїльських військ у перший день війни зустріла завзятий опір 2-й єгипетської мотопіхотної дивізії і не змогла прорвати її оборону з ходу. У бій були введені дві бронетанкові бригади, що вночі обійшли дивізію з флангів. Одночасно в її тил був висаджений вертолітний десант. До ранку 6 червня ізраїльські війська просунулися на цій ділянці на глибину до 25 кілометрів.

Характерним прикладом використання танкових частин для розвитку успіху є настання Північної групи ізраїльських військ на приморському напрямку. Головний удар наносився частинами лівого флангу в тридцятикілометровий проміжок між 7-й і 2-й мотопіхотними єгипетськими дивізіями, допоміжний - у стик між 20-й піхотної і 7-й мотопіхотної дивізіями. На вечір групі вдалося в районі Хан-Юніс прорватися на узбережжя Середземного моря і відрізати 20-ю піхотну дивізію, а 7-ю дивізію з обох флангів обійти. При цьому дві бронетанкові бригади розвили настання уздовж узбережжя і до результату 6 червня оточили єгипетську піхотну бригаду.

Перейти на сторінку номер:
 1  2  3  4 


Подібні реферати:

Стройова підготовка

Стройова підготовка є одним з найважливіших роз­ділів навчання і виховання допризовника. Вона дисцип­лінує майбутнього воїна, загартовує його фізично, виробляє гарну поставу, формує спритність, моторність, витривалість, уміння правильно і швидко виконувати команди командирів. Навички, набуті на заняттях із стройової підготовки, вдосконалюються на заняттях з вог­невої, фізичної підготовки й у повсякденній службі. Під час проходження строкової служби солдат зви­чайно діє в складі свого відділення, тому він повинен добре знати ...

Боротьба з танками та броньовими машинами противника. Дії солдат в бою

План Боротьба з танками та іншими броньованими машинами противника. Організаційно-штатна структура мотострілецького відділення. Похідний і бойовий порядок мотострілецького відділення. Дії солдата у складі відділення під час наступу 1. Боротьба з танками та іншими броньованими машинами противника. У бою солдатові доводиться боротися не лише з живою силою противника, а й з його технікою, особливо танками і броньованими машинами, які є небезпечними цілями і повинні знищуватися в першу чергу. Танк не страшний солдатові, якщо ...

Електротехнічна служба управління інженерного озброєння ЗС України

Електротехнічна служба (далі Служба) призначена для спрямування і координації діяльності всіх посадових осіб ЗС України з питань електроенергетичного забезпечення військ (сил) та управління військовою енергетикою (електропостачанням) військ. Складовою частиною Служби є інспекція з енергетичного нагляду за військовими електроустановками, яка забезпечує організацію експлуатації та нагляд за військовими електроустановками. Підставою для функціонування Служби є Положення про електротехнічне забезпечення у ЗС України, що ...