Search:

Про танкові підрозділи іноземних армій у військових конфліктах

Таким чином, перелом у ході війни, успіхи ізраїльської армії на заключному її етапі в значній мірі били достигнути завдяки раціональному застосуванню танків і танкових військ, умінню використовувати їхня рухливість, захищеність і вогневу міць.

У будь-якому варіанті на основні танки покладалося виконання головних бойових задач. У наступальному бої танкові підрозділи і частини використовувалися масовано на напрямку головного удару. Велика увага приділялася організації взаємодії танків і мотопіхоти, що діє на БТР. Остання переважно випливала безпосередньо за чи танками за флангом їхнього бойового порядку. При цьому вважалося, що мотопіхота повинна залишатися на машинах як можна довше.

В обороні бронетанкові сили ізраїльської армії використовувалися в складі рухливого резерву для проведення контратак із глибини по військах супротивника, що прорвалися. Однак, у залежності від обстановки, вони могли утримувати оборонні позиції в складі перших ешелонів військ.

Ірано-іракська війна

(1930 - 1983 годи)

Обидві сторони ставили перед собою задачу рішучого розгрому супротивника, а бойові дії носили широкомасштабний і безкомпромісний характер.

З вересня по грудень 1980 року здійснювалося настання іракських військ на фронті довжиною до 700 кілометрів. У період із грудня 1980 по вересень 1981 року установилася зразкова рівновага, а у вересні 1981 - липні 1982 року військова ініціатива практично перейшла до Ірану, що вернули собі всі втрачені на початку війни райони і перекісному бойові дії на територію Іраку. У квітні 1988 року Ірак провів рішуче настання на південно-сході країни (півострів Лао), у результаті чого звільнив окуповану територію, що і підштовхнуло Іран до переговорів про перемир'я.

У цілому обом сторонам були властиві шаблонні прямолинійні дії, слабке використання маневру силами і засобами. Лише наприкінці війни іракська армія продемонструвала здатність вести досить організовані, рішучі і мобільні дії.

На першому етапі Ірак завдав удару силами четирьох бронетанкових дивізій (близько 45 тис. людина). При цьому бив допущений серйозний прорахунок - захоплення бронетанковими частинами крупних міст, що привело до значних втрат у танках. Тактичні проблеми збільшувалися відсутністю взаємодії між іракськими армією, ВВС і ВМФ.

У ході іранського контрнаступу (1981 рік) відбулося трохи крупних танкових боїв. Найбільше відомим є бій у долині Хорхе поблизу міста Сусенгерда. У січні 1981 року посилена 16-я танкова дивізія Ірану (300 англійських танків "Чифтен" і американських М60) за підтримкою 55-й парашутної бригади готувала контратаку поблизу Сусенгерда (Іран) з метою звільнити дорогу на Ахваз і зняти іракську облогу з міста Абадан. Через сезон дощів, що почався, шляху просування іранських військ являли собою море бруду, що утрудняло здійснення маневру і постачання військ. Іракське командування угадало наміру супротивника і висунуло назустріч йому танкову дивізію (300 танків Т-62).

5 січня розвідувальні гелікоптери Іраку знайшли рух трьох танкових колон і слідувавшої за ними парашутної бригади. Командир іракської дивізії бістро зосередив усі сили в села Ахмет-Абад на рівнині Хархе. 6 січня передова іранська танкова бригада вийшла до іракських позицій. Вважаючи, що перед ними лише невелике прикриття, іранські танки атакували з ходу. Іракські підрозділи відразу відійшли, у результаті чого перша іранська бригада виявилася в підготовленому вогневому мішку і била атакована з флангів. Втрати іранців склали більш ста танків.

Друга і третя бригади, діючи роз'єднано і без підтримки піхоти, потрапили в пастку пізніше, 7 і 8 січня. До цього часу поле бою перетворилося в суцільну трясовину, а супротивники зблизилися настільки, що авіація не могла зробити їм підтримки. Іранські війська, усвідомлюючи ризикованість свого положення, били змушені відступити. Ірак оголосив, що чи знищив захопив 214 іранських танків, Іран же визнав утрату тільки 88 машин.

На всіх етапах війни головною ударною силою воюючих сторін були бронетанкові війська, однак найчастіше вони застосовувалися розрізнено, без належного посилення і забезпечення. У настанні танки часом діяли без супроводу піхоти, що збільшувало їхньої утрати від ручних протитанкових гранатометів.

Боеві дії в зоні Перської затоки

(17 січня - 28 лютого 1991 року)

Вторгнення Іраку 2 серпня 1990 року в незалежну державу Кувейт визвало обурення світового співтовариства. Відмовлення Хусейна виконати вимоги ООН про звільнення Кувейту привів до формування блоку держав, готових задіяти свої збройні сили для вигнання окупантів. Широкомасштабна операція по стратегічному розгортанню багатонаціональних сил (МНС) у зоні Перської затоки, що одержала назву "Щит пустелі", почала реалізовуватися наприкінці серпня. У її ході зі США і країн Західної Європи в зону конфлікту за 4,5 місяці била перекинена угруповання військ, нараховуюча більш 400 тисяч людина з відповідним озброєнням, військовою технікою і запасами матеріально-технічних засобів. Практично вся бронетехніка перебазовувалася на транспортних судах, зафрахтованих у приватних і держажвних компаній.

Перейти на сторінку номер:
 1  2  3  4 


Подібні реферати:

Законодавство України про військову службу

Україна як незалежна європейська держава прагне стати правовою, цивілізованою країною, а тому активно працює над вдосконаленням та розробкою нових законів, що визначають норми, правила діяльності, поведінки лю­дей, регулюють соціальні відносини, забезпечують норма­льне функціонування та розвиток суспільства. Важливою складовою суспільства є Збройні Сили. З ме­тою їх нормальної життєдіяльності, зміцнення законності, гарантування прав і свобод військовослужбовців в Україні створено систему законодавства з питань військової ...

Збройні Сили та інші військовi формування України на сучасному етапі

ТВОРЕННЯ ЗБРОЙНИХ СИЛ УКРАЇНИ. ВИДИ ТА РОДИ ВІЙСЬК Україна, проголосивши 24 серпня 1991 р„ свою неза­лежність, прагне жити в мирі та дружбі з усіма держа-і вами світу. Однак нині не виключена можливість виник­нення воєнних конфліктів, що загрожуватимуть сувере­нітету нашої країни. 6 грудня 1991 р. Верховна Рада прийняла постанову про створення Збройних Сил. 19 жов­тня 1993 р. Верховна Рада постановила вважати 6 груд­ня святом — Днем Збройних Сил України. Збройні Сили України організовуються і функціону­ють на основі Воєнної ...

Про танкові підрозділи іноземних армій у військових конфліктах

Зміст: 1. Введення 2. Основна частина Питання 1: Арабо-ізраїльські війни Питання 2: Ірано-іракська війна Питання 3: Дії в зоні Перської затоки 3. Висновок 4. Список літератури 1. Введення Останнім часом в засобах масової інформації нерідко зустрічаються твердження, що танки як система озброєння вижили собі. Як правило, автори подібних тез не забруднюють собі доказами, у кращому випадку дається загальне посилання на конфлікт у Перській затоці. Тривожить, що іноді необґрунтовані висловлення про місце і роль танків допускають ...