Курсовий проект з виробничого навчання
3. Викладання нового матеріалу
Відправка відправлень з оголошеною цінністю для подальшого пересилання в пункт призначення;
Прийом відправлень з оголошеною цінністю в пункті призначення;
Практично показати.
видача завдань і розподіл по робочих місцях.
III. Вправи учнів та поточний інструктаж (5 год.)
1. Цільові обходи
Перевірка організованого робочого місця;
Перевірка правил техніки безпеки;
Перевірка дотримання технологічних праць при виконанні
завдань;
1.4. Перевірка дотримання технологічного процесу.
IV. Заключний інструктаж (10-15 хв.)
Аналіз виконаних завдань;
Виявлення помилок та засіб їх усунення;
Виставлення оцінок;
4. Видача домашнього завдання та прибирання робочого місця. Д./ 3. Повторити прийом передплати на періодичні видання, пере адресації та документацій ні передплати.
Конспект вступного інструктажу.
Майстер повідомляє тему і мету уроку, задає учням декілька питань з матеріалу попередньої теми для перевірки знань та питання за матеріалом з спец технології по даній темі, щоб вони пригадали вивчений матеріал.
Потім майстер виробничого навчання переходить разом з учнями до вивчення поштових правил, інструкції по даній темі: інструктаж з техніки безпеки на робочому місці оператора.
Перевіряє якість засвоєння учнями матеріалу.
VIII. Методика проведення занять.
Методика виробничого навчання повинна відповідати закономірностям процесу здобуття учнями виробничо-технічних знань, навиків та вмінь і розглянутим принципом формувати в них технологічні інтереси і здібності, виховання правильного відношення до праці, повага до колективу, дисциплінованості, організованості праці.
Методи навчання в основному поділяються на:
словесні;
наочні;
практичні.
До словесних методів належать розповідь, пояснення, бесіда. До наочних методів відносять демонстрацію народних об’єктів і наочного приладдя, показ операцій майстром, спостереження учнів. Практичні методи, до яких відносять вправи, розв’язання виробничо-технічних завдань, лабораторно-технічні роботи.
Розповідь майстра є оповідною формою розкриття нового матеріалу. Розповідь повинна забезпечувати політехнічну спрямованість викладання, вона містить ознаки тих чи інших об’єктів техніки, предметів і знарядь праці, а також їх зміни у ході технологічних процесів. Матеріал викладається так, щоб були зрозуміли основні думки. Під поясненням слід розуміти словесне тлумачення, обґрунтування тих чи інших процесів, принцип дії апаратів, приладів. Пояснення використовують разом з розповіддю і показом.
Для бесіди характерний діалог між майстром та учнями у форми запитань та відповідей. Колективна бесіда може передувати новій темі, новому змісту навчання, бесіди наприкінці заняття.
Значну роль у темі курсового проекту відіграють методи, що ґрунтуються на різних типах наочності (демонстрація, спостереження учнів):
демонстрація об’єктів і процесів, що вивчаються у натуральному вигляді (роздатковий матеріал, макети, моделі, показ трудових прийомів);
демонстрація зображень (плакати, схеми);
демонстрація за допомогою інформаційних технічних засобів навчання, у тому числі комп’ютерів.
Серед практичних методів виробничого навчання найважливішим і поширеним є метод вправ. Це вправи на комп’ютерах, що дає змогу створити реальні умови для формування трудових навичок. Такі вправи потрібні для розвитку певних професійних якостей.
Подібні реферати:
Наукове значення періодичного закону
Тема. Наукове значення періодичного закону Мета. Розкрити узагальнююче і прогностичне значення періодичного закону та періодичної системи елементів, його значення для розуміння взаємозв’язку хімічних елементів у Всесвіті, гармонії життя на Землі та розвитку наук. Обладнання: періодична система хімічних елементів, газети, присвячені періодичному закону. Тип уроку: узагальнення та систематизація знань. Форма уроку: урок – змагання. ХІД УРОКУ І. Організаційний момент. Шановні учні! Ми завершуємо вивчення періодичного ...
Конспект уроку з хімії у 8 класі
Тема. Оксиген як хімічний елемент. Кисень проста речовина. Оксиген у природі. Фізіологічна дія кисню. Добування кисню в лабораторії. Каталізатори. Фізичні властивості кисню. Мета. Навчити учнів за планом давати характеристику Оксигену та кисню, порівнювати кисень і Оксиген; розглянути основні лабораторні способи добування кисню. Надавати відомості про відкриття кисню та його фізіологічну роль для живих організмів; ознайомити з поширенням Оксигену у природі. Сформувати поняття “каталізатор”. Формувати екологічне ...
Бесіда — діалогічна форма викладу і вивчення нового матеріалу
З усіх форм живого слова найефективнішою для учнів молодших класів є бесіда — діалогічна форма викладу і вивчення нового матеріалу. Вона активізує педагогічний процес, збуджує мислення дітей, підвищує працездатність і самодіяльність учнів. Німецький педагог А. Дістервег зазначав, що будь-який метод поганий, якщо привчає учня до простого сприймання або пасивності, і добрий в тій мірі, в якій пробуджує в ньому самодіяльність. Бесіду проводять тоді, коли можна послатися на факти, які хоча б частково відомі дітям з прочитаних ...