Search:

Молодіжні субкультури

Сатанізм дійшов до нас (і не тільки до нас) із стародавнього Іраку, ще до виникнення християнства. Вже тоді з’явилася чорна магія, яка розбудила в людях темні сили. У Європі особливого поширення набув у середні віки. Під сучасним сатанізмом слід розуміти різновид напіврелігійного руху, заснованого А́лістером Кро́улі на рубежі ХІХ – ХХ ст. і реанімованого в 60-ті рр. в Америці.

Сатаністи не вірять ні у Бога, ні в сатану. Як правило, їх ототожнюють з дияволопоклонниками, які й справді практикують чорну магію і криваві жертвоприношення. Моральна ж програма сатаністів відзначається крайнім індивідуалізмом, прагматизмом, егоїзмом, який утверджує особистісні пріоритети, перевагу над всіма, культ сили.

Металíсти.

Молодіжна субкультура, створена музикою в стилі метал. Метал (англ. metal) – екстремальна музична течія, що зародилася в другій половині XX століття, є напрямом рок-музики, одним із стилів важкої гітарної музики. Як один з підвидів рок-музики метал характеризується агресивними ритмами.

Типова мода серед металістів: довге фарбоване волосся, шкіряна куртка «косуха», пасок з великою кількістю клепок, джинси або шкіряні штани (у дівчат – шкіряні міні-спідниці), чорні футболки або балахони з логотипом групи, ланцюги на шиї і зап’ясті, короткі чоботи з ланцюгами.

Мóди.

Моди (англ. Mods від Modernism, Modism) – британська молодіжна субкультура, що сформувалася в кінці 1950-х рр. в середовищі лондонської дрібної буржуазії і досягла свого апогею в середині 1960-х рр. Моди прийшли на зміну тедді-боям[4]. Пізніше від середовища найрадикальніших модів відділилися субкультури як хіпі, так і скінхедів.

Відмінною рисою модів була їх особлива увага до зовнішнього вигляду (спочатку були популярні приталені італійські костюми, потім британські), любов до музики (від джазу, ритм-енд-блюзу і рок-н-ролу).

Як транспорт моди вибирали собі моторолери (особливо італійські), при цьому нерідкими були сутички з рокерами (володарями мотоциклів). Моди, як правило, зустрічалися в нічних клубах і на приморських курортах, таких, як Брайтон, де в 1964 році проходили скандально відомі вуличні сутички між рокерами і модами.

У другій половині 60-х рр. рух модів пішов на спад і відроджувався з тих пір лише епізодично.

Скінхéди.

Перші скінхеди (від англ. skinhead – поголена голова) з’явилися в Англії в 1968 році. Сама назва походить від звичаю голити голови. В той час вони були недалекі від культури модів і носили костюми. Друга хвиля скін-руху почалася у Великобританії у кінці 70-х років ХХ ст.

Сучасні ж скінхеди відзначаються неабиякою агресивністю і дотримуються думки, що в їхніх соціальних негараздах винні «різнокольорові» емігранти.

Обов’язковий атрибут скінхедів – черевики на товстій підошві з металевим носком та високою шнурівкою. Також вони носять вузькі джинси чи камуфляжні штани, куртки-мілітарі на «змійці», чорні широкі шлейки, картаті сорочки. Часто скінхеди мають татуювання із символікою кельтів, друїдів, рідше – свастика. Головна ідея скінхедів у гаслі «Влада – білим!».

Висновок.

Молодіжні субкультури – особлива частина суспільної культури. Таких неформальних рухів багато. Неформальний спосіб життя притаманний людям підліткового віку, а належність до тієї чи іншої субкультури – це своєрідний спосіб продемонструвати дорослим свої власні погляди на життя. Тим більше, що підліткам взагалі характерне протиставлення себе дорослим і, мабуть, тому вони об’єднуються з іншими однодумцями та демонструють те, що у них є власні життєві позиції. Зазвичай бажання належати до певної субкультури з віком зникає. До цього потрібно ставитися лише як до одного з етапів життя. Між іншим, практично всі підлітки проходять через певні групи, хай то якісь гуртки, секції чи ті ж неформальні рухи.

Багато людей упереджено ставляться до представників молодіжних субкультур, зовсім не знаючи, що багато з них не мають ні найменшого відношення до криміналу, розбещеності чи сатанізму. Навпаки – це звичайні у спілкуванні підлітки, більшість з яких початківці-музиканти, письменники, художники та досить обдаровані люди. Вони виступають проти деяких чинних правил і для цього збираються в групи, створюючи тим самим свою маленьку систему (зі своїм одягом та законами) на противагу системі великій. Молодіжні організації існували завжди, лише самовиражалися по-різному хоча, існує й багато агресивних, негативно налаштованих рухів які, на мою думку, є неабиякою небезпекою для підлітків.

Перейти на сторінку номер:
 1  2  3  4  5 


Подібні реферати:

Ю.А. Целевич-видатний діяч культури

Помiж визначних просвiтницьких дiячiв, культурно-громадських подвижникiв українського духовного вiдродження другой половини ХIХ ст. по праву слiд назвати Юлiана Андрiйовича Целевича. Народився вiн у с.Павельчi (нинi Тисменицький район) поблизу Станiслава (тепер Iвано-Франкiвськ) в сiм"ї священика. Навчався у Станiславi протягом 1853-1861 рр. Доля повела його шляхами просвiтництва та науки: за плечима залишилися стiни Львiвської духо вної семiнарiї; Львiвського унiверситету, де юнак слухав не тiльки богословськi ...

Українська культура в міжнародних відносинах

Кожен народ, створюючи власну національну культуру, тим самим робить внесок у світову культуру, здійснюючи за її допомогою зв'язок з навколишньою природою та інши­ми народами. В результаті такого спілкування відбуваєть­ся взаємне культурне збагачення. І як наслідок — різні куль­тури розвиваються, ускладнюються, стають набагато різно­манітнішими. Світова культура — феномен глобальний. Національна культура є частково і джерелом світової культури, одночасно витікаючи з неї. Без глобальної культури не може бути ...

Зародження писемності в Україні

План ПЕРШІ ЕТАПИ ЗАРОДЖЕННЯ ПИСЕМНОСТІ УКРАЇНСЬКА МОВА В КИЇВСЬКІЙ РУСІ ПЕРШІ СЛОВНИКИ ВИКОРИСТАНА ЛІТЕРАТУРА 1. ПЕРШІ ЕТАПИ ЗАРОДЖЕННЯ ПИСЕМНОСТІ Говорити про мову протоукраїнських племен можна лише гіпотетично. Адже писемних пам’яток, які дійшли до нас, ще не достатньо для повноцінного дослідження мови. Тому будь-які хронологічні віхи виникнення і первісного розвитку української, як і взагалі будь-якої іншої мови, встановити неможливо. Безперечно лише, що українська мова є однією з найдавніших індо-європейських мов. Про ...