Search:

Молодіжні субкультури

Сатанізм дійшов до нас (і не тільки до нас) із стародавнього Іраку, ще до виникнення християнства. Вже тоді з’явилася чорна магія, яка розбудила в людях темні сили. У Європі особливого поширення набув у середні віки. Під сучасним сатанізмом слід розуміти різновид напіврелігійного руху, заснованого А́лістером Кро́улі на рубежі ХІХ – ХХ ст. і реанімованого в 60-ті рр. в Америці.

Сатаністи не вірять ні у Бога, ні в сатану. Як правило, їх ототожнюють з дияволопоклонниками, які й справді практикують чорну магію і криваві жертвоприношення. Моральна ж програма сатаністів відзначається крайнім індивідуалізмом, прагматизмом, егоїзмом, який утверджує особистісні пріоритети, перевагу над всіма, культ сили.

Металíсти.

Молодіжна субкультура, створена музикою в стилі метал. Метал (англ. metal) – екстремальна музична течія, що зародилася в другій половині XX століття, є напрямом рок-музики, одним із стилів важкої гітарної музики. Як один з підвидів рок-музики метал характеризується агресивними ритмами.

Типова мода серед металістів: довге фарбоване волосся, шкіряна куртка «косуха», пасок з великою кількістю клепок, джинси або шкіряні штани (у дівчат – шкіряні міні-спідниці), чорні футболки або балахони з логотипом групи, ланцюги на шиї і зап’ясті, короткі чоботи з ланцюгами.

Мóди.

Моди (англ. Mods від Modernism, Modism) – британська молодіжна субкультура, що сформувалася в кінці 1950-х рр. в середовищі лондонської дрібної буржуазії і досягла свого апогею в середині 1960-х рр. Моди прийшли на зміну тедді-боям[4]. Пізніше від середовища найрадикальніших модів відділилися субкультури як хіпі, так і скінхедів.

Відмінною рисою модів була їх особлива увага до зовнішнього вигляду (спочатку були популярні приталені італійські костюми, потім британські), любов до музики (від джазу, ритм-енд-блюзу і рок-н-ролу).

Як транспорт моди вибирали собі моторолери (особливо італійські), при цьому нерідкими були сутички з рокерами (володарями мотоциклів). Моди, як правило, зустрічалися в нічних клубах і на приморських курортах, таких, як Брайтон, де в 1964 році проходили скандально відомі вуличні сутички між рокерами і модами.

У другій половині 60-х рр. рух модів пішов на спад і відроджувався з тих пір лише епізодично.

Скінхéди.

Перші скінхеди (від англ. skinhead – поголена голова) з’явилися в Англії в 1968 році. Сама назва походить від звичаю голити голови. В той час вони були недалекі від культури модів і носили костюми. Друга хвиля скін-руху почалася у Великобританії у кінці 70-х років ХХ ст.

Сучасні ж скінхеди відзначаються неабиякою агресивністю і дотримуються думки, що в їхніх соціальних негараздах винні «різнокольорові» емігранти.

Обов’язковий атрибут скінхедів – черевики на товстій підошві з металевим носком та високою шнурівкою. Також вони носять вузькі джинси чи камуфляжні штани, куртки-мілітарі на «змійці», чорні широкі шлейки, картаті сорочки. Часто скінхеди мають татуювання із символікою кельтів, друїдів, рідше – свастика. Головна ідея скінхедів у гаслі «Влада – білим!».

Висновок.

Молодіжні субкультури – особлива частина суспільної культури. Таких неформальних рухів багато. Неформальний спосіб життя притаманний людям підліткового віку, а належність до тієї чи іншої субкультури – це своєрідний спосіб продемонструвати дорослим свої власні погляди на життя. Тим більше, що підліткам взагалі характерне протиставлення себе дорослим і, мабуть, тому вони об’єднуються з іншими однодумцями та демонструють те, що у них є власні життєві позиції. Зазвичай бажання належати до певної субкультури з віком зникає. До цього потрібно ставитися лише як до одного з етапів життя. Між іншим, практично всі підлітки проходять через певні групи, хай то якісь гуртки, секції чи ті ж неформальні рухи.

Багато людей упереджено ставляться до представників молодіжних субкультур, зовсім не знаючи, що багато з них не мають ні найменшого відношення до криміналу, розбещеності чи сатанізму. Навпаки – це звичайні у спілкуванні підлітки, більшість з яких початківці-музиканти, письменники, художники та досить обдаровані люди. Вони виступають проти деяких чинних правил і для цього збираються в групи, створюючи тим самим свою маленьку систему (зі своїм одягом та законами) на противагу системі великій. Молодіжні організації існували завжди, лише самовиражалися по-різному хоча, існує й багато агресивних, негативно налаштованих рухів які, на мою думку, є неабиякою небезпекою для підлітків.

Перейти на сторінку номер:
 1  2  3  4  5 


Подібні реферати:

Ужвій Наталія - укр. актриса

Народилася Наталія Михайлівна Ужвій 22 серпня 1898 року в містечку Любомлі на Волині, в селянській сім’ї. Згодом життєві обставини змусили батька майбутньої актриси шукати робітничого щастя на Привіслянській залізниці. До 1912 року сім’я Ужвій жила в робітничому селищі Брудно, поблизу Варшави. Там минали дитячі роки Наталі, там вона отримала початкову освіту — спершу в залізничному, а потім у міському дворянському училищі. Та дівчинці не вдалося далі продовжити навчання через матеріальну скруту в сім’ї. Наталя влаштовується ...

Народні звичаї та обряди

Кожна нація, кожен народ, навіть кожна соціальна група має свої звичаї, що виробилися протягом багатьох століть і освячені віками. Але звичаї – це не відокремлене явище в житті народу, це втілені в рухи і дію світовідчуття, світосприймання та взаємини між окремим людьми. А ці взаємини і світовідчуття безпосередньо впливають на духовну культуру даного народу, що в свою чергу впливає на процес постачання народної творчості. Саме тому народна творчість нерозривно зв’язана з звичаями народу. Звичаї народу – це ті прикмети, по ...

Особливості розвитку культури в епоху Середньовіччя

План 1. Особливості культури Візантії. 2. Історичні передумови становлення культу­ри Середньовіччя. 3. Наука і освіта в епоху Середньовіччя. Роз­виток медичних знань. 4. Література й образотворче мистецтво середньовічної Європи. Протягом усієї своєї тисячолітньої історії Візантія була центром своєрідної культури, яка формувалася під впливом римської, грецької та елліністичної традицій. У культурному житті розмаїта візантійська культуроло­гія розмежовується на такі основні періоди: 1) відмирання античності і встановлення ...