Search:

Молодіжні субкультури

Сатанізм дійшов до нас (і не тільки до нас) із стародавнього Іраку, ще до виникнення християнства. Вже тоді з’явилася чорна магія, яка розбудила в людях темні сили. У Європі особливого поширення набув у середні віки. Під сучасним сатанізмом слід розуміти різновид напіврелігійного руху, заснованого А́лістером Кро́улі на рубежі ХІХ – ХХ ст. і реанімованого в 60-ті рр. в Америці.

Сатаністи не вірять ні у Бога, ні в сатану. Як правило, їх ототожнюють з дияволопоклонниками, які й справді практикують чорну магію і криваві жертвоприношення. Моральна ж програма сатаністів відзначається крайнім індивідуалізмом, прагматизмом, егоїзмом, який утверджує особистісні пріоритети, перевагу над всіма, культ сили.

Металíсти.

Молодіжна субкультура, створена музикою в стилі метал. Метал (англ. metal) – екстремальна музична течія, що зародилася в другій половині XX століття, є напрямом рок-музики, одним із стилів важкої гітарної музики. Як один з підвидів рок-музики метал характеризується агресивними ритмами.

Типова мода серед металістів: довге фарбоване волосся, шкіряна куртка «косуха», пасок з великою кількістю клепок, джинси або шкіряні штани (у дівчат – шкіряні міні-спідниці), чорні футболки або балахони з логотипом групи, ланцюги на шиї і зап’ясті, короткі чоботи з ланцюгами.

Мóди.

Моди (англ. Mods від Modernism, Modism) – британська молодіжна субкультура, що сформувалася в кінці 1950-х рр. в середовищі лондонської дрібної буржуазії і досягла свого апогею в середині 1960-х рр. Моди прийшли на зміну тедді-боям[4]. Пізніше від середовища найрадикальніших модів відділилися субкультури як хіпі, так і скінхедів.

Відмінною рисою модів була їх особлива увага до зовнішнього вигляду (спочатку були популярні приталені італійські костюми, потім британські), любов до музики (від джазу, ритм-енд-блюзу і рок-н-ролу).

Як транспорт моди вибирали собі моторолери (особливо італійські), при цьому нерідкими були сутички з рокерами (володарями мотоциклів). Моди, як правило, зустрічалися в нічних клубах і на приморських курортах, таких, як Брайтон, де в 1964 році проходили скандально відомі вуличні сутички між рокерами і модами.

У другій половині 60-х рр. рух модів пішов на спад і відроджувався з тих пір лише епізодично.

Скінхéди.

Перші скінхеди (від англ. skinhead – поголена голова) з’явилися в Англії в 1968 році. Сама назва походить від звичаю голити голови. В той час вони були недалекі від культури модів і носили костюми. Друга хвиля скін-руху почалася у Великобританії у кінці 70-х років ХХ ст.

Сучасні ж скінхеди відзначаються неабиякою агресивністю і дотримуються думки, що в їхніх соціальних негараздах винні «різнокольорові» емігранти.

Обов’язковий атрибут скінхедів – черевики на товстій підошві з металевим носком та високою шнурівкою. Також вони носять вузькі джинси чи камуфляжні штани, куртки-мілітарі на «змійці», чорні широкі шлейки, картаті сорочки. Часто скінхеди мають татуювання із символікою кельтів, друїдів, рідше – свастика. Головна ідея скінхедів у гаслі «Влада – білим!».

Висновок.

Молодіжні субкультури – особлива частина суспільної культури. Таких неформальних рухів багато. Неформальний спосіб життя притаманний людям підліткового віку, а належність до тієї чи іншої субкультури – це своєрідний спосіб продемонструвати дорослим свої власні погляди на життя. Тим більше, що підліткам взагалі характерне протиставлення себе дорослим і, мабуть, тому вони об’єднуються з іншими однодумцями та демонструють те, що у них є власні життєві позиції. Зазвичай бажання належати до певної субкультури з віком зникає. До цього потрібно ставитися лише як до одного з етапів життя. Між іншим, практично всі підлітки проходять через певні групи, хай то якісь гуртки, секції чи ті ж неформальні рухи.

Багато людей упереджено ставляться до представників молодіжних субкультур, зовсім не знаючи, що багато з них не мають ні найменшого відношення до криміналу, розбещеності чи сатанізму. Навпаки – це звичайні у спілкуванні підлітки, більшість з яких початківці-музиканти, письменники, художники та досить обдаровані люди. Вони виступають проти деяких чинних правил і для цього збираються в групи, створюючи тим самим свою маленьку систему (зі своїм одягом та законами) на противагу системі великій. Молодіжні організації існували завжди, лише самовиражалися по-різному хоча, існує й багато агресивних, негативно налаштованих рухів які, на мою думку, є неабиякою небезпекою для підлітків.

Перейти на сторінку номер:
 1  2  3  4  5 


Подібні реферати:

Сучасні взаємо впливи російської і української культур

Загальником усіх публікацій часів "розвинутого соціалізму" були твердження про взаємовплив i взаємозбагачення культур радянських народiв. Хоча за бiльш прискiпливого погляду брак конкретних фактiв поширення не лише росiйської культури на iсторичне поле культури iнших народiв, але й зворотного процесу, був бiльш нiж наочним. Постiйне захоплення росiйською культурою нових просторiв за рахунок звуження зони неросiйських культур i складало реальний змiст «взаємозбагачення» i «взаємовпливiв». Вiдповiдно культури ...

Ю.А. Целевич-видатний діяч культури

Помiж визначних просвiтницьких дiячiв, культурно-громадських подвижникiв українського духовного вiдродження другой половини ХIХ ст. по праву слiд назвати Юлiана Андрiйовича Целевича. Народився вiн у с.Павельчi (нинi Тисменицький район) поблизу Станiслава (тепер Iвано-Франкiвськ) в сiм"ї священика. Навчався у Станiславi протягом 1853-1861 рр. Доля повела його шляхами просвiтництва та науки: за плечима залишилися стiни Львiвської духо вної семiнарiї; Львiвського унiверситету, де юнак слухав не тiльки богословськi ...

Культурологія

ВСТУП. У ході культурної практики кожна людина повинна соціально визначити цінності і смисл приватного життя, міжособистісних стосунків, моралі, побутової етики, тобто освоїти повсякденний пласт культури. У той же час суспільне буття і свідомість являють собою сукупність спеціалізованих сфер культури, що включає процеси соціального порядку, життєзабезпечення та економічної, політичної і правової взаємодії, а також філософії, соціології, психології тощо. Ментальне поле. Історичні типи ментальності. Ментальне поле – це той ...