Search:

Чорнобиль

Реферати » Екологія » Чорнобиль

ЗМІСТ

Чорнобильська катастрофа. Теорії щодо її причин. 2

Прийняті дії і їх наслідки. 6

Наслідки Чорнобильської катастрофи. 12

ВИСНОВОК 17

ВИКОРИСТАНА ЛІТЕРАТУРА 19

Чорнобильська катастрофа. Теорії щодо її причин.

Чорнобиль – невелике, миле, провінційне українське містечко, потопаюче в зелені, вишневому та яблуневому цвіті. Перша згадка про Чорнобиль датується 1193 роком, коли, за Іпатієвським літописом, князь Вишгородський Ростислав, син Великого князя Київського Рюріка, рушив походом з Чорнобиля в Тарциськ.

З 1941 року Чорнобиль – місто. У місті – ремонтно-експлуатаційна база Дніпровського річкового пароплавства, заводи: чавунний, сироварний, комбікормовий, ділянка Київського виробничого художнього об'єднання, промисловий комбінат, комбінат побутового обслуговування, два ПТУ, чотири загальноосвітніх і одна музична школи, лікарня, поліклініка, будинок культури, кінотеатр, бібліотека.

Влітку тут любили відпочивати багато киян, москвичів, ленінградців. Приїжджали сюди на довго, часто на все літо, готували на зиму варення, збирали гриби, загоряли на сліпучо-чистих піщаних берегах Київського моря, ловили рибу. І здавалося, що дивно гармонійно і нерозривно вжилися тут краса поліської природи і заховані в бетон чотири блоки атомної електростанції (АЕС), розташованої неподалеку, на північ від Чорнобиля.

Чорнобильська АЕС – перша АЕС в Україні, поблизу міста Чорнобиля, загальною потужністю 4 млн. кВт. Першу чергу (2 реактори по 1 млн. кВт введений в дію в 1975 році, інші 2 реактори – в 1983 році).

26 квітня 1986 року о 1 годині 23 хвилини на 4-му реакторі ЧАЕС відбувся вибух, який призвів до найбільшої техногенно-екологічної катастрофи сучасності, створив ситуацію, вплив якої позначатиметься на житті не одного покоління українців.

Пошуки причин аварії до цього дня не розгадані і продовжують привертати увагу наших співвітчизників світову спільноту вчених. Основне припущення щодо причин аварії – службова недбалість і порушення правил техніки безпеки при проведенні експерименту на 4-му енергоблоці електростанції. За останні роки з'явилися ще дві гіпотези. Одна запропонована російськими вченими. Вона базується на відомому для науковців і фахівців факті сейсмічного явища невідомого походження в зоні АЕС. За 20 секунд до аварії три автономні сейсмічні станції стеження за підземними ядерними вибухами у Росії (Плушковичі, Норінськ, Підлуби), які належать РАН (Російська академія наук), зафіксували в зоні ЧАЕС локальне сейсмічне явище з тротиловим еквівалентом в 10 тон. Оператор АЕС натиснув кнопку аварійного захисту (АЗ-5). Чому рішення про включення аварійного захисту було прийняте оператором саме в цей час, до цього часу встановити не вдалося. За свідченням відповідального керівника кнопка АЗ-5 була натиснута, ніби то у зв'язку із завершенням випробувань. Чи міг бути такий збіг обставин випадковим? Дослідження показали: не виключена вірогідність того, що вібраційно-незахищена система 4-го реактора блоку ЧАЕС в період роботи у позаштатній ситуації за 16 секунд до першого вибуху зазнала якоїсь зовнішньої дії, і це привело до неможливості введення графітових стержнів-уповільнювачів.

Ще одна наукова версія, на відміну від сейсмічної, – електротехнічна. Причина аварії за цією версією, пов'язується не з конструктивними недоліками, а із збоєм у роботі електротехнічного оснащення, яке привело до відключення електродвигунів, котрі забезпечують подачу води для охолоджування реактора. Подальший розвиток подій привів до підйому горючої маси в повітря з епіцентром під дахом центрального залу і теплового ядерного вибуху. Ця гіпотеза – зовсім новий напрям досліджень, який до цих пір в Україні не розглядався. За його розрахунками епіцентр знаходився на висоті приблизного 55-65 м над рівнем землі (приблизно 20-30 м над підлогою центрального залу), в середині шатра центрального залу, а еквівалент вибуху складав від 4 до 34 тон тротилу.

Перейти на сторінку номер:
 1  2  3  4  5  6  7  8 


Подібні реферати:

Озонова діра

У 1985 р Зміст Вступ 3 Принцип проблеми. Наслідки для “живого” 4 Проблема з “хімічної” точки зору 6 Хлорфторвуглеці(ХФВ) 8 ХФВ в промисловості 10 Метилбромід 11 Інший погляд на проблему 14 Техногенний вплив 17 Висновок 20 10. Література 21 Вступ У 1985 р. фахівці з Британської Антарктичної Служби дослідження атмосфери повідомили про абсолютно несподіваний факт: весняний вміст озону в атмосфері над станцією Халлі-Бей в Антарктиді зменшився за період з 1977 по 1984 р. на 40%. Незабаром це підтвердили інші дослідники, що ...

Природні конфлікти через стан навколишнього середовища

Сьогодні інвайроментальна агресія стає основним джерелом політичних конфліктів. Поняття “інвайроментальна” агресія виникло на поч. 70-х років і означає руйнування, виснаження природного середовища на території однієї держави під впливом дії іншої держави. Виділяють три групи екологічних конфліктів: територіальні, природно-ресурсні та екологічні. Територіальні та природно-ресурсні конфлікти. Територіальні конфлікти за землю, ресурси мають дуже давню історію. Міжнародні конфлікти, як у минулі роки, так і сьогодні, часто ...

Екологія та ландшафтна екологія

Як усім відомо , екологія — це наука , що займається вивченням взаємозв’язків у природному середовищі . Так було до 70-х років , зараз цими питаннями займається загальна екологія. Основними завданнями загальної екології є такі : вивчення з позицій системного підходу загального стану сучасної біосфери планети , причин його формування та особливостей розвитку під впливом природних та антропогенних факторів ( іншими словами вивчення формування , існування та функціонування біологічних систем усіх рівнів у взаємозв’язку з ...