Search:

Чорнобиль

Ще одна небезпека походила від цезію-137 (Cs137). Як показали дослідження на тваринах, постійна присутність в організмі цезію-137 (Cs137) веде до серйозних порушень обміну речовин, ослаблення імунної системи. Під постійною дією енергії, що виділяється ним, руйнуються мембрани клітин м'яких тканин, міняється їх структура, включаючи ядро, а, отже, і функції. Причому не в кращий бік.

За цей час від раку щитовидної залози померло двоє дітей, три підлітки і шість дорослих у віці до 33 років. Медики-онкологи до цього часу не знають, яких наслідків слід чекати від цього удару. Вивчивши досвід Хіросіми і Нагасакі, після Чорнобильської аварії всі чекали зростання лейкозів – вони вважаються головними маркерами радіаційних наслідків. Проте несподівано для всіх "вибухнула" захворюваності щитовидної залози – 1677 випадків раку серед тих, хто під час аварії був молодший за 18 років. Найчастіше пухлини зустрічаються серед дітей і підлітків – 677 і 377 випадків відповідно. І це не дивно, оскільки чим менший був вік дитини під час опромінювання, тим більшою для нього стала доза отриманої радіації. Тому тепер більше всього від радіойоду (I131) страждають діти, яким під час аварії ще не було й семи років.

Аварія на Чорнобильській АЕС занепокоїла всю нашу країну. Чорнобиль – трагедія, котра змусила нас на багато що подивитися по-новому. Загибель людей, біль їх рідних і близьких, близько 100.000 чоловік, зірваних невидимою небезпекою радіації зі своїх рідних місць, збиток природі, економіці. Все це разом змусило зробити найсерйозніші висновки з квітневої трагедії.

Спустіли села, села залишені при евакуації. Якось неприродно все це виглядає. Спорожнілі будинки, в яких залишилися речі, посуд, неначе всі кудись вийшли і ось-ось повернуться. Але вже не повернуться – дуже великий рівень радіації. Кожне село чекає своєї долі, – деякі з них, в яких радіація трохи менша, спалять, а решту – поховають, і через кілька років їх можна буде знайти лише на карті або впізнати по садах, що квітнуть на пустельному місці.

Наслідки Чорнобильської катастрофи

Від подій 26 квітня 1986 року понад 8-ми % території нашої держави зазнало прямого радіаційного ураження, від чого постраждало тільки офіційно близько 3-х мільйонів осіб. Аварійні викиди осіли на значній частині територій Російської Федерації та Білорусі. Чорнобильський слід торкнувся мало не всієї північно-західної Європи, Північної Африки, досяг навіть Японії та Канади. На думку провідних вчених світу, масштаби катастрофи неоціненні: дія радіації може найнеочікуванішим чином виявитися через кілька поколінь. І хоча з моменту вибуху на Чорнобильській АЕС одне з них вже змінилося, проблем, пов'язаних як із самим Чорнобилем, так і з «мирним атомом» у нас не поменшало, а на жаль, тільки додалося.

15 грудня 2002 року Україна ухвалила рішення про виведення Чорнобильської АЕС з експлуатації Безперечним залишається одне: зупинка 3-го реактора ЧАЕС не ліквідувало постчорнобильських проблем. Більше того, породило нові. Не можна не усвідомлювати те, що сьогодні ЧАЕС залишається найнебезпечнішим об'єктом країни. І справа не тільки в тому, що забруднення територій навколо станції даватиметься взнаки ще сотні років, а й у тому, що ризик повторення Чорнобильської катастрофи залишається занадто високим. Найскладніші проблеми комплексу ЧАЕС в цьому контексті стосуються безпеки об'єкту «Укриття». Відсутність повного контролю щодо його внутрішніх процесів, щодо ядерних матеріалів у кількості, за різними оцінками, від ста тридцяти до двохсот тонн, нестабільність конструкцій «саркофагу»- одні з них. На сьогодні, загальна площа щілин у стінах та покрівлі останнього становить близько 1000 м2. У зв'язку з цим велике занепокоєння викликає проникнення в об'єкт води. За останніми оцінками, всередину «Укриття» щороку потрапляє приблизно на 1000 кубометрів води більше, ніж звідти випаровується. Більшість вологи з вмістом радіоактивних матеріалів витікає назовні, зокрема, до приміщень 3-го блоку, (що підтверджено спостереженнями) і потрапляє до навколишнього середовища , тобто не тільки не зменшується кількість радіоактивних речовин у навколишньому середовищі а й відбуваються викиди нових. Більше того, за оцінкою експертів, обсяг води, яка покидає «Укриття» поза будь-яким контролем, становить сотні кубометрів на рік. На думку вчених, вода збільшує коефіцієнт розмноження нейтронів у паливомістких масах. Іншими словами, вона сприяє нестабільності матеріалів, які можуть виявитися здатними до самопідтримуваної (ланцюгової) ядерної реакції. За різними оцінками, всередині об'єкту знаходиться від 150 до 200 тонн здатних до такої реакції матеріалів (розплавленого ядерного палива), які продовжують випромінювати радіацію у навколишнє середовище. . Ситуація ускладнюється тим, що й сьогодні, після аварії, чимало приміщень зруйнованого енергоблоку залишаються недослідженими. Доступу до них немає. А відтак, й досі невідомо, скільки там знаходиться ядерного палива і в якому воно стані.

Перейти на сторінку номер:
 1  2  3  4  5  6  7  8 


Подібні реферати:

Екологічні катастрофи в Україні,їх причини та наслідки

Розділ 1. Екологія і буття природи. Природа як цілісність. Природа як світ, що самоорганізується. Уявлення про природу як цілісність і світ, що самоорганізується як засади екології. Категоріальні засади екології - відношення, ціле, частина, система, елемент, структура, функція. Світ неорганічної і органічної природи. Виникнення і розвиток біологічного світу як передумова екологічних уявлень. Єдність світу неорганічної і органічної природи. Поняття природного середовища і довкілля як вихідні екологічні поняття. Екологія ...

Екологічна проблема як наслідок економічної діяльності

План ВСТУП 1. СУЧАСНІ МАСШТАБИ ВПЛИВУ ЛЮДИНИ НА ПРИРОДУ ТА АКТУАЛЬНІСТЬ ПРОБЛЕМИ ЇЇ ОХОРОНИ 2. ПОНЯТТЯ ЗАБРУДНЕННЯ. КЛАСИФІКАЦІЯ ЗАБРУДНЕНЬ ДОВКІЛЛЯ 3. ДЖЕРЕЛА ЗАБРУДНЕННЯ 4. ЕКОЛОГІЧНІ НАСЛІДКИ НАУКОВО-ТЕХНІЧНОГО ПРОГРЕСУ ВИСНОВОК СПИСОК ВИКОРИСТАНОЇ ЛІТЕРАТУРИ ВСТУП Слово екологія походить від грецьких "oikos" — оселя і "logos"— вчення. Екологія — це наука про навколишнє середовище, оселю, людину, її взаємодію із цим середовищем і шляхи забезпечення умов для її життя. Яка сьогодні екологічна ...

Озонова діра

У 1985 р Зміст Вступ 3 Принцип проблеми. Наслідки для “живого” 4 Проблема з “хімічної” точки зору 6 Хлорфторвуглеці(ХФВ) 8 ХФВ в промисловості 10 Метилбромід 11 Інший погляд на проблему 14 Техногенний вплив 17 Висновок 20 10. Література 21 Вступ У 1985 р. фахівці з Британської Антарктичної Служби дослідження атмосфери повідомили про абсолютно несподіваний факт: весняний вміст озону в атмосфері над станцією Халлі-Бей в Антарктиді зменшився за період з 1977 по 1984 р. на 40%. Незабаром це підтвердили інші дослідники, що ...