Search:

Герань, гикавка сива, гінкго дволопатеве

кгових. Листки шкiрястi, вiялоподiбнi. Чоловiчi квiтки сережкоподібнi, з численними тичинками; жiночi - на довгих нiжках, якi закiнчуються насiнним зачатком. Цвiте у травнi. Плід - насiння, кiсточкоподібне, схоже на жовту сливу, з м'ясистою оболонкою.
Культивується як декоративна рослина.
Для лiкарських потреб заготовляють листя i плоди. Листя - протягом усього вегетацiйного перiоду. Пiсля перших заморозкiв збирають опалi плоди, ядро вiдокремлюють вiд м'ясистої оболонки, промивають i сушать.
Листя мiстить флавоноїди (бiлобетин, гiнкгетин, кемпферол, кверцетин), терпени, аментофлавон, нонакозан, гексаконазол, катехiни, ситостерини, жирна та ефiрна олiя, органiчнi кислоти, фiтостерол, смоли, аспарагiн, ксилан.
Галеновi препарати з листя гiнкго мають, судинорозширювальну, гiпохолестеринемiчну, спазмолiтичну, бактераостатичну дiю.
Застосовують при спазмах периферичних судин (ендартерiїт, хвороба Рейно), бронхiальнiй астмi, для покращення мозкового кровообiгу, при артерiосклеротичнiй ангiопатiї. Свіжим насiнням гінкго лiкують злоякiсні пухлини.
Внутрiшньо - вiдвар листя (15 г сухого листя на 200 мл окропу, варити 5 хв, настоювати 30 хв) пити по 50 мл тричі на день. Настоянку листя (1:5; на 70 % розчинi спирту настоювати 12 днiв), приймати по 30 крапель тричі на день. Іншу настоянку (250 г свіжого листя пропустити через м'ясорубку і залити 1 л горілки, настоювати 15 днів в темному холодному місці) приймати по 1 ст. ложці тричі на день перед їдою при порушенні мозкового кровообігу. Сире насiння (косточки) по 5 косточок тричі на день.

Перейти на сторінку номер:
 1  2 


Подібні реферати:

Смерть, як біологічне явище

Старість представляє собою стадію індивідуального розвитку по досягненню котрої в організмі спостерігаються закономірні зміни в фізичному стані, зовнішньому вигляді, емоційній сфері. Старечі зміни стають очевидними і наростають пострепродуктивному періоді онтогенезу. Однак початок згасання репродуктивної функції або навіть її повна утрата не можуть слугувати нижньою границею старості. Дійсно, менопауза у жінок, яка заключається у закінчені виходу зрілих яйцеклітин із яєчника і закінчені місячної кровотечі, визначає ...

Запліднення

Онтогенез – процес індивідуального розвитку організму з моменту запліднення організму до природної смерті. В ньому розрізняють такі періоди: ембріональний – з моменту запліднення (утворення зиготи) до моменту народження дитини, та постембріональний – період від народження організму до його смерті. Запліднення – процес злиття сперматозоїда з яйцеклітиною внаслідок чого утворюється зигота. В цей момент відтворюється диплоїдний набір хромосом. Сперматозоїди потрапляють до піхви під час статевого акту. Самостійно рухаючись, ...

Дослідження харчування

Методи вимірювання калорій (енергії їжі) відрізняються від методів дослідження інших нутрієнтів. Вимірювання енергетичного балансу технічно складне і використовується лише в спеціалізованій дослідницькій лабораторії. Використання енергії досліджується методом калориметрії. Найчастіше це непряма калориметрія – тривале вимірювання поглинання кисню і продукції вуглекислого газу. (Пряма калориметрія вимірює віддачу тепла досліджуваним в спеціальній ізольованій кімнаті. Існує лише два таких калориметра для дослідження людини, ...