Search:

Куріння та діти: як захистити права дітей

Реферати » Правознавство » Куріння та діти: як захистити права дітей

Зміст

1. Що ми маємо на увазі, коли говоримо про порушення прав дитини – 3 стр.

2. Конвенція про права дитини – 3 стр.

2.1. Право на здоровя – 4 стр.

2.2. Тютюн та здоровя – 5 стр.

3. Тютюн є прямою загрозою правам дитини – 6 стр.

4. Право дитини бути вільним від куріння дорослих – 7 стр.

5. Повага до поглядів дитини: вільні від диму школа, лікарня, оселя – 8 стр.

6. Право на добробут: не купуйте сигарети, купіть хліба – 10 стр.

7. Право на правдиву і повпу інформацію про тютюн – 10 стр.

8. Як ми можемо захистити права дітей на свободу від тютюну – 11 стр.

9. Чи є таке право – „право курити”? – 12 стр.

9.1. Куріння не є природною потребою людини і не потребує поваги чи захисту – 12 стр.

9.2. Куріння - це не індивідуальний вибір, а поведінка, спровокована і уміло спрямована тютюновою індустрією – 12 стр.

9.3. Курити можна лише там, де це не зашкодить присутнім – 12 стр.

9.4. Обмеження на куріння захищає право на чисте повітря і здорове середовище не лише тих, хто не курить, але і тих, хто курить – 13 стр.

Що ми маємо на увазі, коли говоримо про порушення прав дитини

Ми діти в розмові про наші права одразу вигукуємо: "Я дорослий, я маю право .". І далі виголошуємо список бажань від "дивитись мультики цілий день", "пізніше лягати спати" до "курити", "пити" та "не повертатися додому ночувати".

Дорослі у відповідь на питання про права дитини починають розмову про далеких африканських дітей, яких не можна експлуатувати, потім переходять до того, що не можна продавати дітей, потрібно забезпечувати їм належні умови життя. Складається враження, що у нас, місцевих дітей усе в цьому плані чудово, всі дотримуються Конвенції про права дитини, адже вони люблять своїх дітей.

Це не зовсім так. Тобто дорослі нас люблють, але права порушують. У нас, неповнолітніх, є базове право на умови життя, які не загрожують здоров'ю.

Виявляється, біля половини українських дітей щоденно зазнають кричущого порушення своїх прав. Як? Вони змушені вдихати тютюновий дим.

Конвенція про права дитини

Конвенцію про права дитини було прийнято 20 листопада 1989 року, вона набула сили 2 вересня 1990 року, ратифікована Україною 27 лютого 1991 року. До десятої річниці прийняття Конвенції (листопад 1999 року) її ратифікували всі країни світу, крім двох - Сомалі та США. Прийняття Конвенції стало кульмінацією майже 70-річної боротьби за те, щоб міжнародне співтовариство визнало особливі потреби та незахищеність дітей. Конвенція - це не стільки перелік прав дитини, скільки всеосяжний список обов'язків, які держави готові визнати у відношенні до дитини. Ці обов'язки можуть бути прямими, наприклад, надання можливості для освіти або забезпечення належного відправлення правосуддя у відношенні до неповнолітніх, або непрямими, коли вони дозволяють батькам, іншим членам родини або опікунам виконувати обов'язки вихователів та захисників.

Конвенція ставить дитину на центральне місце в домі, в громаді і в суспільстві і виходить із того, що основні права дитини необхідно реалізовувати в комплексі, не відокремлюючи одне "більш важливе" на перший погляд право від інших.

Конвенція охоплює широку гаму прав людини. Традиційно права класифікувались як громадянські та політичні, з одного боку, і економічні, соціальні і культурні, з іншого. Весь сенс Конвенції - підкреслити, що всі права взаємно доповнюють одне інше, забезпечуючи те, що ЮНІСЕФ називає "виживанням та розвитком" дітей. Було визнано корисним згрупувати всю гаму прав, охоплених Конвенцією, у три категорії: забезпечення, захист та участь. Діти мають право на забезпечення в найширших межах, починаючи з імені та громадянства і закінчуючи медико-санітарною допомогою та освітою. Вони мають право на захист від певних дій, наприклад, тортур, експлуатації,

Перейти на сторінку номер:
 1  2  3  4  5  6  7  8  9 


Подібні реферати:

Зміст цивільного правовідношення. Види цивільних правовідносин

Зміст цивільного правовідношення може бути охарактеризова­ний з двох позицій — соціальної і юридичної. Соціальним змістом цивільного правовідношення є те суспіль­не відношення, юридичною формою якого є цей правовий зв'язок. Змістом цивільного правовідношення можна вважати відповідне цивільне відношення, яке існує між приватними особами І урегу­льоване нормами цивільного права (законодавства). Юридичний зміст цивільного правовідношення — це права і обов'язки його суб'єктів (учасників). Оскільки ці права і ...

Адміністративне право

План. 1. Учасники провадження в справах про адмінстративне правопорушення. 2. Стадії провадження справ про адміністративне правопорушення. 3. Адміністративне правопорушення, що посягають на громадський порядок і громадську безпеку. 4. Характеристика протоколу про адміністративне правопорушення. Адміністративний процес має складну структурну побудову та охоплює різноманітні види адміністра­тивного провадження, кожному з яких притаманні специфічні особливості залежно від характеру розг­ляду конкретних справ та ...

Правові засади економічної конкуренції в Україні

Правові засади підтримки та захисту економічної конкуренції Функціонування ринкових відносин, в основі яких лежить багатоукладна економіка, передбачає створення для суб'єктів господарювання рівних можливостей, їх змагальність, тобто здорову конкуренцію, яка належним чином впливає на стимулювання виробництва саме тих товарів, яких потребує споживач. Закон України «Про захист економічної конкуренції» (Відомості Верховної Ради (ВВР), 2001, № 12, ст.64 ) визначає правові засади підтримки та захисту економічної конкуренції, ...