Search:

Куріння та діти: як захистити права дітей

Тютюн та здоров'я

Серед інших факторів способу життя, які суттєво впливають на здоров'я дитини, надзвичайно значимим є споживання тютюну. Науковими дослідженнями встановлені наступні факти про тютюн та його вплив на дитяче здоров'я.

bullet

Куріння тютюну - причина захворювань та смерті, яку з усіх важливих причин найлегше усунути засобами профілактики.

bullet

Куріння матері і батька під час вагітності підвищує ризик ранніх абортів, народження дитини із зменшеною вагою.

bullet

Куріння батьків збільшує ризик раптової смерті немовляти без видимих причин у перші місяці життя.

bullet

Куріння батьків збільшує ризик того, що дитина захворіє на астму, серцево-судинні захворювання, буде частіше хворіти на респіраторні захворювання, карієс.

bullet

Куріння батьків збільшує ризик того, що дитина почне курити в дуже юному віці, і цим поставить своє життя під ще більшу загрозу.

bullet

Від хвороб, спричинених курінням, в світі вмирає більше, ніж від СНІДу, наркотиків, алкоголю, вбивств, самогубств, автомобільних та авіакатастроф разом. На Україні близько 110 тисяч осіб щорічно помирає внаслідок куріння.

"Тютюнова пандемія - це заразне захворювання. Воно передається через рекламу, через приклад курців і через дим, на дію якого наражаються некурці, особливо діти. Наша робота полягає в тому, щоб імунізувати людей проти цієї пандемії" - це слова Гру Харлем Брундтланд, Генерального директора ВООЗ, промовлені у 1999 році . Карол Беламі, Виконавчий директор ЮНІСЕФ у 1998 році назвала тютюн причиною смерті, яку найлегше попередити.

Тютюнова пандемія не схожа на багато інших заразних захворювань тим, що вона - справа рук людських. В усьому світі тютюнові компанії продовжують рекламувати і просувати на ринок свій смертоносний товар. Із недавно відкритої документації тютюнової індустрії видно, що виробники тютюну уже 30 років знають про те, що тютюн є причиною раку, що нікотин викликає сильну залежність, а пасивне куріння шкодить здоров'ю. Проте, досі тютюнові компанії використовують свою економічну та лобістську міць для того, щоб блокувати або спустити на гальмах законодавство, створене для захисту дітей від тютюну. На сьогодні тютюнові вироби є одними з найменш регульованих продуктів на ринку.

Тютюн є прямою загрозою правам дитини

"Якщо сучасні тенденції куріння збережуться, близько 250 мільйонів дітей, які живуть зараз, будуть, у кінцевому рахунку, вбиті тютюном. Наша задача, наше покликання полягає в тому, щоб подолати ці тенденції і покласти край тютюновій чумі. Я закликаю людей і нації всюди приєднуватись до Об'єднаних Націй в своїх великих і малих діях щодо захисту майбутнього здоров'я наших дітей у світі, вільному від тютюну"

Кофі Аннан, Генеральний секретар ООН, 1997 рік.

З моменту ратифікації Конвенції про права дитини тютюн визначається як питання, що прямо стосується прав дитини. Доповіді держав-учасниць і визначення Комітету з прав дитини ясно показують, що питання споживання тютюну лежить у сфері регулювання Конвенції . План дій, прийнятий на присвяченому дітям Всесвітньому Самміті у 1990 році, проблему споживання тютюну визначив як таку, яка вимагає невідкладних дій, особливо "профілактичних заходів і просвіти молоді".

Перейти на сторінку номер:
 1  2  3  4  5  6  7  8  9 


Подібні реферати:

Фонд державного майна України

Історичні Відомості: Фонд державного майна України створено в 1991 роцi Постановою Кабiнету Мiнiстрiв Української РСР № 158 для здiйснення державної полiтики в сферi приватизацiї державного майна. Першi органи приватизацiї в Українi — Фонд, його регiональнi вiддiлення, фонди, комiтети, управлiння комунального майна було утворено в 1992 роцi. В 1994 р. було прийнято Указ Президента України № 56 "Про єдину систему органiв приватизацiї в Українi". Цим Указом фактично було сформовано сучасну систему органiв ...

Правові системи сучасності

ЗМІСТ Вступ 1. Романо-германська правова родина 2. Родина загального права 2.1. Англійське право 2.2. Право США 3. Інші правові системи 3.1. Родина скандинавського права 3.2. Родина мусульманського права 3.3. Родина африканського права Висновок Список використаної літератури і джерел ВСТУП Кожне політичне суспільство, кожна держава виробляє своє власне право в залежності від властивих йому характеристик, стану його розвитку, його філософії, ідеології, вірувань і устремлінь. У певному змісті, право того чи іншого ...

Відповідальність за шкоду, заподіяну джерелом підвищеної небезпеки

Зміст Зміст Вступ Поняття та види джерел підвищеної небезпеки Умови виникнення зобов’язань по відшкодуванню шкоди, заподіяної джерелом підвищеної небезпеки Суб’єкти зобов’язань по відшкодуванню шкоди, заподіяної джерелом підвищеної небезпеки Підстави звільнення власника джерела підвищеної небезпеки від відповідальності Висновки Список використаних джерел Додатки Вступ Стаття 1187 ЦК України (ст. 450 ЦК УРСР) регулює зобов'язальні відносини, що виникають із факту ...