Search:

Куріння та діти: як захистити права дітей

Діти - це люди, а не власність. Батьки називають дитину "своєю", і часто неусвідомлено сприймають її як власність, вони за неї вирішують, піклуються, оберігають, несуть юридичну відповідальність. Однак, для того, щоб інтереси дитини було враховано, щоб із дитини виросла повноцінна і відповідальна людина, необхідно кожного разу не просто думати за дитину, а ставити їй запитання і звертати увагу на її думку, координувати свої дії із бажаннями дитини. Знайти баланс своїх та дитячих інтересів, добробуту і здоров'я дитини непросто.

Для забезпечення реальної участі необхідно попередньо забезпечити повагу до інших прав дитини. Безпечне для життя середовище, вільне від страху несправедливого покарання, а також свобода від експлуатації абсолютно необхідні для того, щоб діти відчули свободу самовираження. Крім того, щоб брати участь, діти мають отримувати інформацію вдома, у школі, а також мати доступ до засобів інформації.

Куріння вдома, у школі, медичному закладі призводить до того, що дитина змушена дихати тютюновим димом. Коли ми питаємо у дітей, чи подобається їм те, що їх батьки курять на кухні, ми отримуємо однозначну негативну відповідь. Діти ще з дошкільного віку дізнаються, що куріння небезпечне, що знаходитися у прокуреному приміщенні неприємно, що хворіти на бронхіти, астму, ГРЗ погано. Однак, у більшості випадків їх думка не може змінити ситуацію.

Звичайно, важливим завданням школи і батьків є надання дітям якнайповнішої інформації про наслідки куріння і змушеного вдихання тютюнового диму. Не тільки шкода для здоров'я, але і положення міжнародних юридичних документів, які захищають права дитини, повинні бути відомі кожному.

В одній з російських шкіл вирішили організувати приміщення для куріння на території школи. Таке рішення не з'явилося б, якби дирекція школи дійсно дотримувалась Конвенції про права дитини. І не лише тому, що будь яке заохочення до куріння шкодить. Якби рішення про організацію місця для куріння в будь-якому закладі, куди мають доступ діти, приймалося по-справжньому за участі дітей, то, перш за все, дітям надали би інформацію:

bullet

про вплив тютюну на здоров'я курця,

bullet

про вплив тютюнового диму на тих, хто не курить, але змушений вдихати дим,

bullet

про поширення диму з відведеного місця для куріння по всіх приміщеннях школи або лікарні,

bullet

про те, коли і за яких потреб діти, що не курять, змушені будуть заходити в це приміщення для куріння.

Далі важливо почути думку всіх дітей, незалежно від віку. На цю думку не повинні впливати старші підлітки, які експериментують з тютюном або курці серед учителів. Найкращий спосіб - письмове голосування та аргументація, участь незалежного комітету із батьків, дітей, вчителів при підведенні підсумків.

Діти - ідеалісти, їхня думка часто об'єктивніша і чесніша, ніж думка дорослих, які можуть висловлюватися на користь когось старшого за званням, потурати своїм слабостям, не бажати щось змінювати в житті. Діти із сімей, де не курять, були б проти куріння в школі, бо справедливо бояться шкоди від диму. Діти із сімей курців висловились би за так необхідне їм чисте повітря, адже вони "на власних легенях" відчувають, як неприємно хворіти, як важко дихати в кухні, повній диму.

Куріння батьків, так само як і куріння вдома, спочатку сприймається дитиною як даність, як встановлені й незмінні правила існування в домі. Потім, коли вона росте, хоче щось змінювати. Що готова змінити у своєму житті мама, коли дитина говорить їй: "Я боюсь, що ти помреш, не кури!" або "Мені не подобається, коли та куриш удома"? Батьки можуть віджартуватися, проігнорувати думку дитини, залишитися вірними своїй залежності і звичному укладу життя. Але можуть і почати змінювати світ навколо дитини і разом із дитиною. Така профілактика - одна з найефективніших.

Перейти на сторінку номер:
 1  2  3  4  5  6  7  8  9 


Подібні реферати:

Виникнення держави

План Вступ 1.Первіснообщинне суспільство: основні риси організації і життєдіяльності. 2.Основні теорії походження держави. 3.Передумови виникнення держави: а) історичні передумови виникнення держави; б) соціальні засади виникнення держави. 4.Особливості виникнення держав у різних народів світу. а) східний, азіатський шлях виникнення держави; б) європейський шлях виникнення держави. 5.Ознаки держави: а) поняття держави; б) ознаки і особливості держави. 6.Вчення Аристотеля про поняття ...

Система івестиційного права

План Вступ 1. Поняття, функції та система інвестиційного права 2. Форми та види інвестицій 3. Функції інвестиційного права. Список використаної літератури Вступ. Загальна теорія права предметом правового регулювання вважає однорідні суспільно-необхідні відносини, що виникають у різних сферах суспільного життя. Методом правового регулювання таких відносин є особливий спосіб впливу норм права на однорідні суспільні відносини. Предметом інвестиційного права є суспільні відносини, що виникають у процесі інвестиційної ...

Відповідальність за шкоду, заподіяну джерелом підвищеної небезпеки

Зміст Зміст Вступ Поняття та види джерел підвищеної небезпеки Умови виникнення зобов’язань по відшкодуванню шкоди, заподіяної джерелом підвищеної небезпеки Суб’єкти зобов’язань по відшкодуванню шкоди, заподіяної джерелом підвищеної небезпеки Підстави звільнення власника джерела підвищеної небезпеки від відповідальності Висновки Список використаних джерел Додатки Вступ Стаття 1187 ЦК України (ст. 450 ЦК УРСР) регулює зобов'язальні відносини, що виникають із факту ...