Search:

Кушнірство села Пістинь

Після цього, якщо шкіри жирні, виводимо жир. Шкіру натираємо бензином або спеціальним розчином для обезжирювання – фреон –113, три хлор –етилен і шкафою знімаємо жир.

Тепер шкіра готова до покраски. Фарбу розводимо в теплій воді t 30оС. Пензлем або щіткою наносимо рівномірно на поверхню шкіри і кладемо сушити на перекладинах вовною вниз. Цей процес повторюємо 4-5 разів. Після цього шкіру розтягуємо і шліфуємо.

Якщо волос великий – стрижемо, на 5-7 см залишаємо на шкірі.

Це весь хімічний процес вичинки шкір.


ХУДОЖНЯ ОБРОБКА ШКІРИ

Мистецький хист наших кушнірів яскраво виявився в оздобленні святкових кожухів і кептарів.

До поширених технік оздоблення хутряних виробів належали: аплікація сап’яном чи сукном, нашивання шнурків, ґудзиків або китиць, вишивання вовняними, шовковими нитками або кольоровим гарусом, набивання металевих капслів.

Аплікація сап’яном була домінуючим способом декорування овечих виробів більшості кушнірських осередків кінця ХІХ – І половини ХХ ст.

Високохудожні зразки в цій техніці створили кушнірі с. Розтоки, міст Косів, Яремча, сіл Космач і Пістинь.

У ХХ ст. набуває дедалі більшого поширення вишивка кушнірських виробів (показую фотографії вишитих кептарів моєї мами і Насті Слижевої).

У розробці орнаментальних мотивів, їх композиційного ладу виявилось багатство фантазії гуцульських (зокрема – пістинських) кушнірів.

Незалежно від характеру орнаменту він творився з безлічі простих елементів, які в минулому виступали як певні символи, знаки оберегу.

ЛІТЕРАТУРА:

“Гуцульщина” – історико-етнографічне дослідження – стор. 147-141, 417-422.

Місцевий матеріал.

Перейти на сторінку номер:
 1  2  3 


Подібні реферати:

Художня обробка деревини

Зміст І. Вступ ІІ. Основна частина ІІІ. Інструменти, приладдя та матеріали ІV. Висновок V. Список літератури VІ. Додатки Багата і щедра талантами земля Прикарпаття. Сама казкова природа з її мальовничими пейзажами, з барвистими килимами лісових галявин, запашними полонинами і гомінкими отарами, неспокійними гірськими ріками і потічками, глибокою блакиттю карпатського неба була першоджерелом натхнення багатьох поколінь народних митців цього чудового краю, які пронесли через віки своє чарівне самобутнє мистецтво. Художні ...

Укр.вишивка. Рушники

Історія народної вишивки на Україні сягає своїм корінням у глибину віків .Дані археологічних розко- пок та свідчення мандрівників і літописців доводять , що вишивання як вид мистецтва на Україні існує з незапам`ятних часів .Вишивкою , за свідченням Геро- дота , був прикрашений одяг скіфів.Знайдені на Чер- кащині срібні бляшки з фігурками чоловіків ,які да- туються Viст., при дослідженні показали ідентичність не лише одягу ,а й вишивки українсько- го народного костюма XVIII-XIXст.Арабський мандрів- ник Хст.н.е. у своїх ...

Різьба по дереву як ужиткове мистецтво

Велич нашого карпатського краю підносить народ на мудрість народний епос, який оточує нас навколо. Коли побуваєш на Косівському, Кутському чи Яремчанському базарах, назавжди залишиться в душі глибокий спогад про чудові твори народних умільців: різьблені з дерева тарелі, пудренички, зображення тварин (скульптурна різьба), побутові речі прикрашені різьбою, ворсисті ліжники, вишивані сорочки, рушники, як кольори райдуги виграють на сонці. А які чудові речі побуту прикрашені випалюванням! Це майстерно виготовлені бондарські ...