Search:

Кушнірство села Пістинь

Після цього, якщо шкіри жирні, виводимо жир. Шкіру натираємо бензином або спеціальним розчином для обезжирювання – фреон –113, три хлор –етилен і шкафою знімаємо жир.

Тепер шкіра готова до покраски. Фарбу розводимо в теплій воді t 30оС. Пензлем або щіткою наносимо рівномірно на поверхню шкіри і кладемо сушити на перекладинах вовною вниз. Цей процес повторюємо 4-5 разів. Після цього шкіру розтягуємо і шліфуємо.

Якщо волос великий – стрижемо, на 5-7 см залишаємо на шкірі.

Це весь хімічний процес вичинки шкір.


ХУДОЖНЯ ОБРОБКА ШКІРИ

Мистецький хист наших кушнірів яскраво виявився в оздобленні святкових кожухів і кептарів.

До поширених технік оздоблення хутряних виробів належали: аплікація сап’яном чи сукном, нашивання шнурків, ґудзиків або китиць, вишивання вовняними, шовковими нитками або кольоровим гарусом, набивання металевих капслів.

Аплікація сап’яном була домінуючим способом декорування овечих виробів більшості кушнірських осередків кінця ХІХ – І половини ХХ ст.

Високохудожні зразки в цій техніці створили кушнірі с. Розтоки, міст Косів, Яремча, сіл Космач і Пістинь.

У ХХ ст. набуває дедалі більшого поширення вишивка кушнірських виробів (показую фотографії вишитих кептарів моєї мами і Насті Слижевої).

У розробці орнаментальних мотивів, їх композиційного ладу виявилось багатство фантазії гуцульських (зокрема – пістинських) кушнірів.

Незалежно від характеру орнаменту він творився з безлічі простих елементів, які в минулому виступали як певні символи, знаки оберегу.

ЛІТЕРАТУРА:

“Гуцульщина” – історико-етнографічне дослідження – стор. 147-141, 417-422.

Місцевий матеріал.

Перейти на сторінку номер:
 1  2  3 


Подібні реферати:

Виготовлення скатертини

ЗМІСТ Розділ І Історія розвитку вишивки Територіальні особливості вишивки Орнамент та композиційна структура вишивки Розділ ІІ Матеріали та обладнання для вишивки Технологічні особливості Розділ ІІІ Методика і послідовність виготовлення виробу Розділ ІV Методика викладання декоративно-прикладного мистецтва в процесі навчання дітей в школі Висновки Список використаної літератури Додатки ВСТУП Народне декоративно-прикладне мистецтво розвивається в наш час у вигляді домашнього ремесла та художніх промислів. Як результат ...

Кушнірство села Пістинь

ПЛАН Показ моделей кожухів і кептарів різних часів і різних фасонів нашого села. Що треба було зробити, щоб такий кожух чи кептар появився у нас на плечах. Коротка історична довідка. Цікаво знати, що ... (короткі відомості про пістинських кушнірів, їх навчання). Розгляд фотографій (з моїм коментуванням). Слово художній самодіяльності. КОРОТКА ІСТОРИЧНА ДОВІДКА Кушнірство – промисел, який включав вичинку шкіри з хутром і пошиття з неї кожухів, кептарів, шапок. Цей промисел мав на нашій території сприятливі умови – чималі ...