Search:

Сучасні лідери

Реферати » Політологія » Сучасні лідери

ДОПОВІДЬ на тему: «Сучасні лідери. Про заступника голови громадської організації УНА-УНСО Миколу ЛЯХОВИЧА».

В кінці 80-их на початку 90-их років XX століття Україна увійшла в новий етап свого розвитку. Він характеризувався значним посиленням державницьких настроїв серед населення, що в кінцевому результаті призвело до створення омріяної незалежної Української держави. Те, чого прагнули і за що проливали свою кров наші предки, стало реальністю.

Після 24 серпня 1991 року в Україні почалися масові суспільно-політичні перетворення, одним із яких була відмова від єдиної комуністичної ідеології. Це стало підґрунтям для створення різного роду об’єднань громадян. Одним із таких об’єднань стала громадська організація УНА-УНСО.

В основі діяльності організації лежить національна ідея, яка ґрунтується на засадах українського націоналізму. У бік організації постійно лунають обвинувачення щодо її неофашистського скерування. Однак, достатньо один раз прочитати програму діяльності організації і відразу стає зрозуміло що такі обвинувачення по меншій мірі є безпідставними. На сьогоднішній день керівником організації є народний депутат України Андрій Шкіль. Посаду заступника керівника організації обіймає Микола Ляхович, який є одним із лідерів УНА-УНСО. Власне на його постаті і буде акцентована наша увага.

Народився Микола у місті Дубровиця що на Рівненщині. Вже в дитячих роках він відрізнявся від своїх однолітків високим рівнем національної свідомості. На її формування значною мірою вплинули розмови із дідусем, який за приналежність до ОУН відсидів у радянських таборах довгий період часу. Дідусь Миколи проживав на Івано-Франківщині, однак відстань не заважала юнакові його відвідувати. Одного разу після повернення від дідуся, Микола прийшов до школи із жовто-блакитним значком на грудях. Побачивши це, учителька зі злістю на обличчі зірвала цей значок і насварила школяра, якому напевно не до кінця була зрозуміла причина її люті.

Черговим проявом національної свідомості юнака була категорична відмова вступати до комсомолу в час, коли однолітки хлопчака активно це робили. Через це його батькам довго довелося пояснювати співробітникам КДБ вчинок їхнього сина.

Лідерські якості Миколи Ляховича почали формуватись приблизно в той же самий час. Однак активно проявити їх Миколі значною мірою вдалося, коли він очолював у рідній Дубровиці районний осередок організації УНА-УНСО. Зарекомендувавши себе із найкращої сторони, Микола Ляхович згодом стає заступником керівника обласного осередку УНА-УНСО у Рівненській області. Після цього він стає керівником обласного осередку організації у Волинській області. На сьогоднішній день, як уже зазначалося вище, Микола Ляхович є заступником керівника організації УНА-УНСО. Таким на даний час є кар’єрний шлях Миколи в організації. Відразу стає зрозуміло, що для того щоб в такий короткий проміжок часу з такою успішністю просунутись по кар’єрних сходинках в організації необхідно володіти неабиякими рисами характеру. Члени організації описуючи їх найчастіше називають хоробрість, цілеспрямованість, принциповість та жагу до перемоги.

Відносини між Миколою Ляховичем та членами організації не обмежуються відносинами впливу та підпорядкування, а насамперед ґрунтуються на повазі. Члени УНА-УНСО добре пам’ятають події 9 березня 2001 року у Києві, де Микола проявив себе як справжній лідер і завжди перебував у перших рядах демонстрантів. Завдяки йому багатьом хлопцям із організації вдалося уникнути проблем із правоохоронцями, адже перебуваючи у перших рядах Микола закликав їх не відповідати на провокації вчинені працівниками органів внутрішніх справ. Як відомо під час тих подій правоохоронці різними способами провокували демонстрантів на вчинення „масових безпорядків”, з метою подальшого їх арешту та порушення кримінальних справ. Однак провокації не дуже добре вдавалися, адже організатори мітингу ще на початку заявили про виключно мирний його характер. Не зважаючи на все це правоохоронці арештували велику кількість учасників акції „Україна без Кучми”. При цьому не важко здогадатися чию вказівку вони виконували, і в цьому немає нічого дивного, адже в авторитарній державі, якою була Україна на той момент, подібного роду акції є явищем не припустимим. В той день фактично усі райвідділи міліції міста Києва були заповнені учасниками акції, і не тільки. Досить часто міліція арештовувала людей, які розмовляли українською мовою, або ж мали жовто-блакитні прапорці. В цьому правоохоронці напевне і вбачали їх „правопорушення”. Однак перші арешти переважно застосовувались до членів УНА-УНСО. Одним із арештованих в той день був і Микола Ляхович. При арешті працівники міліції завдали йому тяжких тілесних ушкоджень. Після цього Микола переніс дві складні операції.

Перейти на сторінку номер:
 1  2 


Подібні реферати:

Вплив націоналізму на зовнішню політику країн світу в ХХ столітті

Зміст Вступ Розділ І. Націоналізм як ідея державницького патріотизму 1.1. Історія розвитку націоналізму та його доктрини 1.2. Типологія націоналізму 1.3.Національне самовизначення як механізм стабілізації етнополітичної ситуації Розділ ІІ. Зовнішня політика держави як вияв національних пріоритетів (на прикладі України) Розділ ІІІ. Націоналізм і зовнішня політика держав світу ЄС – США: міжнародні непорозуміння і протиріччя у відносинах трансатлантичного партнерства Афро-азійський блок та країни Латинської Америки – невідома ...

Національна ідея в діяльності українських партій і утворення молодіжних партій 19-20 ст

Українці, аналогічно росіянам та іншим народам імперії, також поринули в політичну діяльність, що характеризувала 1890-ті та початок 1900-х років. З одного боку, це було їхнім реагуванням на репресії 1880-х років, а з іншого — перед ними стояв надихаючий приклад нового пожвавлення й свіжих ідей, що зароджувалися в середовищі російських радикалів. Ще одним важливим стимулом стала поява нового покоління українських діячів, які вже не вагалися щодо власної національної належності й гордо називали себе «національне свідомими ...

Фіскальна політика української держави

Важливим фактором регулювання ринкової економіки є фіскальна політика. Фіскальна політика – це використання державних податків і урядових витрат для досягнення макроекономічної рівноваги. Мета фіскальної політики – домогтися макроекономічної стабільності та нормального рівня безробіття на основі розвитку виробництва за допомогою: Зменшення податків і збільшення державних інвестицій Зменшення інфляції шляхом збільшення податків і зменшення інвестицій у виробництво. Використання тих чи інших методів фіскальної політики ...