Search:

Сучасні лідери

Після арешту Миколі Ляховичу було висунуто обвинувачення в організації масових заворушень, через що він був засуджений до п’яти років ув’язнення (найдовше з усіх засуджених по даній справі). Ознайомившись з матеріалами справи, які опубліковані у книзі „Справа 9 березня”, стає зрозумілою вся абсурдність з якою вона була порушена. Це до речі стосується не тільки Миколи Ляховича, а й усіх засуджених по справі за організацію так званих масових заворушень. Серед засуджених по даній справі був і молодший брат Миколи – Григорій, і це неабияк психологічно тиснуло на Миколу. Дану ситуацію вміло використовували слідчі СБУ, які вимагали дачі свідчень проти Ю.Луценка.

Зважаючи на сфабрикованість справи виникає запитання: „За що ж ці молоді хлопці проводили кращі роки свого життя у в’язниці ?” Судячи з усього причиною цьому є ідея, яка привела їх усіх до лав УНА-УНСО, і яка вимагала непокори і протесту існуючому антинародному режиму Кучми.

У в’язниці Микола Ляхович дуже підірвав своє здоров’я. Однак в цей час йому дуже допомагали друзі, члени організації які залишились на волі та батьки. Взагалі Микола дуже тепло і з любов’ю розповідає про своїх батьків. Говорить, що це єдині люди перед якими йому соромно. Соромно за те, що заставив стільки пережити. Загалом Микола ні про що не шкодує і вважає, що в тій політичній ситуації він вчинив правильно. Він, разом з іншими хлопцями з УНА-УНСО, які перебували в ув’язненні вважають себе політв’язнями, і чекають визнання з боку держави.

Після виходу із в’язниці Микола знову долучився до активної діяльності в організації. Окрім цього він став помічником-консультантом народного депутата України Андрія Шкіля, яким є і по сьогодні.

Під час розмови я запитав у Миколи, про його відносини з А. Шкілем, на що він відповів що вони є насамперед дружні. А.Шкіль після обрання його народним депутатом у 2002 році і звільнення із в’язниці всіляко допомагав Миколі і всім хлопцям загалом. Також Шкіль значною мірою допоміг Ляховичу із достроковим звільненням по амністії, за це Микола залишається йому дуже вдячний.

Великою мірою мене цікавило як приймаються рішення в УНА-УНСО: чи вони приймаються виключно керівництвом і є обов’язкові до виконання нижчими осередками, чи все ж організації притаманний демократичний характер прийняття рішень. Микола розповів, що усі важливі рішення приймаються виключно на з’їздах керівників обласних осередків організації. Таким чином організацію не можна звинувачувати в її авторитарному характері.

Як і в більшості громадських організацій в Україні, в УНА-УНСО існують певні проблеми. Так, великою мірою відчувається брак фінансування, а також є проблема ідентифікації організації громадянами. На сьогоднішній день існує декілька об’єднань громадян, які також використовують відомий бренд УНА-УНСО і значною мірою поділяють неофашистську ідеологію. Завданням організації на даний момент, зазначає Микола Ляхович, є дистанціювання від них і сприяння подальшому розвитку організації. Щодо самого Миколи, то він продовжуватиме свою активну роботу в організації, керуючись кличем серця і національною ідеєю, до моменту, коли Україна не стане процвітаючою, національною державою.

Марчук Богдан, студента ІІІ-го курсу, Львівського Національного університету ім.І.Франка, Філософський факультет кафедра Політології

м.Львів-2006р.

Перейти на сторінку номер:
 1  2 


Подібні реферати:

Поняття держави. Теорії виникнення держави

Центральним елементом політичної системи виступає держава. В повсякденному житті термін "держава» ототожнюється з країною або суспільством. Але в науковій літературі існують два основних значення цього терміна. Держава трактується: • як сукупність державних установ, тобто апарат управління суспільством; • як особливий вид політико-правової влади суспільства. У політології поширене інше визначення. Держава розуміється як організація політичної впади, яка поширюється на всю тери­торію країни і її населення, володіє ...

Чинники, які впливають на розвиток демократії в Україні

Що таке взагалі демократія? Демократія – це така система влади, при якій держава, політичні інститути залежать від юридично оформленної волі народу. Так, про яку демократію може йти мова в нашому посткомуністичному суспільстві? Як і було за Радянського Союзу до волі народу не прислухаються і зараз. І, взагалі, старі норми і ідеали ще надто глибоко сидять в мозку нашого народу. Розглянемо сучасне становище нашої країни, спираючись на чинники, які впливають на демократичний розвиток України. По-перше, як я вже зазначав вище, ...

Поняття референдуму. Види референдумів в Україні

Особливим інститутом демократії є референдум як один із засобів демократичного управління державними справами. Референдум (лат. — те, що повинно бути повідомленим) — засіб вирішення шляхом голосування кардинальних проблем за­гальнонаціонального і місцевого значення (прийняття консти­туції, інших важливих законів або внесення до них змін, а також інших рішень з найважливіших питань). Референдум є одним із важливих інститутів безпосередньої демократії, проводиться з метою забезпечення народовладдя — безпосередньої участі ...