Search:

Сучасні лідери

Після арешту Миколі Ляховичу було висунуто обвинувачення в організації масових заворушень, через що він був засуджений до п’яти років ув’язнення (найдовше з усіх засуджених по даній справі). Ознайомившись з матеріалами справи, які опубліковані у книзі „Справа 9 березня”, стає зрозумілою вся абсурдність з якою вона була порушена. Це до речі стосується не тільки Миколи Ляховича, а й усіх засуджених по справі за організацію так званих масових заворушень. Серед засуджених по даній справі був і молодший брат Миколи – Григорій, і це неабияк психологічно тиснуло на Миколу. Дану ситуацію вміло використовували слідчі СБУ, які вимагали дачі свідчень проти Ю.Луценка.

Зважаючи на сфабрикованість справи виникає запитання: „За що ж ці молоді хлопці проводили кращі роки свого життя у в’язниці ?” Судячи з усього причиною цьому є ідея, яка привела їх усіх до лав УНА-УНСО, і яка вимагала непокори і протесту існуючому антинародному режиму Кучми.

У в’язниці Микола Ляхович дуже підірвав своє здоров’я. Однак в цей час йому дуже допомагали друзі, члени організації які залишились на волі та батьки. Взагалі Микола дуже тепло і з любов’ю розповідає про своїх батьків. Говорить, що це єдині люди перед якими йому соромно. Соромно за те, що заставив стільки пережити. Загалом Микола ні про що не шкодує і вважає, що в тій політичній ситуації він вчинив правильно. Він, разом з іншими хлопцями з УНА-УНСО, які перебували в ув’язненні вважають себе політв’язнями, і чекають визнання з боку держави.

Після виходу із в’язниці Микола знову долучився до активної діяльності в організації. Окрім цього він став помічником-консультантом народного депутата України Андрія Шкіля, яким є і по сьогодні.

Під час розмови я запитав у Миколи, про його відносини з А. Шкілем, на що він відповів що вони є насамперед дружні. А.Шкіль після обрання його народним депутатом у 2002 році і звільнення із в’язниці всіляко допомагав Миколі і всім хлопцям загалом. Також Шкіль значною мірою допоміг Ляховичу із достроковим звільненням по амністії, за це Микола залишається йому дуже вдячний.

Великою мірою мене цікавило як приймаються рішення в УНА-УНСО: чи вони приймаються виключно керівництвом і є обов’язкові до виконання нижчими осередками, чи все ж організації притаманний демократичний характер прийняття рішень. Микола розповів, що усі важливі рішення приймаються виключно на з’їздах керівників обласних осередків організації. Таким чином організацію не можна звинувачувати в її авторитарному характері.

Як і в більшості громадських організацій в Україні, в УНА-УНСО існують певні проблеми. Так, великою мірою відчувається брак фінансування, а також є проблема ідентифікації організації громадянами. На сьогоднішній день існує декілька об’єднань громадян, які також використовують відомий бренд УНА-УНСО і значною мірою поділяють неофашистську ідеологію. Завданням організації на даний момент, зазначає Микола Ляхович, є дистанціювання від них і сприяння подальшому розвитку організації. Щодо самого Миколи, то він продовжуватиме свою активну роботу в організації, керуючись кличем серця і національною ідеєю, до моменту, коли Україна не стане процвітаючою, національною державою.

Марчук Богдан, студента ІІІ-го курсу, Львівського Національного університету ім.І.Франка, Філософський факультет кафедра Політології

м.Львів-2006р.

Перейти на сторінку номер:
 1  2 


Подібні реферати:

Сучасні лідери

ДОПОВІДЬ на тему: «Сучасні лідери. Про заступника голови громадської організації УНА-УНСО Миколу ЛЯХОВИЧА». В кінці 80-их на початку 90-их років XX століття Україна увійшла в новий етап свого розвитку. Він характеризувався значним посиленням державницьких настроїв серед населення, що в кінцевому результаті призвело до створення омріяної незалежної Української держави. Те, чого прагнули і за що проливали свою кров наші предки, стало реальністю. Після 24 серпня 1991 року в Україні почалися масові суспільно-політичні ...

Євростратегічний план сучасного російського уряду

1. Боротьба і єдність трьох складових української політичної системи За постійними щоденними клопотами, більшість з нас перестали адекватно реагувати та таку банальну істину, як російська загроза українським інтересам. Проте, російські політики усіх рівнів зовсім не вбачають, в свому бажанні перетворити Україну в сучасну російську колонію, якоїсь загрози українським інтересам, навпаки, вони вбачають загрозу інтересам Росії в бажанні України розвивати власну самодостатню економіку, укладати договори із іншими країнами чи ...

Політичні доктрини античності

План Вступ. Етапи політичної думки, та їх представники. Політичні доктрини Арістотеля та Платона. Висновок. 1. Вступ. В середині І тисячоліття до н.е. в Греції завершується перехід до рабовласницького устрою. Соціально-політичний устрій Стародавньої Греції являв собою систему незалежних полісів - дрібних держав. Загальною рисою політичного життя VП-V ст. до н.е. була боротьба між родовою аристократією і торговцями та ремісниками. Політична ідеологія Стародавньої Греції формувалася в процесі розкладу міфів і виділення ...