Search:

Тварини лісу. Охорона лісу

- Відгадайте, яка пташка сидить на дереві. (Діти у короночках, закриті листочками дуба, клена, горобини, виступають у ролі сови, сороки, дятла).

Що воно за дивина -

Світла денного боїться, ,

Дзьоб гачком, великі очі,

І не спиться їй щоночі

Ху-гу-гу! - кричить вона. . '

Відгадали? - Це ... (сова)

(Вчитель відкриває листок, під яким захована сова.)

Сова. Я безшумно літаю в лісі. Я корисна птаха. Чому?

Діти. Тому, що знищуєш мишей.

Сова. Протягом літа знищую понад тисячу гризунів, зберігаючи 1 т зерна.

Вчитель. А хто заховався під другим листочком?

Хто комах з кори виймає,

про здоров'я лісу дбає?

Діти. Дятел.

(Вчитель відкриває листочок.)

Дятел. Я лікар лісу. Я продовбую хворі дерева дзьобом і довгим язиком виймаю з-­під кори жучків-короїдів, личинки. Біля мене ще й синички, мухоловки, горихвістки і інші пташки підгодовуються.

Вчитель. А хто знаходиться під іншим листочком? Яку пташку називають плетухою-скрекотухою?

Діти. Сороку.

Сорока. Я дуже дбайлива господиня. Вимощу гніздо, а тоді ще й глиною обмажу. В ньому чисто і затишно.

Вчитель. А що ви ще можете доповнити про цих пташок?

- До яких тільки хитрувань не вдаються птахи. Виявляється, сороки, крім справжніх гнізд, в яких виводять пташенят, будують додаткові, фальшиві.

- У окремих птахів є складна побудова гнізда. Ось кулеподібне гніздо з дірочкою-входом в'є крихітна пташка волове очко, завбільшки і справді як око вола. А в цьому гнізді-рукавиці живе синичка-ремез. Птах потрапляє в рукавицю, а вилітає через палець.

- Найбільш поширений в Україні строкатий дятел. Чорно-біле забарвлення на спині, червона шапочка на потилиці. Навесні в трухлявих осиках, березах, тополях виготовляє 3-4 дупла. В одному поселяється сам, а решту постачає своїм квартирантам.

Гра "Допоможи пташці знайти її гніздо". (Показ на екрані птахів і їх гнізд.) — А ви теж, напевно, потурбувалися придбати для птахів будиночки?

(Демонстрація штучних гніздівель).

- Мухоловки люблять, щоб вічко було на схід, синиці - на захід, а шпаки - будь-куди, менш вередливі.

- Якщо один будиночок зробити з дощок, а другий - з напівзогнилого дерева, який швидше займуть птахи? (З обпалу, бо воно схоже на дупло).

- А яка пташка не будує гнізда? (зозуля). Що ви знаєте про неї?

- Коли в лісі зацвітає конвалія, прилітає зозуля. Хоч вона і підкидає яйця майже 150 видам птахів, зате приносить велику користь - знищує волохату отруйну гусінь, яку інші птахи не їдять. Особливо багато шкідливих комах знищують птахи, коли годують пташенят м'яким кормом.

- Чарівний Карпатський край, край рідний нашому серцю, має сприятливі умови для життя птахів, яких є понад 180 видів: соколи, глухарі, повзики, пищухи і ін. (Показ ілюстрацій птахів Карпатського лісу.)

Зупинка. "Там на невідомих доріжках... "

- Ліс - це великий дім. Відгадайте загадку, щоб дізнатися, хто ще в ньому живе? Тисяча тисяч бондарів

Роблять хати без дворів, (мурашки)

- Це найчисленніша група тварин, що нараховує 1, 5 млн. видів. А що ви знаєте про мурашок?

- Мурашки виконують роль санітарів лісу. Вони безстрашні верхолази. Забираючись високо на дерево, вони скидають "трофеї" на землю. Досліджено, що одна мурашина сім'я за добу знищує 40-50 тис. шкідників. Синиці це потрібно робити місяць, а дятлу - 20 днів. Мурашки розпушують ґрунт, і завдяки цьому коріння дерев одержує більше повітря і вологи.

Назвіть комах лісу. (Розгляд таблиці і колекцій комах лісу.) Назвіть шкідливих комах лісу. А хто допомагає боротися з ними? Зупинка. "Охорона лісу". Завдання.

- Прочитай статтю "Охорона лісу" і поясни, чому ліс треба охороняти.

- Прочитайте, поясніть і доповніть поради Лісовичка:

Перейти на сторінку номер:
 1  2  3  4  5 


Подібні реферати:

Роль і місце вчителя у суспільному розвитку

ВСТУП Педагог, учитель, вихователь – довірена особа суспільства, якій вона ввіряє найдорожче і найцінніше – дітей, свою надію, своє майбутнє. Доля дітей в руках педагога, в його золотому серці, він має бути джерелом радісного пізнавального і морального зростання своїх вихованців. Жодна інша професія не ставить таких вимог до людини. Педагог забов”язаний бути яскравою, неповторною особистістю, носієм загальнодюдських цінностей, глибоких і різноманітних знань, високої культури. Тисячі професій народжуються і вмирають. Та ...

Гуцульське народне виховання

У державній національній програмі "Освіта" ("Україна XXI століття"), серед пріоритетних на­прямів реформування освіти відзначено, що в ос­нову національного виховання мають бути покладені: принципи єдності сім'ї і школи, наступ­ності та спадкоємності поколінь; прищеплення по­ваги до батьків, жінки-матері; організація родинного виховання та освіти як важливої ланки виховного процесу і забезпечення педагогічного всеобучу батьків. Побудувати повноцінну гуцульську школу без родини по суті неможливо. ...

Екологічне виховання учнів на уроках біології

Ідеї, які стали теоретичним підґрунтям пропонованих матеріалів, належать відомим в Україні вченим: академіку Д. М. Гродзинському, секретарю відділення загальної біології НАН України; члену-кореспонденту НАН України І. А. Акімову, директору Інституту зоології ім. І.І. Шмальгаузена НАН України; кандидату біо­логічних наук В. О. Межжеріну, раднику з еко­логії та екологічної освіти при директорі Інститу­ту зоології ім. І. І. Шмальгаузена НАН України, та були ними висловлені на сторінках книжок і періодичних видань, а також ...