Search:

Тварини лісу. Охорона лісу

1. Не руйнуй мурашник. 2. Не ламай гілок дерев. 3. Не руйнуй павутиння та не знищуй павуків. 4. Не лови метеликів.

- Назвіть, які рослини і тварини Карпат охороняють законом.

- Серед багатьох тварин, що занесені до Червоної книги, краса і гордість Карпат — беркути, диво наших лісів; з совиних - пугач, справжні лісові схимники — чорні лелеки. З Біловезької пущі до Карпатського лісу завезені наймогутніші тварини нашої країни -зубри. Довівши їх майже до загибелі, людина в останню мить проявила великий розум і взялася рятувати гинучий вид. Ці тварини нагадують людям, що знищити значно простіше, аніж повернути гинуче знову до життя.

В 1968р. створено Карпатський заповідник.

В нашій області є Тисовий заказник біля Княждвору. Це чудова пам'ятка природи, де на території 70 га зростає 11600 дерев рідкісного тису, що охороняється законом. (Огляд експонатів музею природи. )

Тис - це дуже древній представник української флори, зростав тут 180 млн. тому, занесений до Червоної книги. Це патріарх Карпатських лісів, його іменем народ називав села, міста, ріки, урочища. Здається, не було жодної господарської діяльності гуцулів, де б не використовувався тис. Кілька дерев тису поряд з іншими лісовими мандрівниками прижилися в центрі столиці Покуття, в місті над Прутом -

Коломиї і милують око своєю смарагдовою красою місцевих жителів, туристів, гостей нашого міста. (Кадри з фільму "Екзоти Карпат ").

• З давніх часів через усю історію пронесла людина любов до природи, доброту до всього живого , що робило її життя красивим, і перш ніж що-небудь зробити, замахнутись на щось, варто згадати слова:

Все на землі, все треба берегти.

І звіра, птаха, і оту рослину,

Не чванься тим, що цар природи ти -

Бо врешті ти лише її частина.

V. Узагальнення і систематизація знань. Завдання.

• Серед перелічених тварин визнач тих, що живуть у лісі: білка, горобець, рись, їжак, ластівка, бурий ведмідь, гуска, лелека, лось, шишкар, дятел, мурашка, зозуля.

• Знайди помилку. Вовк, лисиця, ласка, лось - хижі звірі.

• Продовж речення. Найбільші звірі наших лісів - це ...

• Побудуй ланцюги живлення (хто чим живиться) за зразком : Гриби - білка - куниця.

1)сойка, яструб, жолудь; 2)жук - короїд, дуб, дятел; 3)дикий кабан, вовк, жолуді; 4)миші лісові, жолуді, лисиці; 5)коріння дуба, миші, лисиця; 6)квітка, їжак, пугач , слимак.

• Знайди правильні відповіді на питання. Запитання до карток.

1) Які тварини живуть у лісі?

2) Які тварини охороняються законом?

3) Яку участь в охороні тварин можуть взяти учні?

4) Кого називають санітарами лісу?

5) Чим корисні птахи лісу ? Зашифровані відповіді

1)3нищують безліч комах , які пошкоджують дерева .

2)3аготовляти корм для лісових тварин.

3)Рудих мурашок, бо вони знищують безліч шкідливих комах.

4)Лосі, козулі, дикі кабани. До Червоної книги України занесені зубр, кіт лісовий.

5). Білки, лисиці, зайці, ведмеді, вовки, куниці, їжаки, вужі, гадюки, солов'ї, зозулі, іволги, дятли, синиці, мурашки.

VI. Підсумок уроку.

VII. Домашнє завдання.

Перейти на сторінку номер:
 1  2  3  4  5 


Подібні реферати:

Козацька педагогіка як унікальне явище світової педагогічної думки

Козацька педагогіка — феноменальне явище і складова української етнопедагогіки: в усній формі вона зберегла, переда­ючи з покоління до покоління найкращі духовні цінності наро­ду, досвід виховання, формування і навчання особистості, не за­фіксовані письмово прогресивні й результативні форми допологового виховання, батьківського опікування немовлят і дітей до­шкільного віку, роботи з отроками, підлітками і юнаками та по­будови взаємин між дорослими. Так виникли неписані закони кодексу лицарської честі, що передбачали: — ...

Комплексне заняття

Мета: Вправляти дітей в ходьбі по лаві. Стрибках в глибину, з обруча, в обруч, бігу змійкою. Закріпити знання дітей про осінні зміни в природі, в житті рослин і тварин. Розширити уявлення про різноманітність рослинного світу. Закріпити поняття про підготовку птахів до зими. Розвивати спостережливість. Здійснювати поступовий перехід від сприймання казкового змісту до математичних завдань. Вправляти дітей у кількісній і порядковій лічбі в межах 5 (серед. гр.), в межах 7 (ст.гр.), уміння рахувати зліва направо і навпаки. ...

Розвиток пізнавальних здібностей та інтересів учнів у процесі вивчення географії

Проблемне навчання, суть якого - самостійне одержання знань учнями, стає все більш цікавим для учителя і учня. Саме цей вид процесу навчання може забезпечити найбільшу активізацію навчально-пізнавальної діяльності учнів, яку супроводжує один з постійних стимулів навчання задоволення від процесу роботи та результату. Сьогодення націлює школу на формування ініціативної і самостійної особистості, наділеною творчою уявою, мисленням. Справжній педагог сьогодні не стільки той, хто навчає, стільки той, хто відчуває, як дитина ...