Search:

Утвердження Америці статусу США

Реферати » Історія Всесвітня » Утвердження Америці статусу США

1. Джерела державності

На формування державного ладу Америки вплинула Англійська політична спадщина.

Англійські поселенці принесли із собою політичні ідеї, що розвивалися в Англії в плині сторіч.

До 1600 Англійський уряд надавав своїм громадянам цивільні і політичні волі: розширення справ у суді присяжних. В англійській системі керування існували 2 принципи: 1) обмеженість повноважень уряду і 2) представницька влада. Вони і вплинули на подальший розвиток Америки, тому що була прийнята частина англійської системи.

Англійський Білль про права 1689 року дуже важливий для американських колоністів, він розмежовував права й обов'язки правителя, застосовувався до американських поселенців - вихідцям з Англії, у тім же ступені, що і до англійців.

Однієї з передумов американської революції: послужило припущення про те, що колоністи позбавлені основних прав, закладених у Біллі.

Незважаючи на фрагментарність і уривчастість своєї діяльності колоніальні уряди заклали основи національної державності.

Серед них найбільш важливі:

1) писана конституція, що гарантує основні волі і відмежовує силу уряду;

2) законодавчі органи, що були представлені виборними представниками;

3) поділ влади.

Ключовою рисою в период колоній було керування у відповідності з письмовим планом. Мейфлауерська угода першопоселенцы підписали в 1620 році, що є першим прикладом колоніального самоврядування. (41 чоловік, представники всіх родин, що прибули в Америку брали участь у розробці Мейфлауерської угоди).

Вони розуміли, що потрібні правила, щоб керувати своїм укладом, щоб вижити на цій землі.

Представницька влада стала невід'ємною правовою традицією в Америці задовго до оголошення своєї незалежності в 1776 році.

Губернатор як представник монарха виконував накази короля, він також втілював у життя закони, що приймалися колоніальними законодавчими органами.

2. Декларація незалежності

Декларація Незалежності говорить: “Усі люди створені рівними, усі вони обдаровані своїм творцем деякими невід'ємними правами, до числа яких відносяться право на життя, волю, прагнення на щастя. Для того, щоб гарантувати людям ці права, створюється уряд... Усякий раз, коли форма правління починає суперечити цим цілям, право народу - змінити її, або зовсім знищити і заснувати новий уряд”.

1 липня 1776 року Континентальний конгрес, відповідно до прийнятого раніше резолюцією, приступив до обговорення питання про проголошення незалежності.

Погляди Джефферсона, що знайшли вираження в Декларації, відбивали досвід самих американських колоній, їхні власні демократичні традиції, що склалися за півтори сотні років з часів підстави перших американських поселень.

Д.Джефферсон, за словами D.Malone: “бачив не мету, а засіб, і був набагато більш зацікавлений у тім, що повинно піти за формальним відділенням, чим у самій по собі акції відділення”.

Багато положень декларації незалежності не утратили свого значення і зараз. Вони усе ще актуальні, тому що очікують свого рішення. Саме в цьому змісті можна говорити про Декларацію як про “хартію американської демократії”.

Можна без перебільшення сказати, що для Америки це була віха, за якої починався новий етап у розвитку країни.

3. Формування влади штатів

Поряд з діяльністю Континентального конгресу важливим етапом на шляху становлення нової державної влади було обрання місцевих асамблей і конвентів замість розпущених раніше колоніальних адміністрацій.

Багато чого в цей час зважувалося з ініціативи масових демократичних організацій “Синів волі”, Комітетів чи зв'язку безпеки, що придбали особливий вплив до середини 70 х рр. Цього впливу вони не втратили і після проголошення незалежності. Діяльність асамблей протікала у відомій мері по контролем Комітетів зв'язку і безпеки. Поступово асамблеї здобувають самостійність. Одна з головних цілей імущих груп полягала в тім, щоб в ім'я ствердження власної влади обробитися від Комітетів зв'язку.

Перейти на сторінку номер:
 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 


Подібні реферати:

Японія на початку ХХ століття

Коротка довідка про країну Японія - держава в Східній Азії, розташовано на островах Хоккайдо, Хонсю, Сікоку і Кюсю і численних, що примикають до них дрібних островах. Територія Японії складає 372,2 тис. км. Столиця - Токіо, інші великі міста - Йокогама, Осака, Нагоя, Кіото, Саппоро, Хіросіма, Фукуока, Китакюсю. Адміністративно-територіальний розподіл - 47 префектур. Населення Японії складає 124,1 млн. чоловік (1992р.); 99,4% - японці, інше населення - це корейці, китайці, американці, айни ( нащадки древнього населення ...

СРСР 1964-1991 рр

1. Авторитарна командно-адміністративна система управління та її негативний вплив на суспільно-політичне життя У жовтні 1964 p. на пленумі ЦК КПРС відбулася зміна партій­ного керівництва СРСР. Замість М.Хрущова першим секретарем ЦК партії був обраний Л.Брежнєв, при керівництві якого роль партапарату в державному житті ще більше посилилась. У той же час Л.Брежнєв, зміцнюючи своє становище, продовжував здійсню­вати політику підтримки радянської олігархії, гарантуючи їй ста­більне існування. Поворот у політиці, що розпочався ...

Ідеологічні засади державотворення в Польщі, Чехії і Болгарії в ІХ-ХІ ст

Виникнення початкових форм суспільної думки і політичної ідеології в зарубіжних слов’янських країнах є підстави відносити до того часу, коли виникають перші політичні об’єднання. Витоки суспільної думки знайшли своє відображення в легендах про походження тих чи інших племен або племінних союзів. Деякі відомості збереглись у більш пізніх джерелах ХІ-ХІІ ст., наприклад, в “Апокрифічному болгарському літописі”, “Чеській хроніці” Козьми Празького, “Хроніці” Галла Аноніма, “Повести временных лет” тощо. У рамках ранніх об’єднань ...