Search:

Утвердження Америці статусу США

29 червня 1776 року схвалена віргінська конституція. Вона носила помірний характер, відбиваючи настрою учасників конвенту, більшість з який були плантаторами, що не мали “ні найменшого бажання вести справу до політичної і соціальної революції” (по словам Малоне).

За Віргінією схвалила Декларацію прав і конституцію Пенсільванія.

Усього лише 4 штати проголосили в 1776 році Декларацію прав, інші обмежилися прийняттям конституцій, уключивши, щоправда, у них положення про права людини.

Пенсільванська Декларація прав і конституція були, мабуть, самими демократичними з усіх Декларацій прав і конституцій того часу. “Саме в Пенсільванії самі радикальні ідеї у відношенні політики і конституційної влади, проголошені революцією нашили своє відображення”. Це порозумівалося значною мірою тим, що обраний для вироблення конституції пенсільванський конвент по своєму складі був набагато більш демократичним, чим у Віргінії й інших штатах. У ньому були досить широко представлені дрібні і середні власники “внутрішньої країни”. Принцип “не порушити прав приватної власності” дотримувався свято. Але в рамках буржуазно-демократичних норм пенсільванська конституція виявилася самою радикальною конституцією революційної ери.

Пенсільванська Декларація прав повторювала багато положень Виргинской Декларації прав, укладачі, безсумнівно, запозичали деякі положення, але пенсильванская Декларація прав пішла набагато далі. Це стосувалося таких питань, як: воля релігійного віросповідання, право збір і волю слова, право подачі петицій зі скаргою на дії влади.

Розглянуті приклади дають достатнє представлення про те, як протікав процес становлення нової влади. Варто помітити, що в Род-Айленде і Коннектикуту зберігся колишній порядок, заснований на старих королівських хартіях. В іншому, процес становлення нової державної влади протікав без істотних відхилень від описаних Віргінії, Пенсільванії і Меріленда, за винятком Массачусетса, де навколо питання про прийняття нової конституції йшла довга і гостра боротьба.

Колонія Массачусетс задавала тон в антибританському русі, а її столиця Бостон по праву вважається колискою американської революції. Тут відбулися події. Ставші джерелом проголошення незалежності. Саме Массачусетс поряд з Віргінією висунув тих людей, що стали на чолі США. Їхніми зусиллями формувався уряд і нові політичні інститути. Однак, конституція Массачусетса, як це ні дивно, виявилася дуже помірною. Вона відбивала, у першу чергу, інтереси імущих шарів, стремившихся установити контроль над патріотичними організаціями і визвольним рухом у цілому. У ході обговорення проект конституції на конвенті розгорнулася гостра дискусія між представниками західних і східних районів. І хоча по ряду питань було досягнуто компромісне рішення, практично ні 1 зі сторін воно не задовольнило. Особливо рішуча відсіч конституції була дана в 1778 році заходом. Головний об'єкт нападок - високий виборчий майновий ценз, а також, відсутність гарантій оплати шляхових витрат депутатам вилучених західних районів, що випливали до місця засідань на східному узбережжі. У цілому результати такі, що при голосуванні в співвідношенні 5 до 1 висловилися проти ратифікації . конституція викликала явне розчарування і на сході штату, хоча її умови були більш сприятливі для жителів східних районів.

Після провалу в 1778 році конституції було прийняте рішення про скликання нового конвенту, що ухвалив у вересні 1779 року виробити новий документ, поклавши цю місію на знову сформовану комісію. Вирішальна роль у підготовці проекту належала Дж.Адамсові, що представляв помірне крило вігів і дотримував філософії “збалансованого правління”, що визнавала суверенітет народу за умови, що “безпосередньо” влада повинна знаходитися в руках “еліти”.

Перейти на сторінку номер:
 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 


Подібні реферати:

Рим та Карфаген

БОРОТЬБА РИМУ ТА КАРФАГЕНУ ЗА ОПАНУВАННЯ ЗАХІДНОГО СЕРЕДЗЕМНОМОР’Я В РОКИ ПЕРШОЇ ПУНІЧНОЇ ВІЙНИ (264 – 241 рр. до н.е.) Кожна війна має своїх героїв, антигероїв та причини, через які вона виникла. Війни без причин не буває, оскільки безглуздо жертвувати життям сотень, тисяч, мільйонів людей заради особистої втіхи, видовища чи забави. Головними причинами римо-карфагенських протистоянь є соціально-економічні протиріччя, які постають тим ядром, на основі якого можна окреслити реальну картинку минулого, зрозуміти сутність ...

Російські революції

У 1917 році відбулися дві російські революції. Перша – Лютнева – скоріше походила на розвал, ніж на повстання. Почалася вона досить невинно, коли 8 березня (23 лютого за ст. ст.) петроградські робітники оголосили страйк протесту проти нестачі продуктів. Але, отримавши наказ стріляти в цивільних людей, царські війська перейшли на бік робітників. За кілька днів подібне вчинила більша частина столичної залоги. Водночас населення міста заповнило вулиці, щоб продемонст­рувати солідарність із страйкарями. З поширенням ...

Україна в умовах десталінізації

План 1. Початок десталінізації та демократизації суспільного життя в Україні, ХХ з’їзд КПРС і Україна. 2. Характер і між демократизація державного життя. 3. Україна на міжнародній арені. 4. Демократизація культурного-духовного життя в республіці. 5. Суперечливість ідеологічних та культурних перетворень. Посилення революції. Антицерковна кампанія. 6. Зародження диседентного руху в Україні „Шистидесятники”. Значення діяльності диседентників. 1. Початок десталінізації та демократизації суспільного життя в Україні, ХХ з’їзд ...