Search:

Утвердження Америці статусу США

Прийняття конституції 1787 року було продиктовано інтересами ствердження влади великої буржуазії і земельної аристократії. Якщо говорити про загальну її оцінку як політичного документа, то не можна не визнати, що для того часу це була передова конституція, особливо, після прийняття Білля про права, що також варто розглядати як визначений підсумок класової боротьби. Саме у виді відсутності Білля про права конституція зустріла масову опозицію. Інтереси незаможних шарів, що представляли, населення супротивники конституції рішуче наполягали на прийнятті виправлень до неї і критикували її за відсутність у ній гарантій елементарних політичних воль. Творці конституції були “абсолютно не розташовані займатися виправленнями, поки не буде цілком організований Уряд,” - говорив Мустье. Однак, в остаточному підсумку вони змушені були це зробити. Знайшовши, що “їхні супротивники підготували довгий список доповнень. Здатних чи послабити взагалі ниспровергнуть усю нову систему, вони вирішили запропонувати самі те, що не могло їй зашкодити і взяти під контроль дебати для того, щоб зробити їх для себе більш сприятливими”. Таким чином, прихильники конституції досягали подвійного ефекту. З однієї сторони: вибили козир з рук опозиції, з іншого боку - сформулювали доповнення до конституції в прийнятному для себе виді. “Ці виправлення були складені пануючою партією в такій манері, щоб не нанести ніякого збитку духу конституції і вгамувати надмірне занепокоєння.” (Е.Мустье). Разом з тим, прийняття Білля про права було принципово важливим успіхом демократичних сил.

Особливу тривогу викликало повстання Д.Шейса, що послужило однієї з безпосередніх приводів скликання конвенту і прийняття Конституції 1787 року. Дж.Вашингтон говорив, що повстання Шейса показало необхідність створення сильної центральної влади, щоб ліквідувати “безладдя”. Дж.Вашингтон писав Д.Медісону: “якщо не вистачає сили, щоб справитися з ними, яка гарантія, що людині забезпечена життя, воля і власність?”.

Подібно Дж.Вашингтонові, що став головою конвенту, що виробила конституція, більшість інших його учасників дотримувало такої ж точки зору.

Хоча для свого часу конституція 1787 року вважалася передовий, вона була усе-таки відступом від раніше даних обіцянок. Існує точка зору, що (М.Дженсен), що у відомому відношенні вона означала навіть крок назад у порівнянні з “Статтями конфедерації” і вже по одному цьому може розглядатися як свій рід термідора американської революції.

Конституція затвердила нову систему влади і новий правопорядок. США з'являлися республікою на чолі з президентом. Останній, однак, був наділений такими широкими повноваженнями, що його положення не так вуж істотно відрізнялося від положення монарха. Як глава виконавчої влади президент призначався верховним головнокомандуючим збройними силами. І не випадково, видимо, першим президентом США (1789 р.) став Дж.Вашингтон. Законодавча влада була залишена за конгресом, хоча й у тій сфері президенту належало вагоме слово. Вищою судовою владою був наділений Верховний суд. Створений у такий спосіб державний порядок цілком задовольняв інтереси панівних класів - великої буржуазії і плантаторів, затвердивши їхню безроздільну диктатуру.

Прихильники школи “згоди”, що зображують Конституцію 1787 року як зразок демократичного рішення питання, спростовують це положення. Включення в 1789 році Білля про права в текст Конституції сприяло деякої демократизації цього документа.

Вироблена в результаті майже 4 місяців обговорення (конвент припинив свою роботу 17.IX.1787 р.) нова Конституція США, що, за умови її ратифікації 9 з 13 штатів США повинна була замінити колишні “Статті конфедерації”, виходить уже з того, що США - уже не союз окремих суверенних держав, конфедерація штатів, а союзна федеральна держава, більш тісна і міцно об'єднане, на чолі з центральним урядом, що володіє широкими повноваженнями.

Перейти на сторінку номер:
 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 


Подібні реферати:

Реформи спартанського законодавця Лікурга

ВСТУП. ЛИКУРГ (LYKURGOS), Легендарний спартанський законодавець (9 – 8 вік до нашої ери) (Давня Греція.). Свідчення про життя Ликурга різноманітні та противорічиві. Гречеські автори 5- 4 віку до нашої ери приписують Ликургу створення інститутів спартанського суспілного та державного устрою, дійсне створення яких було результатом довгого історичного процессу переходу від первіснообщинного строю до классового суспільства. Ликургу приписують розділення Лаконських земель з прикріпленими ілотами на рівні ділянки для спартітатів ...

Російські революції

У 1917 році відбулися дві російські революції. Перша – Лютнева – скоріше походила на розвал, ніж на повстання. Почалася вона досить невинно, коли 8 березня (23 лютого за ст. ст.) петроградські робітники оголосили страйк протесту проти нестачі продуктів. Але, отримавши наказ стріляти в цивільних людей, царські війська перейшли на бік робітників. За кілька днів подібне вчинила більша частина столичної залоги. Водночас населення міста заповнило вулиці, щоб продемонст­рувати солідарність із страйкарями. З поширенням ...

Олександр Грехам Белл

(1847 – 1922рр. ) Олександр Белл народився в Единбурзі 3 березня 1847 року в сім`ї філологів. Олександр ріс в атмосфері музики і декламування, де звукам людського голосу приділялась особлива увага. В 14 років він переїхав до дідуся в Лондон, під керівництвом якого вивчав літературу і ораторське мистецтво. А через три роки вже почав самостійне життя, викладаючи музику і ораторське мистецтво в академії Уестон - Хаус Фундаментально вивчивши за 9 років акустику і фізику людської мови, Белл став асистентом ...