Search:

Деякі аспекти діяльності жіночих організацій укр. діаспори з громадскістю України в галузі культури

Реферати » Політологія » Деякі аспекти діяльності жіночих організацій укр. діаспори з громадскістю України в галузі культури

Тисячолітня історія українського народу відзначена не тільки звитяжними подвигами, а й трагічними випробуваннями, які він зазнав на тернистому шляху до незалежності. Багатьох українців тяжка доля розкидала по всій планеті. Утворення діаспори обумовлено, в основному, соціально-економічними та політичними факторами. Відомо три хвилі еміграційного руху, хоча історія української еміграції сягає в сиву давнину.

У другій половині 19-го століття розпочалася перша хвиля еміграції, яка тривала до початку першої світової війни. Це була трудова еміграція переважно з західних регіонів України, де існували низький життєвий рівень, безземелля. В основному виїздили до Америки, де були не тільки вільні землі, а й сприятливі соціально-економічні умови для їх освоєння, а також в Канаду, Бразилію, Аргентину.

Друга хвиля еміграції охоплює період між двома світовими війнами. У цей час вже простежуються поряд з соціально-економічними і політичні причини, але переважають перші. В пошуках кращого життя українці відправлялися до Польщі, Австрії, Румунії, Німеччини, Чехословаччини, Канади, США.

По закінченню другої світової війни розпочалася третя хвиля української еміграції. Вона була викликана переважно змінами і подіями політичного характеру і направлена до Північної та Південної Америки, Австралії.

Сьогодні зарубіжні українці є повноправними громадянами багатьох країн світу. Не дивлячись на те, що проживають у багатоетнічному оточенні, українці намагаються зберігати у своєму середовищі рідну мову, звичаї, культурні, мистецькі та побутові традиції, тобто свою національну самобутність. Проте, разом з тим, українське населення в країнах, де вони проживають, роблять все можливе для розвитку економіки і культури нової батьківщини.

Великий вклад у збереження своїх національних коренів, розвиток співробітництва в галузі історії, культури, економічній сфері здійснюють жіночі організації української діаспори різних держав.

Активно діє по збереженню багатої української спадщини українського народу Союз Українок в Австралії, який було створено ще в п'ятдесятих роках двадцятого століття. Українські жінки сприяли, як могли, формуванню місцевого українського громадського життя, розвивали зв'язки з материковою Україною. Серед активних діячок Союзу Українок відомі А. Соломко, Т. Долгун, А. Кубик, О. Величко, О. Мотика, К. Савка, Є. Островська та інші. Діяльність цієї жіночої організації всестороння. Союз Українок заробив і зібрав своїми силами кошти для відправлення їх до України після Чорнобильської трагедії, яка сколихнула весь світ. У себе вдома на Великдень, Різдво члени Союзу Українок щорічно розвозять у лікарні, будинки одиноких людей похилого віку продукти, одяг. В Австралії в Ньюкаслі при активному клопотанні жіночих організацій, урядом побудовано дім, призначений для одиноких, які прибули зі Східної Європи. Сюди розміщували і прибувших з України. До правління цим будинком увійшли представники Союзу Українок Австралії. Крім цього, велику кількість одягу, зібраного і купленого на кошти Союзу, було направлено до України і передано для малозабезпечених українців.

Жіноча організація Союз Українок Австралії бере активну участь у культурному житті країни, розвиваючі національні традиції. При багатьох відділеннях Союзу в містах Австралії створено різні танцювальні ансамблі. Дитячий танцювальний ансамбль "Троянда", який вдало виступає в українському середовищі, також знаходиться на утриманні Союзу Українок. Ансамбль виступав у багатьох містах України.

Восени 1993 року вся Україна і українська діаспора відзначали скорботну подію – шістдесяті роковини голодомору в Україні. В Києві відбувся конгрес в пам'ять про цю дату. На ньому була присутня представниця від Союзу Українок Австралії пані Є. Островська. Вона була живим свідком цих подій, про що розповіла під час свого виступу на конгресі і в бесідах.

Члени Союзу Українок Австралії організували святкування тисячоліття Хрещення України у себе на батьківщині. На честь цієї події була відкрита Українська мистецька виставка "Українська спадщина". Крім цих заходів жінки-активістки організовували відзначення різних пам'ятних подій з української історії. Щорічно в Австралії святково відзначають День незалежності України. Один із відділів Союзу Українок Австралії в Ньюкаслі в День незалежності нашої держави проголосив акцію утримання дипломатичної служби України в Австралії на його кошти.

Перейти на сторінку номер:
 1  2  3  4 


Подібні реферати:

Інтнграція України в світовий простір

Нинішня ситуація характеризується глобальною трансформацією усіх країн світу до нового якісного стану , нового типу цивілізації третього тисячоліття . Розв`язання цих нагальних завдань здійснюється на різних рівнях та у різноманітних сферах суспільства .Світові проблеми обговорюються вивчаються й вирішуються певною мірою в Організації Об`єднаних Націй та її підрозділах, регіональні питання -у межах сучасних інтеграційних об`єднань ,економіка окремих країн - державними та іншими установами ,науково-дослідними інституціями . ...

Історiя та традицiї зовнiшньополiтичної служби України

Становлення зовнiшньополiтичної служби України пов'язано iз створенням самостiйної держави i проголошенням 10 червня 1917 року I Унiверсалу Української Центральної Ради. Процес формування самостiйних органiв законодавчої i виконавчої гiлок влади знайшов своє оформлення в проголошеному Центральною Радою 16 липня 1917 року Другому унiверсалi, в якому було повiдомлено про утворення Генерального Секретарiату - виконавчого органу влади. З першого дня iснування Генерального секретарiату в його складi розпочало дiяльнiсть ...

Деякі аспекти діяльності жіночих організацій укр. діаспори з громадскістю України в галузі культури

Тисячолітня історія українського народу відзначена не тільки звитяжними подвигами, а й трагічними випробуваннями, які він зазнав на тернистому шляху до незалежності. Багатьох українців тяжка доля розкидала по всій планеті. Утворення діаспори обумовлено, в основному, соціально-економічними та політичними факторами. Відомо три хвилі еміграційного руху, хоча історія української еміграції сягає в сиву давнину. У другій половині 19-го століття розпочалася перша хвиля еміграції, яка тривала до початку першої світової війни. Це ...