Search:

Альд Пій Мануцій

Реферати » Історія Всесвітня » Альд Пій Мануцій

ЗМІСТ

Альд Пій Мануцій. 2

“Нова Академія” Альда. 3

“Дім Альда” і Франческо Гріффо. 3

Титульні листи і колофони. 5

“Якір і дельфін” Альдо. 7

Шедеври Альда Мануція. 8

Твори Аристотеля і інші фоліанти. 8

Про Етну та інших ін-кварто. 9

Маленькі альдини. Альд і Гріффо. 11

Висновок. 13

Література. 15

Альд Пій Мануцій.

Мануцій (Мануччи) – знаменита сім'я венеціанських друкарів, видавців і вчених епохи Відродження. Родоначальник їх – Альд Мануцій-старший, відомий під іменем Aldo Рiо, народився близько 1450 р. в Басіано, поблизу Риму. До свого родового імені Manucci, він згодом додавав Romanus (римлянин), рідше – Bassianus (уродженець Басіано) або Latinus. Ім'я його звучало по латині так: Aldus Pius Munutius Romanus.

Первинну освіту Альд отримав у Римі. Окрім латини, Альд досконало володів грецькою мовою. У Римі Альд отримав солідні знання з класичної філософії і літератури. Рим він вважав своїм першим університетом. Другим університетом Альда стала Феррара (1475 р.).

У зв'язку з облогою Феррари французами Карла VIII, яка паралізувала на якийсь час інтелектуальне життя цього університетського міста, Альд знайшов притулок в Мірандолі, в замку князів Пікоді Мірандола. Тут він провів близько двох років, у дружньому спілкуванні з одним з найзначніших представників італійського гуманізму, Джованні Пікоделла Мірондола, де знайомився, між іншим, з основами старогрецької мови, якою володів Джованні. Близько 1485 р, ймовірно за рекомендацією Джованні Піко, Альд став наставником юних князів – Альберто і Ліонелло ді Капрі, племінників Джованні. Таким чином, перш ніж стати видавцем, Альд був педагогом і навіть укладачем грецької і латинської граматик, видав латинську – в 1501-1502 рр., грецьку – в 1515 р.

Плани заснування власної друкарні давно вже зріли в голові Альда: треба було рятувати грецьку літературу, якій, здавалося, загрожували загибель і забуття. Залишки Візантійської імперії були захоплені турками в роки, коли Альдус був ще немовлям. Греки, котрі втекли від турків, шукали порятунку на острові Сицилія, прагнули осісти у Флоренції та інших культурних центрах Італії. Флоренція довгий час була осередком грецької ученості, але після смерті Лоренцо Медичі Прекрасного (у 1492 р.), Флоренція почала втрачати значення головного центру грецької культури в Італії, а процвітаюча Венеція ставала, між тим, центром книгодрукування взагалі і грецького зокрема. У Римі і Падуї[1], в Болоньї та Феррара[2], у Венеції, Перуджі[3] та інших містах Італії можна було зустріти викладачів грецької мови, потяг до вивчення якої був величезний. Гостро відчувалася потреба в грецьких книгах. Альд відчував у собі сили, щоб взятися за їх видання. Але у нього не було грошей. На допомогу прийшов один з його колишніх учнів: молодий князь Альберто Піо ді Карпі дав Альду кошти для облаштування друкарні.

“Нова Академія” Альда.

Друкарня Альда була заснована в 1494 році у Венеції. Де саме розміщалася спочатку друкарня Альда – невідомо. Очевидно, що однією з найважливіших причин, чому саме Венеція була вибрана місцем, де Альд вирішив заснувати свою видавничу справу, послужила та обставина, що тут знайшли притулок багато освічених греків, які втекли від турецького нашестя. Серед венеціанських греків Альд шукав і знаходив потрібних йому помічників – редакторів і коментаторів грецьких текстів, складачів і коректорів для своєї друкарні. Говорячи про вчених греків, які співпрацювали з Альдом, необхідно назвати “знаменитого Марка Мазура”, який читав лекції про грецьку мову в Пауді, а в 1513 р. викладав у Венеції. Саме він підготував для Альда Мануція перші видання Арістофана, Евріпіда і Павсанія. NEACADEMIA – так називав сам Альд тісне коло друзів, що утворися з авторів, коректорів і інших близьких йому і його видавничій справі осіб. Члени “нової Академії” регулярно збиралися для співбесід, які проводились грецькою мовою. Якщо хто-небудь вставляв в свою промову латинське або італійське слово, з нього брали штраф. Гроші, зібрані таким чином, йшли на їжу і вино. “Нова Академія” Альда була, по суті, грою в стародавніх греків з бенкетами учених мужів, “симпозіумами”. Але на цих веселих забавах, обговорювалися дуже серйозні плани майбутніх видань грецьких класиків і народжувалися грандіозні нові задуми.

Перейти на сторінку номер:
 1  2  3  4  5  6  7  8  9 


Подібні реферати:

Зовнішня торгівля Речі Посполитої з країнами Західної Європи наприкінці ХV-першій половині 1VII ст.

У ХVІ – середині ХVП ст. торгівля в економічно розвинутих країнах Європи була одним з методів первісного нагромадження капіталу. В країнах з уповільненим економічним розвитком, навпаки, торгівля іноді стимулювала повернення до кріпосних форм господарювання, підпорядко­вувала місцеве виробництво інтересам європейського капіталу. Зростало значення торгового і тісно пов’язаного з ним лихварського капіталу. Укупець-скупник нерідко передворювався в капіталіста-підприємця. Унаслідок великих географічних відкриттів з’явилися нові ...

Суспільно-політичні рухи в 1919-1939 рр.

ПЛАН Лібералізм і консерватизм, їх пріоритети і соціальна база. Утворення, цілі, тактика комуністичного руху. Зародження та ідейні засади італійського фашизму та німецького націонал-соціалізму. Національно-визвольний рух. Робітничий і соціалістичний рух після І світової війни. Лібералізм – політична течія, теорія, яка має на меті ліквідацію і пом’якшення різних форм державного і суспільного примусу щодо особи. В економіці виступає за принцип вільної торгівлі, ліквідацію митних бар’єрів. Провідним напрямом ...

Фашизм

П Л А Н Вступ. Прихід фашистів до влади. Механізм фашистської диктатури, державний устрій та політичний режим. Каральні органи, як головна опора фашистської диктатури. Висновки. Вступ "Третій рейх", залишивши такий помітний слід в історії 20 століття, як це не парадоксально, проіснував лише 12 років, з 1933 по 1945 рр. в країні, що дала світові Лютера, Гете, класичну філософію, Ніцше, Планка, Ейнштейна. В цей незначний навіть для одного покоління строк Німеччина перетерпіла жахливу метаморфозу. "Третій ...