Search:

Дарсонвалізація. Методика Техніка безпеки. Сучасна апаратура

Реферати » Медицина » Дарсонвалізація. Методика Техніка безпеки. Сучасна апаратура

ЛІТЕРАТУРА:

Фізіотерапія. Е.І. Пасинков.

Клінічна фізіотерапія. В.В. Оржешковського.

Довідник. Техніка і методика фізіотерапевтичних процедур. В.М. Боголюбова.

ПЛАН

Методи дарсонвалізації.

Покази та проти покази до використання дарсонвалізації.

Техніка проведення дарсонвалізації.

Дозиметрія.

Апаратура.


Дарсонвалізація – це найдавніший метод високо часткової електротерапії. Свою назву метод получив від імені автора – французького фізика, фізіолога та лікаря Ж.Діарсонваля.

Розрізняють два самостійних методи дарсонвалізації – загальну та місцеву.

Дарсонвалізація – дія з лікувальною метою імпульсним, перемінним, синусоїдальним током високої частоти (100-140 кГц) високої напруги (20 кВ) і малої сили (0,02 мА). Імпульси високо часткового току ідуть один за одним50 раз у секунду. При місцевій дарсонвалізації між електродом і шкірою виникає тихий або іскровий розряд (який викликає подразнюючі і навіть пропікаючи дії.

Використовують також загальну дарсонвалізацію, при якому на хворого (розміщеного в соленоїді), діє електромагнітне поле високої частоти (440 кГц) високої напруги і малої сили. Але на даний час при відсутності серійної апаратури загальна дарсонвалізація мало приміняється в медичній практиці. Місцева дарсонвалізація – це метод висок часткової електротерапії, при якому на тіло хворого діють імпульси швидко затихаючим тоток високої частоти (110 кГц) високої напруги (10-100 кВ) і малої сили (10-15 мА).

При проведенні процедур до одного із полюсів апарат приєднують електрод, який складається з фігурного скляного балона різної форми, повітря в середині якого розріджене (до 13,5 6,7 Па).

Вакуумним електродом діють на певну ділянку шкіри або слизової оболонки. При цьому виникає високо частковий електричний розряд, та імпульсний ток високої частоти, малої сили і високої напруги проходить, через тканини організму. Місцева дарсонвалізація викликає в місці дії короткогасне звуження, а потім розширення судинів, нормалізує тонус гладки м’язів. При цьому знижується тонус вен, що зменшує венозний стан. Покращує капілярний кровообіг.

Понижує чутливість нервових закінчень і знімає спазми гладких м’Язів, судин, і наступає болезнижуючий ефект. Виникає також проти алергічна трофічна протизапальна дія.

В даний час для проведення місцевої дарсонвалізації приміняють апарат “Іскра-1”, який побудований на електроламповій схемі інездійснює радіопоміних простий в використанні. Для дії на шкіру лиця, шиї, воротнікової зони, області серця, живота, спини, кінцівок використовують грибоподібний електрод.

При дії на слизову носа, прямої кишки використовують спеціальний електрод.

Покази до місцевої дасрсотвалізації:

Варикозне поширення вен, стенокардії, зуд при діабеті, атеросклероз судин головного мозку, мігрень, хвороба Рейно І-ІІ ступенів, невтрит слухового нерва.

Притипокази: лихоманка, злоякісні новоутворення, активний туберкульоз, кровотечі, істерія. Непереносимість електричного току.

Апарати: для проведення місцевої дарсонвалізації вітчизняна промисловістьв ипускає апарат “Іскра-1”,2.

Апарат виконаний по І класу електробезпеки і потребує заземлення. На передн панель апарата винесено:

включатель;

сигнальна лампа;

лампа виміріювального прибору;

розділював для прикріплення рещопатора.

Резонатор являється високовольтним трансформатором, який підвищує амплітуду напруги на виході до пацієнта. До апарату надається набір з восьми вакуумних електродів.

Техніка проведення процедур:

Приміняють дві методики персоналізації – контактну і дистанційну.

При контактній методиці електрод накладають на шкіру або слизову, що призводить до тихого розряду, невикликаючого в хворого об’єктивних. При цій методі для ефективного покращення руху електроду шкіру припудрюють тальком.

При дистанцій методиці електрод розміщують до паталогічного вогнища з повітряним зазором, що призводить до виникнення іскри і сила току буде залежна від величини зазору. Чим більша іскра тим більша буде виражена припікаючи дія.

При приміненні як контактної так і дистанційної методики використовують два способи проведення:

лабільний;

стабільний.

Апарат можна експлуатувати без виключення з розетки 8 год. (20 хв. роботи, 10 хв. перерви). Використаний електрод миють з милом, протирають і тримають в банці з розчином 70% спирту. Коптити електроди не можна.

Дозиметрі: дозують дарсонвалізацію по часі, місцеві процедури проводять на площу 600 см2 від 2-х до 20-ти хвилин при малій, середній і великій інтенсивності розряду, щоб оприділити об’єктивні відчуття хворого. На курс лікування від 3-х до 30-ти процедур.

Перейти на сторінку номер:
 1  2 


Подібні реферати:

Контроль якості стерилізації паровим методом

ПЛАН Вимоги експлуатації парових стерилізаторів. Види парових стерилізаторів. Якість контролю стерилізації паровим методом. Парові стерилізатори відносяться до посудин, які працюють під тиском. При експлуатації парових стерилізаторів необхідно користуватися вимогами правли “Будови і безпечної експлуатації посудин, що працюють під тиском, які затверджені державним органом контролю Держнагляд охорони праці”. Правила будови і техніки безпеки при роботі на автоклавах затверджені Мінздравом. Інструкція по стерилізації в парових ...

Історія розвитку сестринської справи в Україні

Історія розвитку сестринської справи в Україні. Організація шпиталів у Запорізькій Січі. Догляд за хворими, пораненими в монастирях. Андрій Крупинський засновник медичної освіти в Україні. Положення про медичну освіту. Система підготовки медичних сестер в Україні сьогодні, спеціалізація Тема: Історія розвитку сестринської справи в Україні. Організація шпиталів у Запорізькій Січі. Догляд за хворими, пораненими в монастирях. Андрій Крупинський засновник медичної освіти в Україні. Положення про ...

Психічні і моральні якості медичного працівника

Вивчення проблем професійної етики, її специфіки веде нас від загального до особистого, що дозволяє пізнати мораль ширше і пов’язати її з практичною діяльністю індивіда. У професійній етиці можна простежити зв’язки між тими або іншими видами діяльності, психологічними й етичними чинниками та якостями, поєднання суспільних інтересів з інтересами особистості. Лікарська мораль – це система норм і вимог до поведінки і морального обличчя лікаря і всього медичного персоналу, а також моральні почуття, які реалізуються у ...