Search:

Добровольці в соціальній роботі

Реферати » Різне » Добровольці в соціальній роботі

План

Загальне поняття про соціальну роботу.

Що таке волонтерство.

Заохочення добровольців.

Список використаної літератури.

1. Загальне поняття про соціальну роботу

Система соціального захисту на Україні у сучасних умовах постійно потребує до себе уваги з боку держави та суспільства. Зміни в Україні у останні роки призвели до сильного погіршення умов життя населення, тому потреба у ефективній роботі системи соціального захисту постає перед нами як ніколи . Але ефективна робота установ соціального захисту неможлива без висококваліфікованих працівників які досконало володіють усіма необхідними професійними навичками та вміннями.

Одним з таких напрямків соціальної допомоги є участь добровольців у здійсненні цілого ряду соціальних послуг для тих, хто їх потребує. Іншими словами – волонтерська робота.

2. Що таке волонтерство?

Волонтерство - це неоплачувана, свідома, добровільна діяльність на благо інших. Будь-хто, що свідомо і безкорисливо трудиться на благо інших, може називатися волонтером.

Хто може стати добровольцем (волонтером)?

Найчастіше відповідь на це питання така: ним може бути доросла людина, вміла і відповідальна, котра може присвятити свій час і уміння добровільній соціальній праці. Кожний може стати волонтером, у будь-якій сфері громадського життя, де є необхідність.

Що можуть добровольці?

Можна залучати волонтерів у ті сфери діяльності, які не оплачуються, але залишаються важливими для досягнення цілей соціальної програми. Наприклад, відвідування хворих у лікарнях, доставка продуктів старим, що уже не можуть виходити з будинку, робота з дітьми в школі чи привертання уваги до соціальних проблем свого краю чи регіону тощо.

Будь-яка робота може виконуватися волонтерами. Доброволець - це не тільки помічник чи соціальний працівник, що піклується про навколишніх. Він може бути і вчителем, фахівцем з комп'ютерів, політиком, інженером чи дизайнером.

Волонтери можуть:

Виконувати завдання, які не відносяться до постійних оплачуваних робіт;

Додати новий вимір і нових людей до організації;

Принести нові ідеї в соціальну роботу;

Створювати суспільна думку про соціальні організації в суспільстві;

Поширювати інформацію про соціальні потреби та можливі шляхи їх вирішення в особистому спілкуванні з людьми;

Допомогти в збиранні засобів для соціальних потреб;

Заохочувати громадську активність.

Часто як мотив для волонтерської роботи виступає потреба в контактах з іншими людьми і подолання почуття самітності.

Волонтерство відповідає природній потребі бути членом групи, цінностям і цілям якої волонтер може цілком відповідати. Фактори мотивації відбиті в результатах опитування :

Хочу допомагати нужденним людям 61%

Сподіваюся навчитися чомусь новому 46%

Хочу мати якесь заняття 41%

Для власного задоволення 31%

Хочу познайомитися з новими людьми 29%

Хочу відповісти людям за добро добром 11%

Хочу бороти з визначеною проблемою 7%

У мене є вільний час 4%

Часто люди не можуть реалізувати усі свої потреби, працюючи тільки за професією. У цьому випадку волонтерська праця може внести розмаїтість, дозволяючи відвернутися від щоденної рутини. Волонтерська робота допомагає в задоволенні таких потреб, як контакти з новими людьми, самозадоволення, просування якихось цінностей.

Для організації важливо чітко вирішити, навіщо їй потрібні волонтери і що кожний з них буде робити. Потрібно просто позначити, які нестатки організації можуть бути задоволені одним чи декількома волонтерами.

Завжди краще, якщо прийом на роботу добровольців буде проводитися теж волонтером, а не представником персоналу. Для підбора волонтера можна використовувати різні методи, включаючи:

Перейти на сторінку номер:
 1  2  3 


Подібні реферати:

Добровольці в соціальній роботі

План Загальне поняття про соціальну роботу. Що таке волонтерство. Заохочення добровольців. Список використаної літератури. 1. Загальне поняття про соціальну роботу Система соціального захисту на Україні у сучасних умовах постійно потребує до себе уваги з боку держави та суспільства. Зміни в Україні у останні роки призвели до сильного погіршення умов життя населення, тому потреба у ефективній роботі системи соціального захисту постає перед нами як ніколи . Але ефективна робота установ соціального захисту неможлива без ...

Махатма Ганді

Багато хто вважає найвизначнішою постаттю ХХ століття геніального фізика Альберта Ейнштейна. Сам же великий вчений мав зовсім іншого фаворита: «Можливо, прийдешні генерації просто не повірять, що така людина із звичайної плоті та крові ходила по цій грішній землі». Ейнштейн вів мову про Мохандаса Карамчанда Ганді, якого спершу вся Індія, а потім і цілий світ називали Махатмою Ганді, хоч сам він категорично не сприймав цього ймення. «Махатма» мовою хінді означає «велика душа», «великий вчитель». «Моральний вплив, який ...

Страви відварні і припущені

Стерлядь відварна цілою Стерлядь — 267, морква — 5, цибуля — 5, петрушка — 4, маса вареної риби — 125, лимон — 8, вершкове масло — 5, гарнір — 150, соус — 75. Вихід: 350. У дрібної стерляді (300 г) обчистити бокові, черевні і дрібні «жучки» без ошпарювання. Потім видалити нутрощі, промити, витягнути визигу через черевце, з голови видалити зябра. Спинні «жучки» видалити після варіння, щоб при тепловій обробці риба не деформувалась. Інколи для банкетної подачі стерляді надають форму кільця. Для цього у хвостовій частині риби ...