Search:

Політична система і державний устрій Болгарії

Глава друга та третя окреслює положення про голову засідань і керівництво ними.

Інформація про парламентські групи міститься в главі 4. Там вказано, що в залежності від своєї політичної орієнтації, народні представники можуть створювати парламентські групи, мінімальна кількість членів повинна бути не менше 10. Якщо в такій групі кількість членів опуститься нижче мінімуму, така парламентська група припиняє існувати. Кожен народний представник може бути членом однієї парламентської групи.

Глава пята присвячена комісіям в парламенті. В статті 47 вказано перелік постійних (всього - 24), наприклад, такі як Комісія з питань економічної політики; Комісія з зовніш-ньої політики; Комісія з трудової і соціальної політики; Комісія з питань освіти і науки; Комісія з питань парламентської етики; Комісія по боротьбі з корупцією та ін. Починаючи з статті 31 і далі – призначення, склад, чисельність, повноваження та функції тимчасових комісій.

Глава шоста присвячена засіданням Народних Зборів. Там вказано, що в парламенті відбувається три сесії щорічно.

Глава сьома – внесення пропозицій, обговорення та рийняття законопроектів Народними Зборами.

Глава восьма – парламентський контроль.

Глава девята – парламентські слухання.

Глава десята – парламентський нагляд і контроль з питань щодо Європейського Союзу.

Глава одинадцята – народні представники.

Глава дванадцята – поведінка в парламенті.

Провідними політичними партіями Болгарії в парламенті є:

v Болгарська соціалістична партія (БСП) – лідер партії Сергій Станишев. 25 червня 2005 року партія отримала перемогу на виборах депутатів в 40-ві Народні Збори.

v “Національний рух Симеон ІІ” (НРСД) – передвиборча коаліція, створена в квітні 2001 року для забезпечення участі прихильників Симеона Сакскобургготського в парла-менських виборах 17 червня 2001 р. В квітні 2002 р. перетворена в партію під тою ж назвою. Керівник партії – С. Сакскобургготський.

v Рух за права і свободи (РПС) – створений 4 січня 1990 р. Виражає інтереси болгарських етнічних турок і мусульман. Голова партії – Ахмед Доган.

v “Атака” – патріотичне об’єднання, створене за декілька місяців до виборів 2005 року.

v Об’єднання демократичних сил (ОДС) – створене 7 грудня 1989 р. як антикомуністичний рух. Голова ОДС – Надія Михайлова.

v ДСБ (Демократи за сильну Болгарію) – лідер партії – бувший прем’єр-міністр кра-їни Іван Костов.

v БНС (Болгарський народний союз) лідери союзу – А.Мозер, С.Каракачанов.

РОЗДІЛ ІІІ. ХАРАКТЕРИСТИКА ОРГАНІВ ВИКОНАВЧОЇ ВЛАДИ.

3.1. Глава держави.

В історії сучасної болгарської держави функції глави держави покладались на монарха, регента, а також колективні органи, такі як Президіум Народних Зборів і Державну раду.

Історія розвитку інституту Президента Республіки є відносно короткою і пов’язана з переходом Болгарії до демократичного режиму.

Інститут Президента Болгарії нового часу бере свій початок з прийняття Конституції держави від 12 липня 1991 року. Попередником є інститут “Глави (президента) Респу-бліки”, положення про якого містяться в Конституції 1971 року.

В 1991 році з двох кандидатів на посаду Президента Республіки був обраний доктор Желю Желев в результаті другого туру виборів, який набрав 52.85%. Кандидат офіційно приступив до виконання своїх обов’язків 19 січня 1992 року. Віце-президентом була обрана Блага Дімітрова.

3 листопада 1996 року другим Президентом Республіки був обраний П’єтр Стоянов, на-бравши 59.73% голосів виборців. Віце-президентом став Тодор Кавалджиєв.

Перейти на сторінку номер:
 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 
 16  17  18  19  20  21  22  23  24  25  26  27  28  29  30 
 31  32  33  34  35 


Подібні реферати:

Лісостеп України

Лісостепова зона простягається від Передкарпаття до за­хідних відрогів Середньоросійської височини майже на 1 100 км. Вона займає 34 % території України. Південна межа її проходить на північ від Великої Михайлівки, Ширя євого, через Первомайськ, поблизу Новоукраїнки, Кіровограда, Олександрії, вздовж р. Ворскла до Кобеляків, через Красно-град, Балаклею, вздовж р. Оскіл до кордону з Росією. У лісостеповій зоні перемежовуються лісові ландшафти на опідзолених ґрунтах з лучно-степовими на типових чорноземах. Різноманітність ...

Фізико-географічний огляд Азії

1. Азія. Загальна характеристика. Особливості геологічної будови і рельєфу Азія — найбільша частина світу, яка займає майже 30% площі суші — 43,4 млн км2. Від арктичних островів на півночі до індоне­зійських островів на півдні Азія простяглася на 10 тис. км. Більш ніж на 9,5 тис. км Азія витягнута із заходу на схід — від мису Баба на п-ові Мала Азія до мису Дежньова на Чукотському п-ові. Азія — єдина частина світу, що омивається водами всіх чотирьох океанів, проте вплив їх обмежений. Розміри Азії обумовили ...

Загальна характеристика Ірландії

План 1. Загальні відомості. 2. Населення. 3. Природа. 4. Господарство. 5. Сільське господарство. 6. Промисловість. 7. Транспорт Ірландія: один острів - дві країни. У більшості іноземців, що знають про Ірландію лише по зведеннях теленовин, ця земля насамперед асоціюється з неспокійною Північною Ірландією, броньовиками на вулицях Белфаста і Лондондерри і тероризмом Ірландської республіканської армії. Насправді -це усього лише відділений бетонними пунктами шматок великого англійського брата, зовсім іншої країни - ...