Search:

Політична система і державний устрій Болгарії

Окрім цього, при Раді Міністрів існують фонди, наприклад, Національний компенса-ційний житловий фонд при Раді Міністрів.

Досліджуючи уряд Республіки Болгарія, можна зазначити, що основними напрямами програми уряду Болгарії є наступні: підвищення рівня життя населення, скорочення дефі-циту по теперішньому рахунку, скорочення від’ємного дисбалансу в торгівлі, збільшення експорту, зменшення зовнішнього боргу, скорочення рівня безробіття, реформа подат-кової системи, створення умов для розвитку малого та середнього бізнесу, залучення іноземних інвестицій, боротьба із злочинністю і корупцією, продовження приведення внутрішнього законодавства у відповідність і стандартами ЄС та НАТО. Основна задача нового уряду вже є вирішена – 1 січня 2007 року країна вступила в Європейський Союз.

Склад уряду:

q Прем’єр-міністр. Сергій Станишев (БСП), 39 років, історик за освітою. Спе-ціалізація – політичні науки. Закінчив Московську школу політичних досліджень і міжнародних відносин. З 1996 по 2001 р. був завідуючим Відділом зовнішньої політики і міжнародної діяльності в Вищій раді БСП. З травня 2000 р. – член Вищої ради БСП, депутат 39-х Народних Зборів, з грудня 2001 – голова БСП. В 2005 році став депутатом від Бургаса.

q Віце- прем’єр, міністр закордонних справ та євроінтеграції. Івайло Калфін (БСП). 41 рік, закінчив факультет міжнародних економічних відносин Університету націо-нального і світового господарства (УНСГ) в Софії і міжнародної банківської справи універститу Лафборо в Великобританії. Депутат від СП в 38 і 39-х Народних Зборах. З 2003 року – секретар президента Болгарії з економічних питань.

q Віце-прем’єр, міністр освіти. Даніель Вилчев (НРСД), 43 роки, доктор права, закін-чив Софійський університет “Св. Клемент Охрідскі”, спеціалізувався в Між народ-ному інституті публічної адміністрації в Парижі. З квітня 2002 року – замісник голови НРСД. Голова комісії з євроінтеграції в 39-х Народних Зборах, депутат 40-х НЗ.

q Віце-прем’єр, міністр державної політики при приробних лихах та аваріях. Пані Ємел Етем (РПС), 47 років, закінчила Технічний університет м. Русе, інженер по машинах Русе. Депутат від РПС в 38, 39 та 40-х НЗ.з лютого 200 року – замісник голови РПС. Вважається прибічником Ахмеда Догана.

q Міністр фінансів. Пламен Орешарскі. 45 років, викладач фінансів, замісник міністра фінансів в уряді Костова (управління зовнішнім боргом). Критик політики Мілена Велчева. До липня 2003 року – замісник голови партії ОДС.

q Міністр охорони здоров’я. Професор Радослав Гайдарскі, 68 років, республік-канський консультант з хірургії. Працював в лікарні “Лозенец” з 2003 року. Депутат 40-х НЗ.

q Міністр економіки та енергетики. Румен Овчаров, 53 роки, випускник Московського енергетичного інститута, інженер-фізик. З червня 1996 по 1997 р. – міністр енергетики і енергетичних ресурсів в уряді Жана Віденова. Депутат від партії БСП в останніх трьох парламентах, вісім років був замісником голови партії БСП.

q Міністр внутрішніх справ. Румен Петков. 44 роки, має вищу освіту з математики та інформатики, депутат від БСП в 39-х НЗ. Був головою громадської ради в Плевені, мером Плевена з 1991 по 1999 роки. Замісник голови БСП. Керівник перед-виборчого штабу БСП.

q Міністр транспорту. П’єтр Мутафчієв. 44 роки, інжерер-металург, спеціаліст з управління промисловим виробництвом. Член вищої ради БСП і голова обласної організації БСП в Пловдіві. Народний представник останніх трьох парламентів.

q Міністр оборони. Веселін Близнаков. 61 рік, медик, працював в сфері радіобіології та радіаційної гігієни. Займався енергетикою та радіаційною медициною. Голова комісії з енергетики в 39-х НЗ, депутат діючого парламенту. Секретар НРСД. Вва-жається наближеним до С. Сакскобургготського.

Перейти на сторінку номер:
 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 
 16  17  18  19  20  21  22  23  24  25  26  27  28  29  30 
 31  32  33  34  35 


Подібні реферати:

Формування клімату і погоди. Клімат України і Європи

1. Погода. Характеристика її складових Погода — це стан нижнього шару атмосфери в даний час і в даному місці. Поняття «погода» містить шість показників її стану (або метеоелементів): температуру і вологість повітря, хмарність, опади, атмосферний тиск і вітер. Температура повітря характеризує тепловий стан атмосфери і ви­мірюється в градусах Цельсія (°С) і Кельвіна (К). Температура повітря залежить від кута падіння сонячних променів. На температуру вплива­ють прозорість атмосфери, хмарність, напрямок вітру, опади тощо. За ...

Фізико-географічний огляд Азії

1. Азія. Загальна характеристика. Особливості геологічної будови і рельєфу Азія — найбільша частина світу, яка займає майже 30% площі суші — 43,4 млн км2. Від арктичних островів на півночі до індоне­зійських островів на півдні Азія простяглася на 10 тис. км. Більш ніж на 9,5 тис. км Азія витягнута із заходу на схід — від мису Баба на п-ові Мала Азія до мису Дежньова на Чукотському п-ові. Азія — єдина частина світу, що омивається водами всіх чотирьох океанів, проте вплив їх обмежений. Розміри Азії обумовили ...

Політична система і державний устрій Болгарії

ЗМІСТ. ВСТУП 3-5 РОЗДІЛ І. ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА ФОРМИ ДЕРЖАВНОГО ПРАВЛІННЯ І КОНСТИТУЦІЙНОГО ЛАДУ 6-16 1.1. Історія конституційного розвитку 6-10 1.2. Конституція, основні закони та характеристика форми державного правління 10-16 РОЗДІЛ ІІ. ХАРАКТЕРИСТИКА ОРГАНІВ ЗАКОНОДАВЧОЇ ВЛАДИ .17-26 2.1. Історичний аспект формування Національних Зборів Республіки Болгарія 17-24 2.2. Діяльність Народних Зборів, їх функції. Провідні політичні партії 24-26 РОЗДІЛ ІІІ. ХАРАКТЕРИСТИКА ОРГАНІВ ВИКОНАВЧОЇ ВЛАДИ .27-38 3.1. Глава ...