Search:

Народна творчість

В усіх видах ткацтва слід забезпечити м’який, еластичний настил. Щоб досягти цього ефекту, требу намотувати нитки основи без нависання, але й не дуже сильно, пам’ятаючи, що слабкий натяг ниток призведе до дірчастої структури килима, а надто сильний ускладнює прокладання ниток утка. Для створення рівного міцного краю вибору обов’язково використовують дві бавовняні чи лляні нитки. Щоб утворився зів, беруть дві рейки розміром 60 х 3 х 2 см і прокладають їх через нитки основи (першу, чергуючи парну й непарну), нитки основи два обвивають ниткою утку для утворення міцного прута. Потім тчуть гобелен. Чергуючи нитки основи через одну, правою рукою і прикладають через крайні нитки основи двічі обвивають прута. Наткавши 5-10 см. виробу, прошивають краї міцно вовняною, щоб не утворились затяжки на основі в процесі ткання у невеликі пасма. Піднімати непарні нитки можна й іншим способом. За допомогою струбуни закріплюючи планку, до якої прив’язують одну з горизонтальних планок з перебраними вперед нитками основи, коли піднімають цю планку, утворюють зів.

Нитки утка прокладають так по високій дузі. Тільки при такому прокладанні утка структура виробу буде і без дірчастих розрідних ділянок.

У тканині килимових виробів застосовують у зів по найрізноманітніших переплетеннях, які створюють красиву гру фактури. Перше й основне переплетення – полотняне, коли нитка утка через одну нитку основи перекриває її. То зверху, то знизу, утворюючи дрібний рубчик. Більший рубчик утворюється, якщо основу перекривають через кожні дві нитки.

Використання кольорового утка створює гру двох кольорів у шаховому порядку. Якщо одну нитку утка темного кольору чергувати із світлою ниткою з смуги у вигляді стовпчиків. Шерстяну нитку утка певного кольору повертають справа на ліво утка і навпаки в межах ділянки.

Поки цьому воно може викладатися перпендикулярно до основи, але тоді обов’язково під кутом в 450, бо інакше нитка стягне основу і готовий килим деформується.

Кольорові площини рисунка, які піднімають вгору пружніші, ніж під кутом 800 і треба виконувати прямолінійним ступенчастим контуром. Тчуть наметову нитку, обвиваючи нитки утка двох суміжних кольорів за одну й ту саму нитку основу.

Це роблять двома способами: повторяючи нитку за ниткою, тоді контур матиме вигляд легко окресленого, або після кількох 2-4 нитки утка одного кольору обвивають нитку основи кількома ж нитками іншого кольору.

Це створює контур у вигляді дрібних зубчиків. В разі виконання косого контуру ступенчаста лінія утворюється з окремих ділянок. У техніці килимарства можна виготовити будь-яку лінію – пряму, криву.

У техніці за допомогою цих ліній можна ткати складні композиції: архітектурні, пейзажні, людські фігурні. Для цього потрібно точно по контуру виконувати переплетення обов’язково враховуючи з’єднання і переходи ниток двох кольорів.

Так, пряма вигнута лінія утворюється полотняним переплетенням, а довгі настили утка в окремих місцях не з’єднуються між собою, між ними утворюються прогалини. Тоді наступні прокидки перекривають основу там, де не з’єднується між собою, між ними утворюється прогалини. Тоді наступні перекривають основу там, де не сполучалися між собою дві попередні прокидки утка. Аналогічно тчуть і округлі.

Місце, в яких не з’єднувались різнокольорні нитки, можуть бути в 2-3 прокидки. Тоді на межі різних кольорів утворюються наскрізь щілини – вікна, які нададуть додаткові при світлі й тіні по контуру рисунка. Цю техніку використовували у старовинних гобеленах.

Найскладніша найпоширеніша на Україні (особливо у Полтавській області) техніка ткацтва – “прутнення”. Полягає вона в тому, що кольорові нитки утка укладають по колу і неначе наносячи пензлем. Схеми “прутнення” ниток утка крутизни показано на мал. Часто буває потрібно підкреслити площину більш глибше контуром рис.

Перейти на сторінку номер:
 1  2  3  4  5  6  7  8  9 


Подібні реферати:

Марко Вовчок - основоположник прози для дітей

Видатна українська письменниця-демократка Марко Вовчок прийшла в літературу наприкінці п’ятидесятих років минулого століття. Ідейними натхненниками, справжніми володарями дум передових людей в Росії і Україні в ті роки були революційні демократи, великі просвітителі Герцен, Шевченко, Чернишевський, Добролюбов, Некрасов, Салтиков-Щедрін. Певна річ, що в перших оповіданнях Марка Вовчка немає яскравих образів протестантів, бунтарів, відвертих сміливих борців проти кріпосництва. Її герої тут – це, здебільшого, лагідні, сумовиті ...

Енополітична карта світу XXІ століття

Жук П.,Мазур Н., Соломонюк Р., Турчак Р. http://svit21.narod.ru/ Історія свідчить, що найважливішою умовою самореалізації народу є його розвиток у незалежній національній державі. Створення та зміцнення національних держав є однією з основних тенденцій XX століття, яка має всі підстави зберегтися у XXІ столітті. Основні чинники глобальних процесів Для прогнозування змін на політичній карті треба виділити основні загальні чинники, які спричинюють і спрямовують геополітичні тенденції. Передусім необхідно прийняти певну ...

Традиції українського народу

Кожна нація , кожен народ , навіть кожна соціальна група має свої звичаї, що виробилися протягом багатьох століть і освячені віками. Але звичаї - це не відокремлене явище в житті народу , це - втілені в рухи і дію світовідчуття , світосприймання та взаємини між окремими людьми . А ці взаємини і світовідчуття безпосередньо впливають на духовну культуру даного народу , що в свою чергу впливає на процес постання народної творчості. Саме тому народна творчість нерозривно зв`язана з звичаями народу. Звичаї народу - це ті ...