Створення ескізу композиції на основі писанкових елементів
Реферати » Образотворче мистецтво » Створення ескізу композиції на основі писанкових елементів
Тема: Створення ескізу композиції на основі писанкових елементів (Батік).
Мета: Розвивати у дітей логічне мислення та уяву, пробуджувати любов до прекрасного.
Виховувати естетичне ставлення до навколишнього, а також і творчі здібності. Ознайомити із видами ДУМ, батіком.
Сприяти активності на уроці. Збагатити їхні знання про культуру, народні звичаї і традиції.
Обладнання: папір, олівець, акварель, пензлик, баночка для води.
Матеріали: малюнки-зразки, фотографії.
Тип уроку: комбінований.
Методи і прийоми: розповідь, бесіда, пояснення, аналіз.
ХІД УРОКУ
І.Організаційна частина.
- Добрий день діти, сідайте і приготуйте все необхідне до уроку.
ІІ. Подача нового матеріалу.
1.Вступна бесіда.
- Отже, перш ніж ми приступимо до сьогоднішнього уроку нам слід повторити попереднє. А на попередньому уроці я вас ознайомила із таким видом декоративно-ужиткового мистецтва як "батік". Дещо згадаємо.
Вибійка, розпис (вибивання, набійка, мальованка) - це тканини з візерунками. З давніх часів відомо кілька видів техніки нанесення рисунка на тканину. Це, так званий, сухий розпис, холодний і гарячий батик. Ці техніки мають як спільні, так і відмінні риси. Для розпису необхідна дерев'яна рама, на яку натягують тканину, посудини для барвників, резерв (для холодного батику), віск (для гарячого батику); спеціальний інструмент - тьянтинг. Як правило для розпису використовують бавовняні або шовкові натуральні тканини.
Отже, тема нашого сьогоднішнього уроку, як і попереднього - "батік" - розпис по тканині.
Але завданням нашого уроку це не зробити уже батік, а створити ескіз рисунка. А так як тема звучить так - створення ескізу композиції на основі писанкових елементів, то при створенні своїх композицій ви повинні це врахувати.
І не забувати: композиція - малюнок у квадраті, прямокутнику, колі. Об'єднання художніх елементів в єдине ціле.
Асиметрія - повна відсутність симетрії.
Симетрія - відношення однієї сторони до іншої.
Отже, діти, завданням нашого уроку - це створити композицію у квадраті із писанкових елементів.
- А які ви знаєте писанкові елементи?
- Так, молодці - грабельки, безконечники, коники, хрестики, сонечко, баранці. І всі ці знаки щось символізують.
Безконечник - рух хвиль.
Хрест - розподіл світу на 4 частини, 4 пір року, 4 полюси.
Сонце - символ життя, бо сонячне тепло весною будило, воскресало природу з зимового сну.
І таких знаків є багато.
Ой малює Одарочка,
Писанки червоні.
І біжать до неї взори:
Півні, коні, зорі.
- Що до кольорової гами, то це вже на ваше вподобання.
ІІІ. Робота по класній дошці.
Послідовне виконання малюнка на дошці вчителем.
ІV. Індивідуальна робота вчителя.
- Отже, перший етап - намічуємо легенько олівцем наш квадрат і саму композицію. Потім ми її починаєм промальовувати, ускладнювати різними елементами. Останній етап - в кольорі.
V. Практична робота учнів.
- Діти приступають до роботи. Вчитель підходить до кожного, допомагає, підказує.
Фізкульт хвилинка.
- А тепер нам слід трошки відпочити:
Встали дітки всі рівненько
Підтягнулися бистренько.
Раз, два, три, чотири, п'ять
Будем разом присідать.
Потім встали, поскакали,
Вправо, вліво і вперед,
Відпочили. Взяли й сіли,
Будем знову працювать.
- А тепер починаємо розмальовувати фарбами. Але спочатку дещо повторимо. Якщо нам потрібно оранжевий колір, змішуємо жовтий і червоний; фіолетовий - синій і червоний; коричневий - зелений і червоний.
VІ. Виставка і аналіз малюнків.
VІІ. Підсумок уроку.
- Яка тема нашого уроку?
1 2
Подібні реферати:
Гончарство
Гончарство одне з найстаріших ремесел людини. Зародилось гончарство ще в кам’яному віці. Можна твердити що ще до оволодіння людини вогнем вона почала формувати з глини предмети потрібні для вжитку. Під палючим сонцем ці предмети набирали певну міцність і мали певну цінність. Такими предметами могли бути ємкості для пожитків та амулети. А вже з освоєнням людиною вогню на великій кількості стоянок вчені виявили сліди гончарного посуду та подобу людської фігурки. На території України сліди гончарства археологи датують 7-6 ...
Керамічна промисловість
Кераміка – це вироби з природних глин або сумішей їх з мінеральними домішками, обпалені до кам'янеподібного стану. Термін “кераміка” охоплює багато найрізноманітніших виробів, від будівельної цегли до легко прозорого посуду з фарфору. Основними технологічними видами кераміки є: цегла та блоки, гончарні вироби, теракота і майоліка, які мають грубий пористий черепок; фаянсові вироби з тонким пористим черепком; фарфор та кам’яні вироби, що мають спечений черепок – щільний, непроникний для кислот, лугів, газів та води. ...
Мистецтво писемності Стародавнього Сходу
Зв'язок египетського образотворчого мистецтва з писемністю існував завжди. Але ніде більше, навіть у Китаї, зображення і написи не утворюють такого міцного художнього синтезу, як у Єгипті. І зв'язок тут не тільки декоративний, а більш глибокий, обумовлений світоглядом єгиптян і розумінням ними мистецтва. Піктографія, тобто картинне письмо, було загальною початковою фазою розвитку і писемності, і мистецтва Єгипту. Зображення для єгиптян – це насамперед знак. Але знак не в нашому розумінні – як щось умовне, допоміжне, ...