Search:

Міжнародна кримінальна відповідальність фізичних осіб

Не дивлячись на явний прогрес діяльності Суду, знайшлися й обурені тим, як МКС веде справу щодо Лубанги. Як заявив лідер правозахисної організації Human Rights Watch, звинувачення були пред’явлені лише лідеру Союза конголезьких патріотів, хоча участь у кровопролитних війнах брали ще 5 військових угруповань. До того ж, Лубангу звинувачують у насильному вербуванні дітей, тоді як на його совісті ще масові тортури, розстріли та вбивство 9 оонівських миротворців з Бангладеш.

Ситуація в Уганді.У січні2004 р. Президент Уганди Йовері Мусевені звернувся до Міжнародного кримінального суду з проханням розпочати розслідування щодо відомої своєю жорстокістю повстанської групи «Господня армія опору», що займалася викраденням дітей задля наступного їх використання як бойовиків або сексуальних рабів. Очолює групу Джозеф Коуні, відомий темними справами, фанатичний до релігії, а також приписує собі магічний дар. 29 липня МКС заявив про початок розгляду справи проти «Армії опору». Прокурор Суду зазначав, що позов Мусевені має стати важливою подією, що зможе відзначити легітимність трибуналу. Проте правозахисні організації заявили, що Мусевені, який захопив владу у 1986 р., також міг би стати об’єктом розгляду справи за численні злочини та насильні діяння угандських військових. Правозахисники розкритикували Прокурора МКС Луіса Морено Окампо за те, що коли він з’явився у супроводі Президента Мусевені, щоб публічно оголосити про початок розслідування злочинів, які скоїли заколотники, він жодного слова не сказав про той безлад, який чинили військовослужбовці армії Уганди під керівництвом теперішнього президента. Нездатність розслідувати обидві сторони конфлікту могло породити подвійний стандарт.

Міхаїл Владімірофф, голландський адвокат, який захищав першого підозрюваного у трибуналі по Югославії, вважає, що МКС повинен уникати «злиття» з політикою. «Вони не можуть уникнути контакту з урядами під час переговорів, проте Прокуророві міг себе проявити як більш майстерний тактик, ніж він себе продемонстрував. Йому варто було б уникати «панібратських» стосунків з можливим підозрюваним».

8 липня 2005 р. МКС видає ордери на арешт 5 лідерів «Армії опору»: Джозефа Коуні, Вінсента Отті, Раски Луквії, Окота Одхаямбо та Домініка Онгвена. У серпні 2006 року стало відомо, що під час військової операції було вбито Раску Луквію, тому судовий розгляд було впроваджено проти інших 4 членів ГАО. Та лише 8 листопада 2007 р. було прийнято остаточне рішення щодо визнання їх винними. За вироком Суду усі 4 лідери угандського угруповання засуджувалися до довічного позбавлення волі.

Ситуація у Центральній Африканській республіці (ЦАР). 19 жовтня 2007 року Міжнародний кримінальний суд та влада ЦАР підписали протокольну угоду, яка надвала дозвіл групі слідчих Суду здійснювати на території цієї держави цілий ряд оперативно-слідчих заходів, пов’язаних з кримінальною справою щодо ряду осіб, які скоїли міжнародні злочини від час військового конфлікту 2002-2003 років. У листі, що надійшов до МКС 2 роками раніше, уряд ЦАР клопотав, щоб Суд порушив кримінальну справу щодо лідерів однієї із повстанських угруповувань, які причетні до масових гвалтувань та вбивств цивільних осіб. Канцелярія Прокурора здійснила попередній розгляд отриманих матеріалів, зібрала додаткові свідчення та у травні 2007 року прийняла рішення про початок розслідування.

У ЦАР вже довгий час триває економічна нестабільність та військова напруженість. У вказані роки (2002-2003) хвиля вбивств та знищань досягла свого апогею. За цей період близько 600 жінок та чоловік стали жертвами гвалтування. Чимало потерпілих зазнали зазнали соціальної ізоляції та були заражені ВІЛ.

Сутиація в Дарфурі. Попередні слухання стосовно справи колишнього лідеру однієї з збройних угруповувань у суданській провінції Дарфур Бахара Ідріса Абу Гарди розпочалися лише наприкінці листопада минулого року, хоча напад на базу миротворців Африканського союзу (АС) було здійснено ще у вересні 2007 року у місті Хасканіт (південь Дарфуру). Ситуація ускладнювалася тим, що МКС не міг розпочати розслідування щодо ситуації у Судані, оскільки останній не є учасником Римського договору. Тоді Рада Безпеки ООН засудили цей напад та сприяв застосуванню усіх можливих заходів для засудження винних у їх скоєнні осіб та притягення їх до міжнародної кримінальної відповідальності. Через деякий час за запитом Прокурора МКС видав ордери на арешт 3-х лідерів повстанців, винних у нападі на персонал бази миротворців АС. Один з них - Бахар Абу Гарда. Проте у травні 2009 року Абу Гарда сам прибув до Гааги та добровільно представ перед Судом.

Перейти на сторінку номер:
 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 
 16  17  18  19  20  21  22  23  24  25  26  27  28  29  30 
 31  32  33  34  35 


Подібні реферати:

Міжнародна торгівля і зовнішньоторгівельна політика

Зміст Зовнішня торгівля України її стан, проблеми та шляхи вдосконалення. Цілі та типові ситуації ціноутворення. Зовнішня торгівля України її стан, проблеми та шляхи вдосконалення. Експорт товарів ― це продаж та вивезення товарів за кордон з метою їх реалізації на зовнішніх ринках через передання у власність контрагенту в іншій країні. Це ― вузьке тлумачення експорту, оскільки йдеться тільки про експорт товарів у формі закордонної реалізації товарів за гроші. У більш широкому розумінні експортом можна назвати ...

Міжнародна кримінальна відповідальність фізичних осіб

РЕФЕРАТ магістерської роботи слухача Українського державного університету фінансів та міжнародної торгівлі Меренкова Тараса Юрійовича Тема бакалаврської роботи: Міжнародна кримінальна відповідальність фізичних осіб. Загальний обсяг роботи складає 89 сторінок. Містить 52 літературних джерела. Актуальність дослідженої проблеми зумовлена тим, що існування інституту міжнародної кримінальної відповідальності фізичних осіб автоматично закріплює міжнародну деліктоздатність фізичної особи, а відтак на міждержавному рівні ...

Процедури регулювання міжнародних комерційних спорів

Ще у процесі укладання зовнішньоекономічного договору до нього бажано включити умови про порядок вирішення спорів. У такий спосіб сторони будуть знати про порядок вирішення спору ще до того, як він виникне. 1. ПЕРЕГОВОРИ Якщо виник спір, то перед тим, як звертатися в суд, найкраще спробувати вирішити його за допомогою посередників - третіх осіб. У зовнішньоекономічних договорах можна навіть зробити застереження про те, що необхідною умовою передачі справи в суд є переговори через посередників, зазначених у договорі. ...