Search:

Міжнародна кримінальна відповідальність фізичних осіб

Незважаючи на те, що в ході попереднього судового засідання Прокурор надав суддям докази вини підсудного (офіційне пред’явлення 3 звинувачень у військових злочинах), Абу Гарда висловив бажання співпрацювати з МКС, що стало відомо під час перших попередніх слуханнях. До речі, ця справа в МКС перша, коли судді замінили ордер на арешт на наказ про добровільну явку до Суду.

На сьогодні на розгляді Суду 3 кримінальних справи по Дарфуру. Одна з них порушена стосовно колишнього міністра внутрішніх справ Судана Ахмеда Харуна та лідера арабської міліції «Джанджавид» Алі Кушаяба. Вони звинувачують ся у скоєнні вбивств, гвалтувань, застосуванні тортур та руйнуванні селищ у провінції. Ордери на їх арешт МКС надіслав до уряду Судана ще у 2007 році, проте ніяких дій не було застосовано для допомоги у цій справі, і уряд свою пасивність ніяк не пояснював. Відповідно до нових даних, що отримав Прокурор Суду, теперішній Президент Судану Омар Аль-Башир також причетний до військових злочинів, скоєних на території Дарфуру. Тому відразу було видано ордер на його арешт, що став першим ордером у практиці Суду на арешт діючого голови держави.

Проте влада Судану відмовляється передавати своїх громадян до міжнародного правосуддя, пояснюючи свою позицію тим, що Судан не учасником Римського договору, а відтак МКС не має юрисдикції по відношенню до злочинів, вчинених на його території.

Саме через це Суд в останні місяців своєї діяльності став мішенью активного дипломатичного лобірування. Уряд Судану розгорнули цілу кампанію, намагаючись переконати Раду Безпеки ООН призупинити процедури стосовно Аль-Башира. При цьому їх підтримують Африканський союз та Організація Ісламська Конференція.

За словами Елізабет Івенсон ведучою програми Human Rights Watch, «настав момент, коли на карту поставлені незалежність та авторитет Суду, тому держави-учасниці мають об’єднати зусилля задля захисту МКС від політичного тиску».

Отож-бо, як бачимо, настав той час, коли Міжнародний кримінальний суд має довести свою впливовість та неупередженість при здійсненні міжнародного правосуддя та притягненні фізичних осіб до міжнародної кримінальної відповідальності. Прогнозувати як саме закінчиться справа з президентом Судану поки що важко, проте вже зараз можна впевнено сказати, що будь-який вирішення цієї конкретної справи буде свідчити в цілому про рівень ефективності тих інституційних механізмів, які спрямовані на встановлення світової безпеки та протидію міжнародної злочинності через покарання осіб, винних у скоєнні міжнародних злочинів. Якщо ж особи, причетні до вчинення військових, злочинів проти людства та геноциду не будуть притягнуті до міжнародної кримінальної відповідальності, це буде означати лише одне - сучасне міжнародне кримінальне право та інститут кримінальної відповідальності фізичних осіб містять в собі чимало прогалин, а Міжнародний кримінальний суд не виправдовує необхідності свого функціонування, оскільки його діяльність на практиці фіктивна.

ВИСНОВКИ

Після ІІ-ої Світової війни виникла нагальна потреба у здійсненні міжнародного правосуддя відносно винуватців міжнародних злочинів, вчинених під час війни. Виходячи з положення Нюрнберзького трибуналу, що злочини скоюються не абстрактними категоріями, а реальними особами, можна стверджувати, що впровадження інституту міжнародної кримінальної відповідальності фізичних осіб є необхідною умовою забезпечення миру та безпеки у сучасному світі. Проте, коли фізичні особи фактично отримали деліктоздатність на міжнародному рівні, постало питання про їх включення до складу суб’єктів міжнародного права. Безліч дискусій стосовно цього питання призвели до того, що досі не існує одностайності у його вирішенні.

Однак, досліджуючи фізичну особу як суб’єкта міжнародного злочину, можна дійти висновку, що на даному етапі говорити про її повну правосуб’єктність поки що безпідставно, оскільки поняття правосуб’єктністі включає в себе поняття правоздатності, дієздатності та деліктоздатності. За наявності лише останньої у міжнародних відносинах фізична особа не може бути визнана повноправним суб’єктом цих відносин.

До того ж, існує думка, що притягнення фізичних осіб до міжнародної кримінальної відповідальності є формою політичної відповідальності держави за міжнародні злочини, бо таким чином порушується її суверенітет.

Отже, довівши необхідність існування міжнародної кримінальної відповідальності фізичних осіб як інституційного механізму боротьби з міжнародною злочинністю, мі дійшли висновку, що його - механізм - слід розглядати у рамках окремого інституту міжнародного кримінального права.

Перейти на сторінку номер:
 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 
 16  17  18  19  20  21  22  23  24  25  26  27  28  29  30 
 31  32  33  34  35 


Подібні реферати:

Процедури регулювання міжнародних комерційних спорів

Ще у процесі укладання зовнішньоекономічного договору до нього бажано включити умови про порядок вирішення спорів. У такий спосіб сторони будуть знати про порядок вирішення спору ще до того, як він виникне. 1. ПЕРЕГОВОРИ Якщо виник спір, то перед тим, як звертатися в суд, найкраще спробувати вирішити його за допомогою посередників - третіх осіб. У зовнішньоекономічних договорах можна навіть зробити застереження про те, що необхідною умовою передачі справи в суд є переговори через посередників, зазначених у договорі. ...

Теоретичні основи розвитку МЕВ

План. 1.Методи пізнання міжнародних явищ і процесів. 2.Міжнародний поділ праці й еволюція теорій МЕВ. 3.Моделі розвитку МЕВ. Література: І.М.Школа В.М.Козменко“Міжнародні економічні відносини “ Чернівці “Рута” ст.38-45 В.В.Козик Л.А.Панкова“Світове господарство та міжнародні економічні відносини” Львів 1995 1.Методи пізнання міжнародних явищ і процесів. Метод наукових абстракцій—усунення другорядного з метою пізнання основного. Особливість полягає в тому, що інколи необхідно абстрагуватись від конкретних національних ...

Міжнародна торгівля і зовнішньоторгівельна політика

Зміст Зовнішня торгівля України її стан, проблеми та шляхи вдосконалення. Цілі та типові ситуації ціноутворення. Зовнішня торгівля України її стан, проблеми та шляхи вдосконалення. Експорт товарів ― це продаж та вивезення товарів за кордон з метою їх реалізації на зовнішніх ринках через передання у власність контрагенту в іншій країні. Це ― вузьке тлумачення експорту, оскільки йдеться тільки про експорт товарів у формі закордонної реалізації товарів за гроші. У більш широкому розумінні експортом можна назвати ...