Search:

Айва довгаста, айлант, айстра, аконіт

АКОНІТ БОЛОТИСТИЙ
(коники, катрофоя, чорне зiлля, омега)
Aconitum paniculatum

Багаторiчна трав'яниста рослина родини жовтцевих. Коренi потовщенi. Стебло опушене, залозисте. Листки черговi, глибоко п'яти-семи-роздiльнi. Квiтки зигоморфнi, голубi або темно-голубi, зiбранi в китицю. Цвiте у липнi - серпнi. Плід збiрний, з листянок.
Росте в карпатських лiсах i на узлiссях.
Як красиву декоративну рослину аконіт вирощують любителі квітів. Культивуючи аконіт на присадибній ділянці з часом втрачає свою отруйність і стає не шкідливим.
Для виготовлення галенових препаратiв використовують траву i бульби. Траву заготовляють до цвiтiння, бульби - восени.
Коренебульби мiстять алкалоiди, кумарини, органiчнi кислоти. З алкалоїдiв - аконiтин, аконiфiн, зонгорин, зонгорамiн та iншi. Трава, крiм алкалоїдiв містить флавоноїди, аскорбiнову кислоту.
Галеновi препарати аконiту (настоянка) проявляють болетамувальну, антимiкробну, антибластомну властивостi.
Внутрiшньо - настоянку (1:5) приймати по 5 крапель на 30 мл води двічі на день при мiгренi, зубному болю, злоякicних пухлинах.
Зовнiшньо застосовують у виглядi мазi, настоянки при ревматизмi, невралгiях, iшiасi, простудних захворюваннях. Для розтирання суглобiв 10 крапель настоянки на 20 мл горiлки, або 10 крапель настоянки на 20 мл олiї - для розтирання суглобiв, м'язiв, грудей при простудних захворюваннях.
В стародавнім Римі аконіт використовували для отруєння осуджених на смертну кару.
Слiд пам'ятати, що рослина смертельно отруйна i недопускати передозування.
Симптоми отруєння: галюцинацiї, судоми, збудження, свербiння шкiри, загальна слабiсть, слюнотеча, пітливiсть, втрата чутливостi, болi в дiлянцi серця, аритмiї, фібриляцiя шлуночкiв.
Лiкування: промивання шлунку, призначення послаблюючих засобiв. Призначають магнiю сульфат всередину - 25 г, крiм того магнiю сульфат вводять внутрiшньом'язово, показано введення в шлунок активованого вугiлля, можна промивати шлунок 0,5 % розчином танiну. Для покращення роботи серцево-судинної та дихальної системи вводять кофеїн, розчин камфори олiйний, для зняття судом призначають розчин барбамiлу 10 % - 5 мл, атропiну сульфат 0,1 % - 1 мл, зiгрiвання тiла.

Перейти на сторінку номер:
 1  2 


Подібні реферати:

Розвиток біотехнології відтворення сільськогосподарських тварин

У тваринництві комплекс методів біотехнології передбачає як використання існуючих, так і конструювання бажаних генотипів із заданими ознаками, що забезпечують вищу продуктивність тварин та прискорені темпи їхнього відтворення. Найяскравішим прикладом використання в практиці розроблених наукою методів біотехнології є штучне осіменіння сільськогосподарських тварин, яке за кордоном назвали «відкриттям сторіччя» в сільському господарстві. Цей метод, розроблений випускником Харківського університету І.І. Івановим, забезпечує ...

Клас Ссавці

Загальна характеристика. У сучасній фауні налічується 4-4,5 тис. видів ссавців, або звірів. Вони становлять вищий клас хребетних, органи яких, особливо кора переднього мозку, досягли на сучасному етапі їхнього розвитку найвищого диференціювання. Тіло ссавців вкрите шкірою з шерстю або волоссям. Шкіра багата на сальні й потові залози. У багатьох видів є й пахучі залози. Потові залози виділяють піт, завдяки чому здійснюється терморегуляція. Усі ссавці характеризуються наявністю молочних залоз. У них є передротова порожнина, ...

Теорія гена. Генетичні закони

Будова гена. Ген — інформаційна структура, яка складається з ДНК, рідше РНК, і визначає синтез молекул РНК одного з типів: іРНК або рРНК, за допомогою яких здійснюється мета­болізм, який зрештою приводить до розвитку ознаки. Мінімальні за розмі­ром гени складаються з кількох десят­ків нуклеотидів. Гени синтезу великих макромолекул включають кілька сот і навіть тисяч нуклеотидів. Незважаючи на великі їх розміри, вони залишають­ся невидимими. Наявність генів вияв­ляється за наявністю ознак організму, за їх проявом. Загальну ...