Search:

Айва довгаста, айлант, айстра, аконіт

АКОНІТ БОЛОТИСТИЙ
(коники, катрофоя, чорне зiлля, омега)
Aconitum paniculatum

Багаторiчна трав'яниста рослина родини жовтцевих. Коренi потовщенi. Стебло опушене, залозисте. Листки черговi, глибоко п'яти-семи-роздiльнi. Квiтки зигоморфнi, голубi або темно-голубi, зiбранi в китицю. Цвiте у липнi - серпнi. Плід збiрний, з листянок.
Росте в карпатських лiсах i на узлiссях.
Як красиву декоративну рослину аконіт вирощують любителі квітів. Культивуючи аконіт на присадибній ділянці з часом втрачає свою отруйність і стає не шкідливим.
Для виготовлення галенових препаратiв використовують траву i бульби. Траву заготовляють до цвiтiння, бульби - восени.
Коренебульби мiстять алкалоiди, кумарини, органiчнi кислоти. З алкалоїдiв - аконiтин, аконiфiн, зонгорин, зонгорамiн та iншi. Трава, крiм алкалоїдiв містить флавоноїди, аскорбiнову кислоту.
Галеновi препарати аконiту (настоянка) проявляють болетамувальну, антимiкробну, антибластомну властивостi.
Внутрiшньо - настоянку (1:5) приймати по 5 крапель на 30 мл води двічі на день при мiгренi, зубному болю, злоякicних пухлинах.
Зовнiшньо застосовують у виглядi мазi, настоянки при ревматизмi, невралгiях, iшiасi, простудних захворюваннях. Для розтирання суглобiв 10 крапель настоянки на 20 мл горiлки, або 10 крапель настоянки на 20 мл олiї - для розтирання суглобiв, м'язiв, грудей при простудних захворюваннях.
В стародавнім Римі аконіт використовували для отруєння осуджених на смертну кару.
Слiд пам'ятати, що рослина смертельно отруйна i недопускати передозування.
Симптоми отруєння: галюцинацiї, судоми, збудження, свербiння шкiри, загальна слабiсть, слюнотеча, пітливiсть, втрата чутливостi, болi в дiлянцi серця, аритмiї, фібриляцiя шлуночкiв.
Лiкування: промивання шлунку, призначення послаблюючих засобiв. Призначають магнiю сульфат всередину - 25 г, крiм того магнiю сульфат вводять внутрiшньом'язово, показано введення в шлунок активованого вугiлля, можна промивати шлунок 0,5 % розчином танiну. Для покращення роботи серцево-судинної та дихальної системи вводять кофеїн, розчин камфори олiйний, для зняття судом призначають розчин барбамiлу 10 % - 5 мл, атропiну сульфат 0,1 % - 1 мл, зiгрiвання тiла.

Перейти на сторінку номер:
 1  2 


Подібні реферати:

Тварини Червоної Книги

"Червона книга України" - основний документ, в якому узагальнено матеріали про сучасний стан рідкісних і таких, що знаходяться під загрозою зникнення, видів тварин і рослин, на підставі якого розробляються наукові і практичні заходи, спрямовані на їх охорону, відтворення і раціональне використання. Для кожного виду тварин і рослин наведено малюнок і карту-схему поширення, а також відомості про чисельність, розмноження, вжиті заходи охорони та ін. Тваринний світ України відрізняється розмаїтим видовим складом і ...

Айва довгаста, айлант, айстра, аконіт

АЙВА ДОВГАСТА (бiжалма) Cydonia oblonga Невелике дерево родини розових, пiдродини яблуневих. Листки короткочерешковi, овальнi, темно-зеленi. Квiтки великi, двостатевi, п'ятипелюстковi, бiлi або блiдо-рожевi. Цвiте у травнi - червнi. Плід - яблуко грушеподібної форми, лимонно-жовте, кисло-солодке, терпке. Вирощують як плодову культуру. Плоди вживають у свiжому i переробленому виглядi. Листя використовують у косметицi для зменшення зморщок. Плоди айви мiстять аскорбiнову кислоту, дубильнi речовини, органiчнi кислоти, ...

Людина і довкілля

Людство – частина біосфери, з якої воно бере всі засоби для існування. Перетворююча діяльність людини в біосфері настільки велика, що може бути порівняна лише з грандіозними геологічними процесами. З історії відомо, що людина далеко не завжди розумно підходила, та навіть і сьогодні підходить до використання природних скарбів нашої планети. В результаті нераціональної діяльності людина лише протягом кількох останніх сторіч безслідно знищено багато видів рослин і тварин. Часто гідротехнічні споруди позбавляють риб можливості ...