Search:

Печери Київської Лаври

Екскурсоводи Києво-Печерського державного історико-культурного заповідника, проводячи екскурсії по печерах, в дусі атеїстичної пропаганди розповідали про "наукові дані про муміфікації, тобто висихання трупів, і особливі природні умови лаврських печер, які сВіруючі могли потрапити у печери тільки приєднавшись до таких екскурсійних груп. Вони намагалися відстати від натовпу, щоб прикластися до святих мощей, попросити у преподобних зцілення і заступництва перед Богом.

Чи робились спроби в атеїстичну добу розкопати місце поховання преподобного Антонія?

Почнемо з того, що ще в середньовіччя були спроби знайти мощі преподобного Антонія Печерського. До наших днів збереглося декілька переказів про це. Так, німець Еріх Лясота, який відвідав Київ 1594 р. і про якого вже говорилося вище, записав розповідь ченця, котрий водив його по печерах. З цієї розповіді нам відомо, що коли наближалася кончина преподобного Антонія і він попрощався з братією, раптово між ним та іноками обвалилася земля. Ченці хотіли відкопати мощі преподобного, але з-під землі вирвалося полум'я і відігнало їх. Іноки вирішили відійти ліворуч і копати там, але на них обрушився потік води. Сліди вогню й води за іконою преподобного Антонія, що стоїть на тому місці, де обвалилася земля, видно й сьогодні.

Що ж до мощей іншого засновника Лаври — преподобного Феодосія, то нам відомо, що ченці Печерського монастиря перенесли його мощі 1091 р. в Успенський собор, а 1240 р., коли виникла загроза нападу орд хана Батия, сховали їх. Минали роки, на зміну одному поколінню печерських ченців приходило інше, і місце поховання забулося. Немає і документальних свідчень про те, чи робилися спроби знайти мощі преподобного Феодосія Печерського. Існує дві думки про те, де могли бути приховані його мощі: перша — що вони перебувають під спудом в Успенському соборі, що мало імовірно, і друга — що їх поховано в Дальніх печерах. Підтвердити останнє припущення дуже складно, оскільки Дальні печери і в наші дні залишаються по суті археологічно не вивченими.

У роки радянської влади робилися спроби знайти мощі фундаторів Свято-Успенської Києво-Печерської Лаври, але оскільки вони були неофіційними, то підтвердити документально результати цих досліджень неможливо. Існує сучасний усний переказ про те, що археологам, які намагалися розкопати вірогідне місце поховання преподобного Антонія, перешкодили вогняні іскри, що раптом почали з'являтися під час розкопок.

З тих чи інших причин (можливо, ще не час) Господь не являє нам нетлінні тіла цих двох великих Своїх угодників.

1988 р. було зроблено сенсаційну археологічну знахідку — поруч з підземною церквою Різдва Христового в Дальніх печерах було відкрито, з Божої милості, келію преподобного Феодосія Печерського. А торік у фондах музею було знайдено кришку від раки, в якій колись зберігалися мощі преподобного Феодосія.

Часи змінюються. Настав час збирати камені святих вівтарів. Канули в минуле роки атеїстичної пропаганди. Перебудовні процеси, які почалися в суспільстві з 1985 р., дали можливість переусвідомити і демократизувати відносини між державою і Православною Церквою. На ознаменування 1000-ліття Хрещення Київської Русі в 1988 і 1990 рр. уряд УРСР ухвалив рішення про передачу нижньої території Києво-Печерського державного історико-культурного заповідника Українському Екзархату Російської Православної Церкви. Першою, в 1988 р., була передана територія нинішніх Дальніх печер.

Поновлення діяльності православного чоловічого монастиря на території Дальніх печер ознаменувалося Божим знаменням — три мироточиві голови почали виділяти миро. Було проведено хімічний аналіз зразків, "узятих з чаш з мироточивими головами №26, №9, №4". "Хімічний аналіз зразків був зроблений у лабораторії кафедри біохімії Київського медичного інституту... Результати аналізу показали: всі зразки є високо очищеними маслами, які не містять в собі домішок вищих жирних кислот, що підтверджується відсутністю реакції стерифікації та метилірування. Зразки добре розчинялися в хлороформі та ацетоні і практично не розчинялися у воді і метанолі. Низька електропровідність зразків свідчить про відсутність іонізованого середовища (води та іонізованих часток). У зразках не виявлено неорганічних фосфатів та іонів амонію (NH4OH, H3PO4), що свідчить про відсутність процесів розпаду органічних речовин, які містять азот, і фосфатів. Дослідження вмісту білка (за Лоурі) було проведено у водних витяжках зразків.

Перейти на сторінку номер:
 1  2  3  4 


Подібні реферати:

Біблія – священна книга християн

Всі течії християнства своїм Свя­тим Письмом вважають Біблію. Вона складається з двох основних частин — Старого та Нового Запо­вітів. Перша, давня частина Біблії — Старий Заповіт, як зазначалося, визнається також іудаїзмом. Старозаповітна частина Біблії займає 4/5 усього тексту Біблії і відома у двох варіантах. Масоретський текст (Танах), прийнятий в іудаїзмі, написаний дав­ньоєврейською. Він складається з трьох книг: 1) П'ятикнижжя; 2) Пророки; 3) Писання. Головним є П'ятикнижжя (Буття, Вихід, Левіт, Числа і ...

Норми сучасної української мови у спілкуванні

Процес спілкування. Види спілкування. Під час вивчення будь-якого об'єкта проводять його класифікацію. Класифікують і спілкування. Доцільно подати одну з найбільш прийнятних схем такого процесу: За характером комунікантів у просторі та часі розрізняють спілкування контактне – дистантне. Поняття контактного спілкування зрозуміле: співрозмовники поряд. При контактному спілкуванні важливими компонентами є ситуація, жести, міміка та інтонація. До видів дистантного спілкування належать такі, де комуніканти розділені ...

Індуїзм(вішнуїзм та шиванізм)

Індуїзм, як древньогрецька релігія склалася на базі давнього брахмаїзму, точніше як підсумок суперництва, як результат його перемоги і виник індуїзм. Основи індуїзму походять від вед та пов‘язаних з ними легенд та текстів. Більшість ведичних богів ввійшли в минуле і тільки незначна їх частина, головним чином завдяки згадуванню в міфах і легендах, збереглася у людській пам‘яті. Тому не дивно, що у спрощеному і переробленому індуїзмі на перший план увійшли нові божества, точніше нові іпостаті тих самих давно відомих державних ...