Search:

Степ аеробіка

Степ як гімнастика або аеробіка (не плутайте з танцем) був винайдений в США відомим фітнесс-інструктором Джіной Міллер. Вона пристосувала його для своїх щоденних тренувань після перенесеної нею травми коліна. Першим тренажером, яким вона скористалася для одужання, були сходинки крильця її власного будинку.

Джина так захопилася рухами, в яких була безліч елементів спуску і підйому, що не помічала, як пролітав час, і схаменулася тільки тоді, коли зовсім видужала і придбала свою колишню спортивну форму.

Відмітні особливості цього нового вигляду спорту такі: ви не накачаєте цілу гору м'язів в непотрібних місцях, а отримаєте гармонійно розвинене тіло, прекрасну поставу і зможете виробити у себе красиві, виразні і точні рухи. Степ-аеробіка є одним з найшвидших способів "зробити" собі талію. Але головною тренованою частиною тіла будуть все ж таки ноги, які стануть стрункими і сильними.

Лавки для степа бувають різними. Основна вимога для них - вам повинно бути зручно на них займатися. У ідеалі лавка повинна бути від одного до півтора метрів завдовжки і не меншого 40 см шириною. Але потрібно пам'ятати, що дуже широка лавка теж не підійде. На ній незручно займатиметься.

Хорошою вважається ширина від 40 до 60 см, а висота лавки залежить тільки від вас. Чим вона вища, тим більше навантаження отримує людина, що займається на ній. Деякі лавки, які пропонують спеціалізовані магазини, забезпечені ніжками, що висуваються. Якщо ж ви набуваєте звичайної, не поспішаєте купувати високу, достатньою вважається висота в 30 см.

Не менш важливе значення має поверхню цього, на перший погляд, простого спортивного снаряда. Вона у жодному випадку не повинна бути слизькою. Як правило, її покривають ребристою гумою. Це робиться для того, щоб запобігти можливим травмам.

На жаль, далеко не у всіх є можливість придбати для занять спортом спеціальну лавку. Що робити у такому разі? Перш за все, звичайно, не турбуватися. Адже її зовсім нескладно змайструвати самим. Знаючи, якого розміру вона повинна бути, ви без зусиль зможете зробити лавку з відповідного для цієї мети матеріалу.

Широка, щільна, гумова стрічка теж пригодиться в заняттях кроковою аеробікою. Вона прекрасно їх різноманітить і підсилить ефективність.

М'яч підійде практично будь-якій - від маленького тенісного до досить великого футбольного. Єдиним вирішальним чинником тут буде ваша зручність. У степе використовуються ті ж вправи, що і в класичній гімнастиці. Всі вони направлені на тренування м'язів серця, на вироблення кращої координації рухів.Але існує одна важлива відмінність степа від класичної гімнастики. Це те, що, виконуючи аналогічні вправи, можна досягти набагато більшого навантаження і, отже, результат дасть про себе знати набагато швидше.

Степ-аеробіка впливає на тіло комплексно, при цьому делікатно коректує форму ніг, розвиваючи потрібну групу м'язів. Ваше тіло буде стрункішим, гнучкішим, пластичнішим і витривалішим.

Аеробіка надає позитивну дію на важ організм, укріплюючи дихальна, серцево-судинна, м'язова і нервова системи, а також нормалізуються артеріальний тиск і діяльність вестибулярного апарату.

Вельми важливо, що ця аеробіка достатньо ефективна для тих груп м'язів, які дуже важко задіювати: сідниць, задньої частини стегна і м'язів стегон, що приводять.

Учені із США провели серію наукових досліджень, в яких вивчався вплив степ-аеробіки на профілактику і лікування різних захворювань. З'ясувалося, що степ просто незамінний при артриті і остеопорозі, які зазвичай викликані гіподинамією, тобто недоліком руху. Сьогодні від гіподинамії страждає мало не половина людства, в яку входять і молодь, і школярі. Крім того, степ корисний професійним спортсменам, які можуть використовувати комплекс вправ як хорошу розминку.

Перейти на сторінку номер:
 1  2  3  4  5  6 


Подібні реферати:

Вплив спорту на виховання інтелектуальних, моральних якостей

“Спорт є органічною частиною фізичної культури, особливою сферою виявлення та уніфікованого порівняння досягнень людей у певних видах фізичних вправ, технічної, інтелектуальної та іншої підготовки шляхом змагальної діяльності” (стаття І Закону України “Про фізичну культуру і спорт”). Спорт є ефективним засобом фізичного виховання. Його цінність визначається стимулюючим впливом на поширення фізичної культури серед різних верств населення, і в цьому плані спорт має міжнародне значення. Але він не зводиться лише до фізичного ...

Загартування сонцем

Сонячне світло - і цілитель, і надійний союзник у боротьбі з хворобами. Широко використовували промені сонця як зміцнювальний засіб у Древній Елладі. Найбільші спортивні змагання стародавності - Олімпійські ігри - проводилися, як правило, у самі пекучі літні місяці. Рівно опівдні, коли нестерпно палило сонце, виходили на старт засмаглі атлети. Вони виступали оголеними і не мали права покривати для захисту від палючих променів сонця голову. Ще більше поширення загартовування сонцем одержало в Древньому Римі. Як показали ...

Фізичні навантаження та відпочинок як фактори впливу на фізичний розвиток

Головним фактором впливу на розвиток фізичних якостей є фізичне навантаження, яке одержує людина при виконанні фізичних вправ. Фізичне навантаження - це певна міра впливу рухової активності людини на організм, що супроводжується підвищенням (відносно стану спокою) рівнем його функціонування. Поняття "фізичне навантаження" відображає той факт, що виконання фізичних вправ викликає перехід енергозабезпечення життєдіяльності організму людини на вищий, ніж у стані спокою, рівень. Наприклад, уже повільна ходьба ...