Економічні проблеми безробіття
Реферати » Економіка підприємства » Економічні проблеми безробіття
Вступ
Найбільш гострою проблемою, з якою зустрічається населення України – це феномен безробіття (особливо серед молоді). Причиною такого розповсюдженого явища є неефективність використання робочої сили у минулому й відсутність економічних умов, які дали б змогу людям застосовувати свої навички у продуктивній роботі за пристойну плату. Тому не дарма більшість економістів і соціологів розглядають це явище як соціальне зло. І історичний досвід це переконливо доводить. Саме з безробіттям пов’язані такі деструктивні явища як падіння виробництва, бідність, соціальна напруга, криміналізація. Якщо взяти ринок праці, то там безробіття є тіньовим боком зайнятості і, виходячи з цього, всі економічні і соціальні ефекти з точки зору безробіття існують також лише зі знаком „мінус”. Безробіття багатофакторне явище, і воно впливає на всі сфери суспільного життя. Та цей феномен містить в собі дві сторони: позитивну і негативну, це, ніби, „палиця про два кінці”. Наприклад, що є позитивним – безробіття стимулює людину до ефективної праці і підвищення рівня конкурентоздатності своєї робочої сили, відображає перерозподіл кадрів. І другий бік – воно здійснює удар по мотивації людей до праці, крім того у статусі безробітного кадрів майже не використовують в економіці.
Об’єкт - безробіття як соціально - економічний феномен суспільства.
Предмет - економічні проблеми безробіття.
Мета - дослідити економічні проблеми, які наявні при безробітті.
Актуальність теми полягає в тому, що в нашій країні наявне безробіття у великих обсягах, яке спричиняє збитки та проблеми які поширюються на усі сфери суспільного та державного життя.
Розділ І
Безробіття – вимушена незайнятість працездатного і економічно активного населення, яке за незалежних від нього обставин не спроможне реалізувати свою робочу силу і отримати від цього трудовий дохід.
Велику увагу до проблеми безробіття приділяє Міжнародна організація праці (МОП). У ІІ половині ХХ століття на рівні міжнародного права безробіття вже починає тлумачитись як порушення одного з базових соціальних прав людини.
Конвенція МОП 1988 року „Про сприяння зайнятості”:
Безробіття – це втрата заробітку для людини через причину неможливості одержати роботу, яка влаштовує особу, що здатна працювати, готова працювати і дійсно шукає роботу.
Головні причини безробіття.
1. Спад економіки, відповідне скорочення сукупного попиту на робочу силу; вплив цього циклічного чинника був посилений утриманням надлишкової робочої сили на більшості підприємств до початку перехідного процесу;
2. Структурні зрушення (не лише міжгалузеві, а й секторальні, внутрішньогалузеві та регіональні), зокрема в Україні протягом перехідного періоду спостерігається скорочення попиту на робочу силу технічної кваліфікації і збільшення потреби в економістах, юристах, менеджерах; цілком імовірно, що через 2 – 3 роки від початку економічного зростання структура попиту на робочу силу зміниться, як це відбулося в Польщі, Чехії, Угорщині. Результатом таких структурних зрушень є якісна невідповідність пропозиції робочої сили потребі в ній.
3. Рух робочої сили (професійний, соціальний, регіональний).
Основний чинник безробіття в економічно розвинених країнах – це науково – технологічний прогрес та запровадження нових технологій. Пояснюється це передусім мізерними інвестиціями, низьким рівнем запровадження сучасних технологій в економіку.
Визначення безробітних за методологією Міжнародної організації праці відрізняється від прийнятого у вітчизняній практиці.
Безробітні у визначенні МОП – це особи у віці 15 – 70 років (зареєстровані та незареєстровані в державній службі зайнятості).
Найбільшгострою проблемою, яка характеризує циклічні коливаннявиробництва, є проблема безробіття та інфляції. Це означає, що ці два явища об'єктивні та неминучі, і тому кожний уряд періодично встає перед гострою проблемою боротьби з безробіттямта інфляцією.
Подібні реферати:
Відтворення та вдосконалення основних фондів
План Вступ 2 1. Спрацювання і старіння основних фондів 2 2. Амортизація 4 3. Строки експлуатації 7 4. Ремонт, модернізація і заміна діючих засобів праці 8 5. Розширене відтворення основних фондів 12 6. Показники ефективності відтворення основних фондів 14 7. Напрямки інтенсифікації відтворення основних фондів 15 Висновок 17 Використана література 18 Вступ. Одне з чинних місць в управлінні матеріальними ресурсами займає процес відтворення та вдосконалення основних фондів. Мета даної роботи розглянути форми відтворення та ...
Сучасні інформаційні технології і програмні продукти та їх правовий захист
Кінець двадцятого століття характеризується кардинальними змінами у різних сферах життя. Це стосується політичних та економічних перетворень, а також ряду інших, що помітно впливають на рівень життя населення у світі. Насамперед варто звернути увагу на те, що суспільство, в якому на перший план завжди виходили успіхи в промислових технологіях, стало приділяти першочергову увагу інформаційним технологіям. Треба підкреслити, що стрімкий розвиток промислових технологій тривав близько двох третин двадцятого сторіччя, а розвиток ...
Впровадження стандартів на підприємстві
Методи забезпечення якості. Сучасні умови господарювання вимагають від кожного підприємства запровадження і дотримання належного (дійового) комплексного механізму управління якістю продукції. Визначальними елементами цього специфічного менеджменту, що справляють найбільш істотний вплив на процес постійного забезпечення виробництва і постачання на ринок конкурентноспроможної продукції, є: стандартизація і сертифікація виробів; внутрішніх систем якості; державний нагляд за додержанням стандартів, норм і правил і ...