Search:

Небезпека, природні ресурси, перша допомога

Якщо припинення дихання і серцевої діяльності сталося внаслідок ураження електричним струмом, то спочатку потерпілого звільняють від дії струму, від тісного одягу, а потім негайно починають реанімацію.

Перша допомога при травмах

Надання першої, передлікарської, допомоги при травмах - одна з головних проблем на підприємствах, тому що така допомога може визначити не лише результат подальшого лікування, але й зберегти життя постраждалого.

Якщо постраждалий знаходиться в стані клінічної смерті, необхідно негайно розпочати його реанімацію, тобто відновлення життєдіяльності організму, а саме - відновлення серцевої діяльності та прохідності дихальних шляхів і самого дихання. Основні методи реанімації: непрямий масаж серця та штучна вентиляція легенів.

Техніка непрямого масажу серця (НМС).

Принцип НМС - періодичне стискування серця між грудниною і хребтом. Абсолютним свідченням про необхідність НМС є зупинка пульсації сонних артерій. Постраждалого кладуть на жорстку поверхню і починають ритмічно натискувати не груднину 60-90 разів на хвилину. Натискування треба здійснювати двома руками: основа долоні правої руки - на нижній третині грудини, а долоня лівої руки - на правій кисті зверху. Дітям НМС необхідно провадити однією рукою, а новонародженим - пальцями. При ефективному масажі на сонних артеріях з'являється чітка пульсація, зіниці звужуються, губи рожевіють.

Техніка штучної вентиляції легень.

Попередньо перевіряється прохідність верхніх дихальних шляхів: ввести палець в рот постраждалому для з'ясування - чи немає там вільних сторонніх предметів (зубів, протезів і т.ін.), витягти язик, виставити підборіддя, підкласти під плечі валик, щоб голова була відкинута назад, а шия витягнута. Реаніматор стискує пальцями ніс постраждалого, потім робить глибокий вдих і чимдужче вдуває повітря в рот хворого, поки у того не піднімуться груди, після цього швидко відсторонюється і робить глибокий вдих - постраждалий в цей час робить пасивний видих. Перші 5-10 вдувань необхідно робити швидко, потім зі швидкістю 12-20 вдувань на хвилину до появи самостійного дихання. Якщо реанімацію здійснюють дві людини, то на одне вдування в легені постраждалого роблять 5 натискувань на груднину; якщо реанімує одна людина, то на одне вдування роблять 15 натискувань.

Перша допомога при пораненнях: зупинка кровотечі, закриття рани стерильною пов'язкою, а при пораненнях з великою зоною ушкоджень та переламів кісток - іммобілізація (нездатність рухатися) кінцівок транспортними шинами або підручними засобами. Серед тимчасових засобів зупинки кровотечі найчастіше застосовується стискувальна пов'язка, яка ефективна при венозній, капілярній і навіть артеріальній кровотечі з невеликих судин. При артеріальній кровотечі з магістральної судини як тимчасовий засіб застосовується пальцеве перетиснення артеріального стовбура на відстані, граничне згинання кінцівки в суглобі та накладення джгута.

При переламах кісток необхідно досягнути нерухомості кісткових уламків. Це досягається іммобілізацією кінцівки в двох суглобах (вище і нижче переламу). Не менш грізне ушкодження - вивихи суглобних поверхонь кінцівок. При таких вивихах кінцівку належить зафіксувати в тому стані, який вона зайняла внаслідок вивиху, шиною, бинтовою чи косинковою пов'язкою.

Постраждалим з ушкодженням хребта штучну вентиляцію легень проводять без розгинання шиї. В таких випадках постраждалого треба якнайшвидше покласти спиною на довгу дошку або щит за допомогою не менш як трьох осіб.

Перейти на сторінку номер:
 1  2  3  4  5  6 


Подібні реферати:

Небезпеки урбанізованого міста

Вступ Сучасній людській цивілізації властиві стрімкі темпи урбанізації. Вони вирішальне зумовлені двома факторами — «демографічним вибухом» другої половини XX ст. та науково-технічною революцією в усіх сферах. Урбанізація (від лат. urbanos — міський) означає процес зростан­ня міст і міського населення та підвищення їх ролі в соціально-економічному та культурному житті суспільства. Способи виник­нення міст в історії людства були різними. Міста виникали як сумісні поселення ремісників, що полегшувало їх виробничу діяльність, ...

Небезпека, природні ресурси, перша допомога

1. Небезпека, її види та джерела. Поняття про небезпечні та шкідливі фактори. Людина постійно взаємодіє з навколишнім середовищем, перетворює це середовище, а воно, у свою чергу, впливає на життєдіяльність самої людини. Результат взаємодії людини з навколишнім середовищем може змінюватися в широких межах: від позитивного до катастрофічного, що супроводжується загибеллю людей і руйнуванням компонентів середовища. Негативні впливи, які виникають раптово, періодично або постійно діють у системі “людина – життєве ...

Дотримання правил хімічної безпеки

Загальна характеристика хімічних речовин. Протягом свого життя людина постійно стикається з великою кількістю шкідливих речовин, які можуть викликати різні види захворювань, розлади здоров'я, а також травми як у момент контакту, так і через певний проміжок часу. Особливу увагу становлять хімічні речовини, які залежно від їх практичного використання можна поділити на: • промислові отрути, які використовуються у виробництві (розчинники, барвники) є джерелом небезпеки гострих і хронічних інтоксикацій при порушенні правил ...