Search:

Калачики лісові, калина звичайна, калюжниця болотна

КАЛЮЖНИЦЯ БОЛОТНА
Caltha palustris

Багаторічна трав'яниста гола рослина родини жовтецевих. Стебло м'ясисте, прямостояче або висхідне, просте або вгорі розгалужене до 50 см заввишки. Листки чергові, темно-зелені, блискучі, зарубчасті, іноді цілісні; нижні - великі, округло-серцевидні, довго черешкові; середні і верхні - менші, коротко черешкові або майже сидячі. Квітки двостатеві, великі, правильні, на довгих квітконіжках у пазухах при квіткових листків; оцвітина пелюсткоподібна, з 5 або багатьох золотаво-жовтих листочків. Цвіте у квітні - травні. Плід - листянка.
Росте по всій території України на болотах і вологих місцях.
Галенові препарати виготовляють із трави, яку заготовляють під час цвітіння рослини.
Трава калюжниці болотяної містить сапоніни, дубильні речовини, лактони, алкалоїди, флавоноїди, вітаміни, мікро- та мікроелементи.
У народній медицині і в гомеопатії препарати калюжниці болотяної використовують зовнішньо як протизапальний і знеболюючий засіб при опіках, ранах, забиттях, ревматизмі, нейродерматитах, екземі. Свіжий сік рослини спричиняє на шкірі пухирці, тому слід бути обережними. Внутрішньо в малих дозах настій трави використовують при бронхітах, коклюші, бронхіальній астмі, анемії, цинзі, набряках.
Внутрішньо - настій трави калюжниці болотяної (5 г сировини на 200 мл окропу настояти 40 хв). Пити по 1 ст ложці тричі на день.
Зовнішньо - 2 ст ложки калюжниці болотяної загортають у марлю, занурюють в окріп і прикладають до уражених ділянок тіла.

Перейти на сторінку номер:
 1  2 


Подібні реферати:

Будова рослини. Корінь, пагін, стебло

Корінь — вегетативний орган з необмеженим ростом, який забезпечує закріплення рослин у субстраті, погли­нання і транспорт води та розчинених у ній мінеральних речовин та продуктів життєдіяльності ґрунтових мікро­організмів і коренів інших рослин, первинний синтез орга­нічних речовин, виділення в грунт продуктів обміну речо­вин і вегетативне розмноження. Поява кореня в процесі еволюції рослин — важливий ароморфоз, одне з пристосувань до життя на суходолі. Впер­ше справжні корені з'являються у папоротеподібних. Потім у ...

Меліса лікарська, миколайчики плоскі, мильнянка лікарська

МЕЛІСА ЛІКАРСЬКА (лимонна трава, медова трава, маточник, роївник) Melissa officinalis Багаторiчна трав'яниста рослина родини губоцвiтих. Стебло чотиригранне, заввишки до 100 см, розгалужене. Листки темно-зеленi, опушенi знизу, яйцеподібнi. Квiтки дрiбнi, в пазушних суцвiттях верхнiх листкiв. Чашечка двогуба, трубчасто-дзвоникоподібна. Цвiте у червнi - серпнi. Плід сухий, розпадається на 4 однонасiннi горiшки. Рослина має приємний лимонний запах. Культивується на городах, як рослина для виготовлення кулінарних блюд, ...

Охорона рослин народами світу

Кожний народ в тій чи іншій мірі зобов’язаний турбуватися охороною навколишнього середовища, адже це його сьогодення і майбутнє. Не обійшла охорона і рослин. Це, в першу чергу, пов’язано з тим, що людина більше програє від того, коли втрачає певні види рослин, ніж виграє. У певній мірі захист рослин пов’язаний першу чергу з такими негативними процесами, як зникнення видів рослин. Наша країна і наш народ не є винятками. В Україні є великі природні ресурси цінних видів рослин, у тому числі і лікарських. Однак ресурсний ...