Search:

Ринок безрецептурних лікарських препаратів

Реферати » Світовий ринок » Ринок безрецептурних лікарських препаратів

Еволюція систем охорони здоров'я у світі і зміна позиції споживача

В останні роки стало очевидно, що основна частина витрат на охорону здоров'я повинна фінансуватися через ту чи іншу форму обов'язкового медичного страхування. Протягом багатьох літ приймалися міри, що привели до створення різних форм соціального страхування в країнах Західної Європи, що випробують у даний час значні фінансові труднощі.

Збільшення витрат на охорону здоров'я зв'язано з трьома основними факторами:

1. Успіхи в запобіганні ранньої смертності і лікуванні хвороб означають, що багато людей досягають віку, коли починають превалювати хронічні захворювання. Люди похилого віку мають потребу в більшому обсязі медичної допомоги.

2. Прогрес в області охорони здоров'я надзвичайно розширив спектр медичних послуг. Сучасні і перспективні наукові розробки ще більш прискорюють цей процес.

3. Люди не тільки хочуть найбільше повно використовувати можливості в сфері медичних послуг, але і бажають одержувати їх у більш комфортних умовах, чим раніш.

Усі ці фактори змушують збільшувати витрати держав на охорону здоров'я.

Уряду західноєвропейських держав зрозуміли, що існує тільки два шляхи в рішенні цих проблем, що дозволяють не руйнувати соціальні взаємозв'язки:

— збільшення бюджету соціального забезпечення державою;

— заохочення самостійного лікування з метою перекласти лікування легких нездужань з національних служб охорони здоров'я на самого пацієнта.

В обох випадках кожен громадянин буде оплачувати рахунка або через збільшення податків, або прямо з власної кишені.

Оскільки перший шлях є політично неприйнятним у зв'язку з погодженими нормами бюджетного дефіциту відповідно до Договору про Європейський Союз (Маастрихтский договір), те уряди усе більш схиляються до другого шляху. При цьому громадяни держави беруть на себе велику частку витрат на охорону здоров'я, а також відповідальність за лікування незначних порушень здоров'я.

Еволюція від більшої державної участі в питаннях охорони здоров'я відразу після другої світової війни до меншої державної участі в 90-х роках у Західній Європі тісно зв'язана з помітною зміною психології споживача.

Пацієнти 50-х і 60-х років пасивно очікували рад і рецептів від свого лікаря. Поліпшення власного здоров'я розглядалося тільки через призму успіхів медицини і фармакології.

У 70-і роки увага сфокусувалася на факторах ризику в повсякденному житті людей. З'явилася тенденція уникати усього, що могло заподіяти шкоду здоров'ю людини: паління, алкоголь, цукор, жири і багато чого іншого.

У 80-і роки люди стали більш активно стежити за своїм здоров'ям. Позитивними факторами в поліпшенні власного здоров'я стали: фізкультура, використання екологічно чистих продуктів, добавок до харчування, зокрема вітамінів і мінералів.

У 90-і роки багато споживачів навчилися активно впливати на своє здоров'я. Це викликало великий інтерес до профілактичних засобів для самостійного застосування, а також до препаратів для самостійного лікування. Таким чином, споживачі 90-х років поступово звикають до зміни соціального забезпечення, уже здійсненому чи передбачуваному їхніми урядами.

Самостійне лікування безрецептурними препаратами у світовій практиці

Аналіз національних досліджень, присвячених самостійному лікуванню і турботі про своє здоров'я, показав, що деякі закономірності є загальними для багатьох країн світу.

У людей, незалежно від того, у якій країні вони проживають, можуть виникати однакові незначні порушення здоров'я. Найбільше часто зустрічаються такі нездужання, як застуда, головний біль, порушення травлення, біль у м'язах. Відсоток випадків легких захворювань, що лікуються безрецептурними лікарськими препаратами, варіює у відносно вузьких межах. У середньому біля чверті всіх захворювань лікуються за допомогою безрецептурних лікарських препаратів.

Аналізуючи самостійне лікування серед населення багатьох країн, можна зробити висновок, що переважна більшість людей задоволені безрецептурними препаратами, що вони використовують. Цікаво, що споживачі в різних країнах, відповідаючи на прохання порівняти рецептурні і безрецептурні медикаменти, вважають безрецептурні лікарські препарати настільки ж ефективними, як і рецептурні

Більшість споживачів відповідально відносяться до самостійного лікування. Інформація про препарат, що міститься на чи упакуванні в анотації-вкладиші, майже завжди цілком прочитується перед першим прийомом безрецептурних лікарських препаратів.

Перейти на сторінку номер:
 1  2  3 


Подібні реферати:

Світова організація торгівлі

Місце розташування: Женева, Швейцарія Заснована: 1 січня 1995 р. Створена: за результатами переговорів Уругвайського раунду (1986-94) Членство: 145 країн (за станом на жовтень 2002 року.) Бюджет: 134 млн. швейцарських франків (приблизно 90 млн. дол. США). Штат Секретаріату: 500 співробітників Глава: генеральний директор Мета і принципи Світова організація торгівлі (СОТ), що є спадкоємицею діючої з 1947 р. Генеральної угоди з тарифів і торгівлі (ГАТТ), почала свою діяльність з 1 січня 1995 р. СОТ покликана регулювати ...

Ринок безрецептурних лікарських препаратів

Еволюція систем охорони здоров'я у світі і зміна позиції споживача В останні роки стало очевидно, що основна частина витрат на охорону здоров'я повинна фінансуватися через ту чи іншу форму обов'язкового медичного страхування. Протягом багатьох літ приймалися міри, що привели до створення різних форм соціального страхування в країнах Західної Європи, що випробують у даний час значні фінансові труднощі. Збільшення витрат на охорону здоров'я зв'язано з трьома основними факторами: 1. Успіхи в запобіганні ...

Вплив транспортного фактора на розвиток світового ринку товарів

В умовах зовнішньоекономічної діяльності транспортний фактор як кількісно визначений елемент у вартості продукції грає важливу, а в ряді випадків вирішальну роль при обґрунтуванні доцільності тієї чи іншої зовнішньоторговельної операції. При цьому транспорт і зовнішньоекономічна діяльність знаходяться в тісному взаємозв'язку і взаємній обумовленості, роблячи великий вплив один на одного, Так, підвищення продуктивності транспортних систем приводить до скорочення питомих транспортних витрат, сприяючи розвитку зовнішніх ...