Search:

Причини розпаду Югославії та загострення ситуації на Балканах

З неабиякою поетичністю письменик оповідає і про зовсім не дитячі турботи Фелікса та Волі ( нічні виходи на безлюдні вулиці, шукання харчів та ін.), і про їхній дитячий-таки, не знищений війною світ. “Вони жили в спогадах , - пише автор. – Зайшовши до кіно “Зміна”, Фелікс і Воля вдавали з себе завзятих кіноманів. “Яка сьогодні акртина?” – питав Воля. “Чапаєв”, - незмінно відповідав Фелікс. Вони дивилися “Чапаєва безліч разів...” Сиділи між руїн і спрямовували погляди до уявлюваного чарівного екрана. Так само – уявно, начебто віддаючись грі, - купували діти морозиво, навіть вигукували при цьому, що партизанам-орденоносцям можна купувати без черги. “Їхні душі росли, - читаємо тут, - як молоді деревця, зануривши коріння в землю спогадів, в щасливе минуле, в їхнє життя.

Ю.Яновський у “Київській сонаті” оповідає про силу любові дітей до життя, про їхню щиру, незнищену віру в щасливі дні визволення.

Він писав правдиві книги миру, в яких так же правдиво говориться про лиходіяння війни, яка на кожнім кроці нагадує людям про себе і в дні довгожданного спокою. І в цьому бачиться неабияка заслуга письменника.

“Малий” епос Ю.Яновського несе в собі великий зміст, у ньому з мистецькою довершиністю змальовано людину, її нелегкі шляхи до перемоги і щастя.

За три десятиліття натхненної праці (помер письменник 25 лютого 1954 року) Юрій Іванович Яновський збагатив українську літературу видатними творами. Роман “Вершники”, “Мир”, “Майстер корабля”, численні оповідання і п’єси живуть сьогодні, житмуть завжди, несучи людям радість відкриття правдивого, мудрого і красивого художнього світу Юрія Яновського.

ПЛАН

Романтична мрія Юрія Яновського.

Новелістика Ю.І.Яновського періоду II світової війни:

а) новела “Чапай”;

б) новела “Наталка”;

в) новела “Коваль”;

г) новела “Комісар”;

д) “Дівчинка у вінку” – одне з найкращих оповідань про дітей;

е) оповідання “Київська соната”.

Внесок Юрія Яновського в розвиток української літератури.

Література.

ЛІТЕРАТУРА.

Яновський Ю. І. Вибрані твори / Вступ. стаття Сергія Плачинди

– К; Дніпро, 1970. – С. 15 – 21.

Яновський Ю. І. Мир: Роман. Оповідання / Вступ. стаття І. В. Зуба. – К: Радянський письменник, 1982. – С. 16; 22 – 24.

Перейти на сторінку номер:
 1  2 


Подібні реферати:

Діяльність уряду Чеської Республіки в напрямку інтеграції до НАТО

Події кінця ХХ ст. засвідчили, що демократія базується на ринковій економіці разом із повагою людських прав і свобод, які поширені по всьому світі і можуть слугувати основою для побудови нового світового співтовариства. З розпадом біполярної системи у світі виникло багато ризиків, що загрожують демократичним цінностям. Сьогодні єдиною структурою безпеки, здатною реально забезпечити територіальну цілісність, незалежність, гарантувати демократичний розвиток країн, з точки зору уряду Чеської Республіки, є Північноатлантичний ...

АРАТТА

“Країна землеробів” Аратта сформувалась в VI тисячолітті до н.е. в Подунав’ї і змістилась протягом середин V-IV тисячоліть до н.е. на Правобережжя Середнього Подніпров’я, де відома нині як «трипільська археологічна культура». Переміщення ядра найдревнішої у світі держави Аратти з Подунав’я в Подніпров’я обумовилось, передусім, тиском нової хвилі (“культура Вінча”) вихідців з малоазійської прабатьківщини індоєвропейців. Внаслідок цього первинний шлях в Малу Азію виявився утрудненим – і Аратта почала торити новий шлях, з ...

Закінчення демократії в 1919-1939 рр

ПЛАН Становище США після І світової війни. Соціально-економічне та політичне життя Великобританії. Франція у 1919-1939 рр. США вступила в війну у квітні 1917 р., коли вона наближалася до закінчення. В Європі американська армія розпочала військові дії тільки у червні-липні 1918 р. Під час бойових операцій США втратила 130 тис. чоловік вбитими і близько 200 тис. пораненими. Більшість американського суспільства майже нічого не знала про криваві страхіття світових війн. Закордонні капіталовкладення порівняно з довільним часом ...