Search:

Антивірусні програми

Реферати » Комп'ютерні науки » Антивірусні програми

Комп’ютерний вірус – це спеціально створена програма, або сукупність машинного коду, яка здатна розмножуватись і, як правило, виконує на ПК певні деструктивні дії.

Перші комп’ютерні віруси з’явились на початку 80-х років. Програма Doctor Wett (спрощено Dr.WEB) один з кращих в світі антивірусів, розроблених вперше для DOS у 1992 р. російським програмістом Ігорем Даніловим та керованою ним компанією “Діалог-Наука” (Санкт Петербург). В другій половині 90-х розроблено також версії з графічним інтерфейсом для Windows. Від самого початку свого існування по сьогоднішній день програма залишається одним зі лідерів серед антивірусних програм продуктів. Вона неодноразово, отримувала нагороди від Visus Bulettin за 100% виявлення вірусів різних типів.

Dr Web визнаний програмою із найшвидшим алгоритмом роботи серед всіх антивірусів, що беруть участь в тестування Virus Bulettin. Крім цього Dr.WEB приваблює користувачів дуже простим і зручним інтерфейсом, невеликими вимогами до ресурсів ПК та простотою у встановлені програми. Програма дозволяє перемикати інтерфейс між англійською, російською та німецькими мовами.

Dr.WEB є поліфагом, що здатний “читати” та лікувати архіви, знешкоджувати завантажувальні та Stelth – віруси. Програма Dr.WEB завжди славилась надзвичайно потужним та своєрідним алгоритмом евристичного аналізу, що дозволяє виявляти і знешкоджувати поліморфні віруси краще за інші антивірусні програми.

Цей антивірус корпорацією КАМІ (Москва) (пізніше – компанія “Лабораторія Касперського”), не менш популярний ніж комплекс фірми “Діалог Наука”, а в країнах західної Європи він значно випереджує по популярності Dr.WEB AVP є поліфагом і в процесі роботи перевіряє оперативно пам’ять і файли, в тому числі архівні та упаковані, а також Master Boot Record та завантражувальний сектор (Boot Record). Особливо висока ефективність роботи досягається при пошуку макровірусів.

Як і Noron Aanitivirus пакет AVP містить резедентний модуль – фільтр для моніторингу оперативної пам’яті та операцій копіювання і запису на диск. Причому, він займає дещо менші ресурси ОП ніж Noron Aanitivirus.

Програма підтримує автоматичне обновлення антивірусі них баз даних через Internet. Причому нові їх версії з’являються переважно раз в тиждень.

Пакет AVP озброєний евристичним сканером що має декілька режимів сканування – в стандартному режимі перевіряються тільки “точки входу”, тобто місце, в яких починається обробка програми системою, в той час, як в режимі надлишкового сканування проходить повна обробка вмісту досліджуваних файлів. Правда, самі творці рекомендують включайте зайве сканування лише у тих випадках, коли стандартний режим не виявляє вірусів, а дивні явища” (у вигляді самовільних пере завантажень, уповільнення роботи програм.) не зупиняються. При надлишковому скануванні процес перевірки збільшується в кілька разів, і до того ж трапляється випадки, коли після завершення роботи пошкодженими виявляються неінфіковані файли. Особливістю цього антивірусу є також його здатність до самолікування.


Архіватори – це програми, що призначені для стиснення інформації.

Під стиснення м треба розуміти таке кодування інформації, коли закодований варіант займає менше дискової пам’яті, ніж вихідний.

Процес стиснення називають також архівуванням, а результат – архівною інформацією.

Потреба в архіву ванні часто виникає під час копіювання великих обсягів інформації для тривалого зберігання на дискети. Архіатори надають можливість зменшити кількість дискет, необхідних для зберігання цієї інформації.

Щоб скористатися архівною інформацією, необхідно її розархіувати або, як кажуть, “розпакувати”. Для цього використовують програми – розархіватори: для кожного архіватора – відповідний розархіватор. Часто архівування і розархівування виконує одна і та сама програма.

Перейти на сторінку номер:
 1  2 


Подібні реферати:

АРМ – Колекціонера марок

Зміст: Вступ Загальна характеристика предметної області та мети створення додатку Характеристика задачі що розв’язується Опис процесу взаємодії користувача з додатком Обґрунтування проектних рішень по інтерфейсу користувача при: Проектуванні форм Проектуванні діалогів Проектуванні довідкової системи Використання принципу розробки орієнтованих на користувача Використання принципів організації екранів Рішення щодо кольору, при проектування додатку Перелік форм додатка 10. Класи, підкласи та компоненти що використовуються в ...

Дискова операційна система (DOS)

Операційна система DOS складається з наступних частин: Операційна система - це програма, що завантажується при включенні комп'ютера. Вона робить діалог з користувачем, здійснює керування комп'ютером, його ресурсами (оперативною пам'яттю, місцем на дисках і т.д.), запускає інші (прикладні) програми на виконання. Операційна система забезпечує користувачу і прикладним програмам зручний спосіб спілкування (інтерфейс) із пристроями комп'ютера. Основна причина необхідності операційної системи полягає в тому, що ...

Особливості алгоритмів роботи вірусів

Визначення комп'ютерного вірусу - історично проблемне питання, оскільки досить складно дати чітке визначення вірусу, окресливши при цьому властивості, властивим тільки вірусам і не характерні для інших програм. Навпаки, даючи тверде визначення вірусу як програми, що володіє певними властивостями практично відразу ж можна знайти приклад вірусу, який не володіє такими властивостями. Вірус - програма, здатна створювати свої копії (необов'язково співпадаючі з оригіналом) і впроваджувати їх у файли, системні області комп'ютера, ...