Search:

Конституція 1848 року Франції

Тимчасовий уряд, утворений з лідерів буржуазної опозиції, подбало про те, щоб склад Установчих зборів були строго буржуазним.

Міністр внутрішніх справ писав префектам: "Ви мене запитуєте щодо Ваших повноважень, особливо на майбутніх виборах. Відповідаю на це просто: ви - органи революційного уряду, тому повноваження Ваші безмежні (!) і Ви повинні застосувати їх для того, щоб з майбутніх виборів республіка вийшла переможницею. Префекти негайно узялися за діло. Усі кандидати в депутати виходили від уряду, минулого, що називається, "офіційними". Звідси і склад Установчих зборів.

Робітники знову повстали, цього разу не разом з буржуазією (як у лютому), а проти її. У цьому велике історичне значення червневої барикадної боротьби. Вперше в історії антагонізм буржуазії і пролетаріату розкрився у всій його непримиренності. Як ми тепер бачимо, через цей антагонізм потрібно було пройти, пройти до крайності, щоб обидва класи - нехай через сторіччя - переконалися в можливості деякого соціального світу, як він затвердився - при всіх можливих застереженнях - у передових країнах Європи, Америки і навіть Азії.

Приводом до повстання послужила навмисна ліквідація Національних майстерень, що давали заробіток тисячам безробітних. Звільнені повинні були відправитися на роботу в провінцію (де вони були менш небезпечні для уряду). На прохання робітників скасувати розпорядження, уряд пригрозило застосуванням сипы. "Прекрасно, - відповів на це глава робочої делегації Пюжоль. - Ми знаємо тепер те, що хотіли знати".

Вийшовши на площу, де його чекали робітники Парижа, Пюжоль сказав: "Ви віддали республіці три місяці нестатку і за це ви одержали три місяці зради... Вони заплатять за неї".

"Клянемося", - відповіла площа. "Завтра о шостій годині ранку", - крикнув Пюжоль, і юрба повторила цей заклик. "Смолоскипи згасли, - пише історик Еритье, - і навкруги запанувала могильна тиша. Повстання, це страшне червневе повстання почалося".

Бій продовжувався п'ять днів. Барикади, починаючи в передмістях міста, завзято просувалися до центра, до міської ратуші. Уряд доручив розправу над повсталими генералу Кавеньяку. По вираженню одного з міністрів, воно вирішило "улаштувати бойню".

Повстання було стихійним. Ніхто його не готував. Не було ні визначеного плану дій, ні ясної програми, ні керівного центра. Проте 24 червня по барикадах стали передавати списки передбачуваного уряду: у ньому були імена соціаліста Луи Блана, комуніста-утопіста Кабе, стійкого революціонера О. Бланки, робітника Альберта, але також Луи Бонапарта і деяких Інших.

Ранком 25 червня стало ясно, що уряд, володіючи величезною перевагою сил, перемагає. Проте повсталі не помишляли про здачу. "До себе на барикади вони привели своїх дружин і дітей, - розповідає свідок боротьби, - "ми не можемо їх годувати, так нехай вони вмруть разом з нами". Жінки кидалися назустріч багнетам. "Ви убили наших чоловіків і братів - убийте ж і нас".

Останнім бастіоном залишалося славне Сент-Антуанское передмістя. Тут повсталі вивісили плакат, що визначав мети боротьби, як їхній тоді розуміли: "Ми хочемо соціальної і демократичної республіки. Ми хочемо самодержавства народу". Тут гордо відкинули пропозиція про "примирення". Повстанці погоджувалися скласти зброю, якщо будуть розпущені Установчі збори, війська виведені з міста, і при тій неодмінній умові, що "народ сам виробить собі конституцію".

Ранком 26 червня бій припинився, але всюди розстрілювали захоплених у полон повстанців - у казармах, у каменоломнях і багатьох інших місцях. Відрізнилася в звірствах буржуазна Національна гвардія, що приводила на розстріл сотні людина. Трупи скидали в Сену, і та несла їх у море.

Перейти на сторінку номер:
 1  2  3  4 


Подібні реферати:

Режим консульства у Франкції

План. Вступ. ………………………………………………………………………. 3 Розділ І. Диктатура Наполеона як задоволення потреб французької буржуазії. ……………………………………………… 6 Розділ ІІ. Соціально-економічна і адміністративна політика консульського режиму. ………………………… …….. 11 Розділ ІІІ. Продовження експансіоністської зовнішньої політики під час консульства………………………………..… 14 Заключення. …………………………………………………………… 19 Список використаної літератури. ……………………………………… 20 Вступ. Тема виникнення в кінці 18 – поч. 19 ст. Режиму консульства або іншими словами ...

Бітники, історія виникнення

“ У 1817 році “великий утопіст” ( по визначенню Енгельса ) Анри Сен-Симон у “ Листі Американцю” послав за океан свій вистражданий “крик”: “ Народу мало любити волю, щоб бути вільним, - йому насамперед необхідне пізнання волі. Старі ідеї постаріли і не можуть помолодіти, нам потрібні нові! “ Протягом півтора століть для кожного обивателя Старого Світла існувала своя Велика Американська Утопія, у самих райдужних снах являвшаяся казковою країною необмежених можливостей. Велика Американська Мрія будоражила фантазію американців. ...

Конституція 1848 року Франції

Передумови виникнення Конституції 1848 року Передумовами виникнення Другої Республіки та Конституції 1848 року є те, що в 40-х роках XIX століття Франція робить помітні успіхи в промисловому розвитку, на місце мануфактури і кустарної промисловості стає капіталістична фабрика. Настає епоха великого машинного виробництва. Чим далі заходив цей процес, тим все чіткіше ставали його головні наслідки: а) посилення ворожості між робітничим класом, з одного боку, і буржуазією - з іншого; б) їхнє загальне невдоволення режимом ...